|

تکلیف طرح ساماندهی کارکنان دولت مشخص شد؟

خلیل بهروزی‌فر: باید نشستی برگزار شود تا در مورد طرح ساماندهی تصمیم‌گیری نمایند.

لینک کوتاه کپی شد
1

اسفند، هادی طحان نظیف (سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی) در نشست خبری خود در میان اصحاب رسانه اعلام کرد: طرح ساماندهی کارکنان دولت با مانع اشکالات هیات عالی نظارت مواجه شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از روزنو؛ وی افزود: موضوع بعدی طرح ساماندهی کارکنان دولت بود که با اصلاحات و رفع ایرادات که بر روی این طرح انجام شد، اکنون شورای نگهبان هیچ نکته و ایرادی نسبت به این طرح ندارد اما با توجه به نامه‌ای که از سوی هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام به شورا واصل شده ایرادات و موارد مدنظر این هیات همچنان پابرجاست و به همین خاطر این مصوبه مجددا به مجلس ارسال می‌شود.

این خبر موجب نگرانی و ناامیدی کارگران ارکان ثالث و شرکتی نهادهای مختلف شد؛ آیا دوباره طرح به مجلس برمی‌گردد و سیکل طولانی قبل تکرار خواهد شد؟

خلیل بهروزی‌فر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در مورد بازگشت طرح ساماندهی گفت: طبق قانون، شورای نگهبان باید نامه کتبی به مجلس در مورد طرح ساماندهی بزند که هنوز این اتفاق نیفتاده؛ شورای نگهبان این طرح را تایید کرده منتها هیات عالی نظارات ایراداتی به طرح گرفته که باید برطرف شود.

وی افزود: انشالله بعد از تعطیلات مجلس باید نشستی با اعضای هیات عالی نظارت داشته باشیم؛ از ریاست مجلس هم درخواست داریم به این مسئله ورود کنند تا ببینیم چه می‌شود کرد و ایردات تا چه حد قابل برطرف شدن است.

بهروزی‌فر در پاسخ به این سوال که طرح ساماندهی چه مغایرتی با سیاست‌های کلی نظام دارد و چرا به آن ایراد گرفته‌اند؛ گفت: در هیات عالی نظارت، توجیهی در ارتباط با توسعه و بسط و گسترش دولت و فربه کردن دولت دارند و تصور می‌کنند با این طرح، دولت فربه می‌شود؛ در حالیکه چنین چیزی مصداق ندارد؛ نیروهای شرکتی همین امروز برای دولت کار می‌کنند و جزو بدنه دولت هستند و قرار نیست نیروهای جدیدی به دولت اضافه شود.

آیا طرح دوباره به کمیسیون اجتماعی برمی‌گردد و بعد از آن به صحن می‌رود؛ این نماینده مجلس گفت: باید ببینیم توجیه هیات عالی نظارت چیست و آیا می‌توانیم در نشست مشترک به توافق دست پیدا کنیم یا خیر.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

 • محمد ارسالی در

  سلام
  از هیئت عالی نظارت خواهشمندیم که این طرح را تایید کنید
  کارگران چشم انتظارند

 • ناشناس ارسالی در

  دوسال مردم را مسخره کردن مامیخوایم تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری ارکان راقراردادی کنیم لااقل زخم ماهارا درمان نمکنید نمک نپاشید بی انصاف ها

 • محمد ارسالی در

  هست نظارت از کجا اومدش اصلا بگید چون خودمان شرکت داریم

 • افشار ارسالی در

  سلام
  تاحالا در مورد بهانه های بنی اس را ئی ل شنیدید؟

 • بی نام ارسالی در

  خخخخخ واقعا خنده داره

 • ناشناس ارسالی در

  برا مردم بدبخت بهانه‌های مختلف میارید بگیددلتون برای شرکتهای بزرگتون میسوزه

 • احمد ارسالی در

  تورا خدا مردم و روبروی نظام قرارندهید مردم نظام و کشورشان را دوست دارند

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها