|

آخرین اخبار از افزایش حقوق بازنشستگان جمعه 31 تیر

دولت یک هفته فرصت دارد تا این مصوبه را یا برای اصلاح به شورای عالی کار ارجاع دهد یا افزایش ۳۸ درصدی را اعمال کند

لینک کوتاه کپی شد

دولت یک هفته برای اعمال افزایش ۳۸درصدی حقوق بازنشستگان مهلت دارد.

به گزارش «شایانیوز» قالیباف مصوبه هیات تطبیق مقررات پیرامون اعمال افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را به رئیس جمهور ابلاغ کرده و هیات دولت یک هفته فرصت دارد تا این مصوبه را یا برای اصلاح به شورای عالی کار ارجاع دهد یا افزایش ۳۸ درصدی را اعمال کند در غیر این صورت این مصوبه طبق قانون خود به خود باطل خواهد شد.

براساس روال قانونی، همه ساله با تصویب هیئت امنای صندوق و تائید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مصوبه افزایش حقوق به دولت ابلاغ شده و دولت تائید می‌کرد و این مبنای پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در کشور بود.

امسال این موضوع را با تاخیر، هیئت امناء در تاریخ سوم خرداد تصویب کرد که در مصوبه آمده بود برای حداقل بگیران با یک فرمول ( ۵۷ درصد) و برای سایر با ۳۸ درصد افزایش حقوق محاسبه شود و این مصوبه به دولت ارسال و ۱۵ خرداد دولت تصویب کرد که برای حداقل بگیران، مصوبه هیئت امنا و برای سایر حداکثر ۱۰ درصد افزایش حقوق اتفاق بیفتد.

 وقتی مصوبه دولت نهایی شد، اعتراض کردیم که اساسا دولت نمی‌تواند خود را جایگزین سازمان تامین اجتماعی کند و ماده ۹۶ قانون در این باره گفته تصویب مربوط به صندوق تامین اجتماعی و هیئت امناست و دولت آن را تائید می کند و اساسا جایگزینی دولت با سازمان در تصویب حقوق بازنشستگان خلاف صریح قانون است.

طبق نامه ابلاغی از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی به رییس جمهور طبق قانون، هیات دولت باید یا مصوبه را به شورای عالی کار ارجاع دهد تا اصلاح شود یا افزایش ۳۸ درصدی را اجرا کند. دولت یک هفته مهلت دارد تا به این امر مبادرت ورزد در غیر این صورت براساس قانون مصوبه هیات دولت قابلیت اجرا نداشته و خود به خود باطل میشود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی