|

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر خواهد شد؟

نایب رییس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی: دستمزد و حقوق واقعی طبق قانون، از جمله مطالبات و درخواست‌های بازنشستگان است.

لینک کوتاه کپی شد

نصرالله دریابیگی در یازدهمین اردوی تفریحی، سیاحتی، زیارتی و آموزشی کانون‌های کارگران بازنشسته و مستمری بگیران مازندران در مشهد افزود: بر اساس تورم و سبد معیشت حداقل دستمزد باید ۱۳ میلیون تومان، نه اینکه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد

به گزارش «شایانیوز» به نقل از شهرآرانیوز؛ وی ادامه داد: یکی از علل رکود، پایین بودن قدرت خرید بازنشستگان است. بسیاری از بازنشستگان برای تامین جهیزیه فرزندان و حداقل‌های زندگی خود مشکل دارند.

درآمد بازنشستگان با هزینه‌ها تطابق ندارد

رییس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی خراسان رضوی هم گفت: خط فقر ۲۰ میلیون تومانی و افزایش تورم، اکنون اثر مستمری‌ها را از بین برده است.

علی اصغر رضایی افزود: ۷۲ درصد بازنشستگان حداقل بگیر هستند که کفاف هزینه یک هفته را هم نمی‌دهد. اگر افزایش ۳۰۰ درصدی هم انجام شود تازه به خط فقر می‌رسیم.

وی با بیان اینکه سازمان و حاکمیت وظیفه دارند زندگی حداقلی را فراهم کنند، بیان کرد: باید بدون پرخاشگری و حرکات غیرقانونی، واقعیت‌های جامعه به مسوولان گوشزد شود.

رضایی با بیان اینکه فروش بانک رفاه سازمان در دستور کار است، افزود: با توجه به اینکه بانک رفاه بازوی توانمند سازمان تامین اجتماعی است و منابع آن برای بازنشستگان است، اگر دولت برای فروش اقدام کند، فروش مال غیر انجام شده است و مخالف این اقدام هستیم.

وی ادامه داد: افزایش حقوق سال آینده باید طوری باشد که هزینه زندگی مان تامین شود و ما به دنبال حقوق به حق خود هستیم.

پافشاری بر اجرای قانون

دبیر اجرایی خانه کارگر خراسان رضوی نیز اظهار داشت: خواسته ما پافشاری بر روی اجرای قانون کار است.

سید حسن رسولی افزود: اگر مطالبات ما برآورده نشود، مطالبات صنفی خود را به طور آرام دنبال می‌کنیم.

اردوی تفریحی، سیاحتی، زیارتی و آموزشی کانون‌های کارگران بازنشسته و مستمری بگیران مازندران تا فردا، ۱۵ دی ماه در مشهد ادامه دارد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی