|

مترو به کرج رسید

افتتاح فاز نخست متروی کرج به طول 5.5 کیلومتر

فاز نخست خط ۲ متروی کرج به طول ۵ و نیم کیلومتر با حضور وزیر کشور افتتاح شد.

لینک کوتاه کپی شد

بر این اساس، فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج به طول حدود ۵/۵ کیلومتر از ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی به صورت آزمایشی راه اندازی می‌شود.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از همشهری؛ احمد وحیدی وزیر کشور در مراسم بهره برداری آزمایشی قطار شهری کرج اظهار کرد: از مجموعه مدیریت شهری کرج، استاندار البرز و تمام کارگران و مهندسین و اصحاب رسانه که در انعکاس اخبار مترو کرج همت کردند قدردانی می کنم.

وزیر کشور در مراسم بهره برداری مترو کرج گفت: البرز یک استان راهبردی است و در کنار تهران هم بستگی و پیوستگی دارد و بار تهران را به دوش می کشد و این نشان از اهمیت و فوق العاده بودن این استان است.

او بیان کرد: امید است با همت روحیه جهادی استاندار و شهردار کرج این مهم به سرانجام برسد و قطار شهری به طور کامل به بهره برداری برسد.

وزیر کشور با بیان اینکه مترو یک امر لازم و ضروری محسوب می شود، گفت: البرز یک استان راهبردی است و در کنار تهران هم بستگی و پیوستگی دارد و بار تهران را به دوش می کشد و این نشان از اهمیت و فوق العاده بودن این استان است.

IMG_20230227_130750_981

وحیدی ادامه داد: سه شهر کمالشهر، محمد شهر و ماهدشت خواست عمومی مردم است در تقسیمات کشوری قرار گیرند و اعتبارات برای اجرای پروژه ها و رفع مشکلات این شهر اختصاص پیدا کند. تلاش دشمنان بر اینست که القای منفی از کشور ما نشان دهند اما رشد صادرات نشاندهنده توسعه اقتصادی به رغم تحریم ها است.

او با اینکه در حوزه قطار شهری در کشور اقدامات ویژه‌ای انجام شده، تصریح کرد: تا کنون بیش از ۳۳۰ کیلومتر مترو در کشور اجرا شده و در نظر داریم ۲۳۰ کیلومتر دیگر نیز با ۱۳۷ ایستگاه احداث کنیم که بناست به زودی قسمت قابل توجهی از آن به ثمر بنشیند. احداث مترو تاثیر بسیاری در توسعه سیستم حمل و نقل عمومی دارد و موجب کاهش ترافیک می شود. در این راستا تأمین اعتباری ۲۲۰۰  میلیارد تومانی را داشته‌ایم که قرار است ۶۰۰ میلیارد تومان آن در سال جاری اختصاص داده شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی