|

تکلیف حداقل دستمزد 1402 چه شد؟

هرچند اخبار غیر رسمی حکایت از حداقل حقوق ۸ میلیون تومان دارد اما ظاهراً چانه زنی‌ها هنوز بر روی سبد معیشت ادامه دارد

لینک کوتاه کپی شد

با اینکه از ابتدای صبح جلسه شورای عالی کار آغاز شده است، هنوز این جلسه به اتمام نرسیده است. در همین راستا نیز گمانه زنی هایی درباره احتمال تعیین نشدن نتیجه در روز جمعه و موکول شدن نتیجه نهایی به روز شنبه نیز وجود دارد. به نظر می رسد باید تا انتهای روز صبر کرد تا نتیجه کار مشخص شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اکوایران، همچنین شایعات زیادی در این باره مطرح شده است. در همین ارتباط تسنیم نوشت جدیدترین خبرها از جلسه شورای عالی کار بیانگر این است که روی مبانی کلی سبد معیشت و میزان کالری مصرفی خانوار کارگری، توافق حاصل شده است. همچنین، روی نرخ نهایی و میزان دستمزد 1402 چانه زنی ادامه دارد. 

همچنین تسنیم در ادامه آورده است خبرهای رسیده حاکی از این است که پیشنهاد افزایش 20 درصدی حداقل مزد در مذاکرات امروز مطرح شده است، اما نمایندگان کارگری اصرار دارند میزان افزایش مزد، به اندازه نرخ تورم اعلامی از سوی مراجع رسمی باشد؛ هنوز عدد و رقمی نهایی نشده است و مذاکرات ادامه دارد.

خبرگزاری مهر نیز در همین ارتباط نوشته است هرچند اخبار غیر رسمی حکایت از حداقل حقوق ۸ میلیون تومان دارد اما ظاهراً چانه زنی‌ها هنوز بر روی سبد معیشت ادامه دارد و این موضوع موجب شده تا تعیین حداقل حقوق به تعویق بیافتد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی