|

مردم غزه و هجوم به آسیاب‌ ها از نبود نان

همه نانوایی‌ها در شمال نوار غزه فعالیت خود را متوقف کردند. ساکنان گرسنه مناطق به معدود فروشگاه‌های آرد (‌محل آسیاب آرد) هجوم برده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

تمام شدن ذخیره آرد نانوایی‌های غزه و همچنین قطعی برق ناشی از بمباران پنل‌های خورشیدی نانوایی‌ها در کل منطقه شمال غزه نیز موجب شده که حالا مردمی که در محل‌های اسکان آوارگان به سر می‌برند به آسیاب‌هایی هجوم ببرند که مقدار کمی آرد برای پخت شخصی نان در تنورهای دستی ارائه می‌دهند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فارس، دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هم اعلام کرد که همه نانوایی‌ها در شمال نوار غزه فعالیت خود را متوقف کردند. بزرگ‌ترین آن در شهر غزه، روز سه‌شنبه هفته گذشته بسته شد، زیرا بمباران‌های اسرائیل پنل‌های خورشیدی را که برق آن را تامین می‌کرد، هدف گرفت.

این دفتر افزود: ساکنان گرسنه مناطق شمال غزه حالا به معدود فروشگاه‌های آرد (‌محل آسیاب آرد) هجوم برده‌اند که آن هم رو به تمام شدن است، زیرا مردم غزه به جز پیاز خام چیزی برای خوردن نداشتند.

القدس العربی هم از گرسنگی مردم در شهر رفح در جنوب نوار غزه گزارش داد و گفت: در حالی که رژیم صهیونیستی طی همه روزهایی که از تجاوز نظامی آن گذشته خواستار انتقال شهروندان شمال غزه به آنجا شده است، اینجا هم خبری از غذا نیست.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی