|

یوگنی پریگوژین رهبر واگنر در آفریقاست یا سقوط کرد و کشته شد؟

برخی منابع خبری مدعی شده‌اند یک هواپیمای سبک متعلق به یوگنی پریگوژین، رهبر گروه واگنر سقوط کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- برخی منابع خبری مدعی شده‌اند یک هواپیمای سبک متعلق به یوگنی پریگوژین، رهبر گروه واگنر سقوط کرده است.

سازمان هواپیمایی روسیه می‌گوید نام پریگوژین در میان فهرست مسافران هواپیمایی بوده که سقوط کرده است. «دیمیتری آتکین»، بنیان‌گذار گروه واگنر نیز جزو افرادی است که در این حادثه جان باخت.

کانال تلگرامی روسیه‌ای که نزدیک به واگنر است نوشته افراد مرتبط با یوگنی پریگوژین، رهبر گروه واگنر مرگ او و «دیمیتری آتکین» را تأیید کرده‌اند.

پریگوژین فرمانده شرکت نظامی خصوصی واگنر است که تا چندی قبل تحت حمایت کرملین قرار داشت.

پریگوژین در آفریقا نبود؟

در حالی که خبرها حاکی از این است که امروز، هواپیمای حامل پریگو‌ژین سقوط کرده، روز سه‌شنبه نخستین ویدئوی سخنرانی او پس از شورش نافرجامش علیه کرملین منتشر شده بود. در آن ویدئو به نظر می‌رسید که او احتمالا در آفریقا حضور دارد.

ویدئوی منتشر شده در کانال‌های تلگرامی مرتبط با گروه مزدوران واگنر، پریگوژین را در لباس رزم نشان می‌داد. پریگوژین در ویدئوی جدید خود گفته بود که واگنر در حال اکتشاف مواد معدنی و همچنین مبارزه با شبه نظامیان اسلام‌گرا و سایر جنایتکاران است. او سپس ادامه داد که در دمای بالای ۵۰ درجه در حال کار هستند و حضور آن‌ها در آفریقا باعث می‌شود روسیه در تمام قاره‌ها بزرگ‌تر شود و حتی آفریقا را «آزادتر» کند. رهبر واگنرها همچنین گفته بود: «ما زندگی را برای داعش و القاعده و دیگر راهزنان به کابوس تبدیل می‌کنیم.»

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها