|

افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان صحت دارد؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس: از هر اقدامی که به تقویت حقوق کارمندان و بازنشستگان منجر می‌شود، حمایت می کند.

لینک کوتاه کپی شد

سید مهدی فرشادان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه بدیهی است، رسیدگی جدی به وضعیت اقتصادی مردم باید یکی از اولویت های اصلی دولت باشد، گفت: متاسفانه در حال حاضر وضعیت هزینه‌های خانوار با درآمدها تناسبی ندارد، باید بین افزایش حقوق کارمندان و بازنشسستگان و نرخ تورم، تناسبی باشد بطور مثال افزایش ۱۰درصدی حقوق با تورم ۴۰ درصدی به معنای کاهش قدرت خرید مردم است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تجارت نیوز؛ نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس افزود: کارمندان و بازنشستگان در سال جدید هر روز می شنوند، قیمت اقلام خوراکی، نرخ خدمات حمل و نقل و...  تا مواد شوینده با افزایش ۲۰ الی ۴۰ درصدی و حتی بیشتر روبرو می شود و در مقابل میزان حقوق دریافتی‌شان تا پایان سال حدود همان ۱۰ درصد افزایش می یابد، این موضوع قابل تامل است. چرا که این روند تامین معیشت اکثر خانوارها را با دشواری روبرو می کند.

وی تاکید کرد: امیداورم دولت راهکاری را اتخاذ کند چرا که افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان و کارمندان با میزان گرانی ها تناسبی ندارد.

فرشادان بیان کرد: متاسفانه بحث تامین مسکن، بسیاری از خانوارها را مشکلات جدی روبرو کرده و در حال حاضر بخش قابل توجهی از درآمد خانوار صرف پرداخت اجاره بها می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد:علاوه بر لزوم تقویت معیشت خانوار کارمندان و بازنشستگان، باید وضعیت معیشتی خانوارهای تحت پوشش و کم درآمدها و رفع فقر مورد توجه جدی قرار بگیرد. مجلس از هر اقدامی که به تقویت حقوق کارمندان و بازنشستگان منجر می‌شود، حمایت می کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی