|

اگه باهوشی بیا که افراد خیلی خیلی کمی میتونن جواب مُعمای شاه فِردیناند رو بدهند!

برای حل کردن این چیستان خیلی سخت باید خوب فکر کنی و عجله نکنی تا به جواب درست برسی.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- از قدیم همیشه پدربزرگ و مادربزرگ هامون از ما چیستان های سخت و گاهی هم آسون می پرسیدن تا ما رو سرگرم کنن، اما دنیای امروز که همه چیزش فرق کرده، چیستانش هم یه کوچولو تغییر کرده. بعضی از سوال هاش واقعا سخت شدن و برای حل کردنش شما باید خیلی از هوش خودت کار بکشی. بعضی ها فاز جنایی و معمایی پیدا کردن که گاهی ترس رو هم به دلتون می اندازه و برای حل کردنش باید زمان بذاری و نابغه باشی. خلاصه دنیای چیستان خیلی گسترده هست و گاهی هم جواب سوال هاش خیلی خنده دار میشه. همراه ما باشید تا به سراغ یکی از این چیستان های سخت بریم.

چیستان: شاه فردیناند

شاه فردیناند هیچ فرزند و جانشینی نداشت؛ از این رو، تصمیم گرفت مسابقه‌ای ترتیب دهد و شایسته‌ترین فرد را انتخاب کند، تا پس از مرگ‌اش جانشین وی شود. شاه فردیناند به همه‌ی داوطلبان یک دانه داد، و به آن‌ها گفت هر فردی که زیباترین و سالم‌ترین گیاه را پرورش دهد، برنده‌ی تاج و تخت خواهد شد. در روز مقرر، همه‌ی حریفان در یک جا جمع شدند؛ پادشاه صدها گیاه با اندازه‌‌ها و شکل‌های مختلف را در مقابل‌اش دید. با این حال، وی همه را نادیده گرفت و دختری را برنده اعلام کرد که گلدانی را به همراه آورده بود که فقط مقداری خاک مرطوب در آن بود. چرا این دختر برنده اعلام شد؟

ferdinan-isabela

پاسخ چیستان

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

شما توانستید پاسخ را پیدا کنید؟ هنوز تلاش می کنید جواب چیستان را بفهمید، ما پاسخ این معما را داریم! این چیستان مهارت های ذهنی، هوشی و منطقی شما رو آزمایش می کنه. اگه هنوز به جواب نرسیدی، چیستان رو یک بار دیگه بخوان!

جواب: شاه فردیناند انسانی مهربان و با تدبیر بود و می‌خواستم فردی جانشین‌اش شود که یقینا قابل اعتماد باشد. وی به جای دانه‌های واقعی، به همه‌ی داوطلبان سنگریزه‌های کوچکی داده بود؛ از این رو، همه‌ی آن‌هایی که به طور کلی گیاهی پرورش داده بودند، قطعا آن سنگریزه‌ها را با دانه‌های واقعی عوض کرده بودند، تا فقط بتوانند در این رقابت برنده شوند. یعنی همه‌ی آن‌ها به جز آن دختر صداقت نداشتند.

اگر دوست داری هم تفریح کنی هم یکم خودت رو بشناسی صفحه چیستان ما رو دنبال کن.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی