|

کدام استان ها با قطار سریع السیر به هم متصل خواهند شد؟

مدیرعامل شرکت راه آهن بر لزوم توجه ویژه دولت برای تکمیل راه آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان تاکید کرد.

لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل شرکت راه آهن در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه از طرح ملی قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان، بر لزوم توجه ویژه دولت به این پروژه تاکید کرد.
میعاد صالحی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در تکمیل بخشی از این پروژه کمک کنند و ما با دو تیم در این مورد صحبت کرده‌ایم.
به گزارش «شایانیوز» و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وی افزود: اگر ما بتوانیم این خط سریع السیر را اجرا و راه‌ اندازی کنیم، می‌توانیم در سایر خطوط هم راه آهن پرسرعت را اجرا کنیم و اگر خدای نکرده به توقف برسیم، طبیعتاً بن‌بستی ایجاد خواهد شد؛ اما انشاءالله شاهد افتتاح این خط پرسرعت ریلی در دولت سیزدهم باشیم.

cr-2048x1405

یادآوری می‌شود، ۲۵۴ مورد از مجموع ۳۱۲مورد معارض تاسیساتی در محدوده قم - اصفهان رفع و همچنین معارض ملکی در ۸۵ درصد از مسیر قم - اصفهان نیز مرتفع شد.
تکمیل تونل کیلومتر ۲۹ به طول ۲۵۰ متر، تکمیل و تقویت ۱۸۰ آبروی موجود در مسیر قم - اصفهان، شروع عملیات اجرایی ایستگاه‌های فنی و تعمیراتی مورچه خورت، میمه و نطنز و راه‌اندازی شش کارگاه در طول محور به استعداد ۱۷۰۰ نفر نیروی انسانی و ۸۰۰ دستگاه ماشین آلات، از مهمترین اقدامات انجام شده در محدوده قم - اصفهان بوده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی