|

7 نکته جذاب و مخفی در لوگو برندهای مشهور جهان که ازشون بی خبر بودیم چون اسرار آمیزند

برندهای مشهور دیا هرکدوم دارای لوگویی خاص می باشند که معنا و مفهومی خاص دارند و در این مطلب با هفت نمونه شاخ تریناشون آشنا میشیم.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- برند های معتبر بسیاری در دنیا هستند که هر کدوم برای شرکت و محتوایی متفاوت می باشند. این برند ها لوگوهای مخصوص به خودشون رو دارند که خب هر خط و پیچ و رنگی که درشون استفاده شده دارای معنا و مفهومی مجزا و جالبه، و البته گاهی هم مرموز. 

هیوندا

ابتدا با هیوندا این شرکت کره ای شروع می کنیم که همه ما بر این فرضیم نماد آن به دلیل حرف اول شرکت هیوندا می باشد. در حالی که در اصل کلمه H دو شخص رو نشون میده که مثلا یکی مشتریه و دیگری نماینده شرکت که در دارن با هم دست میدن.

معنای لوگوی برندهای مشهور

آدیداس

بسیاری از نام گذاری ها ب اسا نام مخترع آن و یا موسس می باشند و جالبه که بدونید نام آدیداس نیز اینچنین است و به دلیل اینکه موسسش ولف داسلر است، آدیداس نام گذاری شده. لوگوی این شرکت در طول این سالیان چند باری تغییر کرده اما در نهایت اون سه خط همیشه پایدار بوده. لوگوی حال حاضر سه خط شیب دار می باشد که باهم یک مثلث رو تشکیل میدن و نماد یک کوهه که میخواد چالش های ورزشکاران رو نشون بده که مجبور به غلبه آن هستند.

معنای لوگوی برندهای مشهور

اپل

راب یانوف، لوگوی شرکت مشهور اپل را طراحی کرد چراح که طراحی قدر بود. وی توضیح داد که ایده ی این طرح چجوری به ذهنش رسید: «"ک کیسه سیب خریدم. آن ها را گذاشتم در یک کاسه و یک هفته ای مشغول طراحی کردن از آن ها شدم. سعیم این بود که تصویر سیب را به یک چیز ساده تبدیل کنم. سیب گاز زده هم جزء همین آزمون و خطاها بود و من کاملاً تصادفی فهمیدم که bite (در زبان انگلیسی به: معنای گاز) و اصطلاح کامپیوتری byte دقیقاً مثل هم به نظر می رسند."

معنای لوگوی برندهای مشهور

آمازون

لوگوی شرکت آمازون در نگاه اول مفهوم و رمز خاصی ندراد اما خب باید گفت این نیز با در نظر گرفتن فلسفه آمازون طراحی شده است. آمازون فلشی نارنجی رنگ دارد که شبیه به لبخنده چرا که آمازون میخواد همه مشتریانش راضی باشند! اما چرا این فلش از A تا Z گذاشته شده؟ چون آمازون میخواد بفهمونه این فروشگاه اینترنتی هرآنچه که مشتریاش بخوان و در ذهن بگنجه رو داره یعنی از اولین حرف تا آخرین حرف.

معنای لوگوی برندهای مشهور

تویوتا

خیلی از مردم فکر می کنند لئوگوی شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا به شکل یک کابوی کلاه به سر است. در حالی که این لوگو در حقیقت، شکلی از سوراخ یک سوزن می باشد که یک نخ ازش عبور کرده. جالبه که این طرح به گذشته این شرکت اشاره داره، اون تایم که ماشین های بافندگی تولید می کرد. به علاوه، هر جزء لوگو یکی از حروف نام شرکت رو به تصویر میکشه که در ادامه مشاهده می کنید.

معنای لوگوی برندهای مشهور

بی ام دبلیو

قطعا بی ام دبلیو هم میتونه جالب باشه! به دلیل سابقه شرکت بی اِم دبلیو در زمینه فناوری هوانوردی، بیشتر تصور میشه که بخش وسط لوگوی این شرکت نمادی از پره های در حال چرخش هواپیما می باشد اما در حقیقت، تنها بخشی از پرچم ایالت بایرن رو نشون میده، منطقه ای در آلمان که این شرکت فعالیت خود را از اونجا شروع کرد.

معنای لوگوی برندهای مشهور

پپسی

واقا سخته باورش اما جالبه که بدونید شرکت پپسی یک میلیون دلار خرج کرده تا صاحب این لوگوی خاص با معانی پنهان بشه! این لوگو تغییراتی داشته و آخرین طراحیش به موضوعات اسرار آمیزی اشاره داشته که خب واقعا عجیبه اینهمه معنی تو یک لوگو. این موضوعات چیان؟ مانند میدان مغناطیسی زمین، فنگ شویی، فیثاغورس، ژئودینامیک، نظریه ی نسبیت و نسبت طلایی. به گفته ی طراح این لوگو، این لوگو به مونالیزا، پارتنون و حتی رنه دکارت هم اشاره داره. علاوه بر این رنگ های قرمز، سفید و آبی این لوگو هم همواره نمادی از پرچم آمریکا بودن.

معنای لوگوی برندهای مشهور

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها