|

کمبود لباس زیر در ارتش نروژ، اجبار نیرو‌ها به پوشیدن دست دوم!

ارتش نروژ می‌گوید با کمبود لباس زیر مواجه شده است.

لینک کوتاه کپی شد

نروژ به سربازان و نیرو‌های نظامی دستور داده تا لباس‌های زیر خود را برای استفاده گروه‌های دیگر به نهاد‌های مسوول تحویل دهند.

به گزارش عصرایران به نقل از اسوشیتدپرس، براساس دستور جدید نروژ سربازان باید پس از پایان دوران خدمت لباس‌های زیر و جوراب‌های خود را بازگردانند تا گروه‌های بعدی بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

نروژ نیز مانند بسیاری از کشور‌های جهان در طول دوران همه‌گیری با مشکلات زنجیره تامین مواجه شده است، اما برخی از کمبود‌ها دور از انتظار هستند.

اینک ارتش نروژ می‌گوید با کمبود لباس زیر مواجه شده است و به نیرو‌ها و سربازان خود دستور داده پس از پایان دوران سربازی لباس زیر، سوتین و جوراب خود را پس دهند تا نیرو‌ها و گروه‌های بعدی از آن استفاده کنند.

حدود ۸ هزار مرد و زن جوان نروژی که هر ساله به سربازی در این کشور می‌رفتند، معمولا لباس‌های فرم و خارجی خود را پس از پایان دوران خدمت به نهاد‌های مربوطه تحویل می‌دادند. آن‌ها می‌توانستند با لباس‌های زیر و جوراب‌هایی که ارتش به آن‌ها داده بود از پادگان خارج کنند.

سازمان لجستیک دفاعی نروژ که تامین کننده تجهیزات شاخه‌های نظامی در این کشور است وضعیت "چالش برانگیز ذخیره سازی" را مقصر می‌داند و می‌گوید اقدام برای فراهم کردن حجم بیشتری از لباس برای نیرو‌های مسلح که باید به زودی خدمت خود را آغاز کنند، ضروری است.

این سازمان می‌گوید اقلام استفاده شده شسته و ضد عفونی شده و قبل از توزیع مجدد بین نیرو‌های جدید از نظر کیفیت بررسی می‌شوند.

"هاینس مایسینست" سخنگوی مطبوعاتی نیرو‌های نظامی نروژ در این باره گفت: "تمیزی و بررسی درست و اساسی برای استفاده مجدد از لباس‌ها یک عمل کافی و درست تلقی می‌شود".

خدمت سربازی برای مردان و زنان در نروژ اجباری است و حدود ۱۲ تا ۱۹ ماه طول می‌کشد. با این حال سربازان نروژی همچنان مجاز به نگه داشتن کلاه خود هستند.

"فورسوارتس فوروم" مجله دفاعی نروژ گزارش داد که کمبود امکانات و تجهیزات در ارتش نروژ موضوعی تکراری است.

این مجله نوشت: این اولین بار نیست که نیرو‌های نظامی این کشور با چنین کاستی‌های دست و پنجه نرم می‌کنند و این "مشکل تکراری" برای سال‌ها وجود داشته است.

ارتش نروژ در ژوئن سال ۲۰۲۰ با کمبود و فقدان یک سوم لباس و تجهیزات سربازان مواجه شد. این نهاد نروژ در اوایل پائیز گذشته نیز در تهیه کفش‌های سایز کوچک و بزرگ نیز مشکل داشت. برخی از مقامات و کارشناسان این مشکلات را نتیجه اشتباهات سیستمی در سفارش و تحویل عنوان کرده اند.

خدمت سربازی برای مردان و زنان در نروژ اجباری است و حدود ۱۲ تا ۱۹ ماه طول می‌کشد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی