|

آخرین خبرها از طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز دوشنبه 16 بهمن

آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی را در زیر بخوانید.

لینک کوتاه کپی شد

محسن زنگنه با اشاره به تصویب طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی در مجلس بیان کرد: این موضوع با هماهنگی انجام شده با کارشناسان شورای نگهبان و نمایندگان دولت طی هفته‌های گذشته مورد بررسی قرار گرفت و در روزهای گذشته با رفع ایرادات ارجاعی از سوی شورای نگهبان بالاخره به تصویب رسید و بعید است شورای نگهبان مجددا ایرادی به آن وارد کند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از این تیتر؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات افزود: در صورت تایید طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی از سوی شورای نگهبان ماده ۱۷ خدمات دولتی لغو می‌شود و دولت اجازه ندارد خدمات خود را به شرکت‌ها واگذار کند و در صورتی که نیازمند فعالیت‌های حجمی باشد باید با افراد قرارداد مستقیم ببندد.

وی گفت: در طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی تصویب شد قراردادها کارمعین باشد و تعهدی برای دولت نسبت به استخدام رسمی وجود ندارد.

زنگنه با بیان اینکه اجحاف شرکت‌ها و عدم تعیین تکلیف بعد از ‌سال‌ها خدمت از موارد شکایت کارکنان است گفت: در طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی مصوب شده افراد به صورت کارمعین و یک‌ساله با دستگاه‌های دولتی قرارداد ببندند و به احتمال زیاد شورای نگهبان آن تایید خواهد کرد.

نماینده مردم تربت حیدریه اظهار کرد: بعد از لازم الاجرا شدن طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی هر فردی که قرارداد خود را با شرکت محل کارش پایان دهد دیگر با آن شرکت تمدید نمی‌کند و با دولت قرارداد خواهد بست.

طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی با ۹۰٪ از آرای نمایندگان مجلس یازدهم تصویب شده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی