|

تزریق ژل لب به لب چیست و چگونه انجام می شود ؟

در فرآیند تزریق ژل لب توجه به فرم صورت و چانه، فرم لب، تقارن سمت راست و چپ لب، اختلاف حجم لب بالا و لب پایین و ... اهمیت بسیاری دارند.

لینک کوتاه کپی شد

شاید تبلیغات نادرست در مورد ژل لب و یا دیدن افرادی که با تزریق ژل ظاهری غیر طبیعی پیدا می کنند، دید شما را در مورد این عمل زیبایی مخدوش کرده باشد. این در حالی است عوامل متعددی همچون پزشک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک متبحر و ماهر، نوع ژل تزریقی، برند ژل، میزان تزریق شده و یا ناحیه تزریق ژل اهمیت بسیاری در بدست آمدن لب هایی زیبا، طبیعی و متقارن دارند.

بطور کلی افراد بسیاری یا به دلیل کوچک بودن لب هایشان به صورت مادرزادی و یا به دلیل کاهش حجم لب و ایجاد چروک با توجه به افزایش سن، از سایز لب های خود رضایت ندارند‌. اما باید بدانید که جای نگرانی وجود ندارد و پیشرفت علم به شما امکان برآورده شدن خواسته هایتان را داده و لب هایی پر حجم و زیبا را برای شما به ارمغان می آورد.

در فرآیند تزریق ژل لب توجه به فرم صورت و چانه، فرم لب، تقارن سمت راست و چپ لب، اختلاف حجم لب بالا و لب پایین و ... اهمیت بسیاری دارند. کاری که معمولا در تزریق ژل به لب انجام می شود، برجسته کردن حاشیه لب است؛ این موضوع باعث زیبایی و فرم گیری لب ها می شود.

در این مقاله به سوالات رایج زیر در رابطه با تزریق ژل به لب ها پاسخ خواهیم داد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 • در تزریق ژل به لب ها چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟
 • ژل ها از نظر تنوع به چند دسته تقسیم می شوند و کدام نوع برای ما مناسب تر است؟
 • ماندگاری ژل لب به طور کلی به چه عواملی وابسته است؟
 • چه مقدار ژل برای هر فرد باید تزریق شود؟
 • چه نوع مارک های ژلی محبوب ترند؟
 • آیا تزریق ژل لب در دارد؟
 • تزریق ژل لب چقدر هزینه به همراه دارد؟
 • عوارض تزریق ژل به لب ها کدامند؟

نکات مورد توجه هنگام تزریق ژل لب

یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای تزریق ژل در نظر داشته باشید، مراجعه به پزشک متخصص و یا مرکز کلینیک تخصصی است. شاید دیده باشید که مراکز آرایشی یا درمانگاه ها نیز با هزینه به مراتب کمتر، عمل تزریق ژل به لب ها را انجام می دهند؛ اما باید بدانید که این کار بسیار تخصصی است و به دانش و مهارت بالایی نیاز دارد، بنابراین حتما تنها به متخصص پوست و یا جراح پلاستیک ماهر مراجعه کنید.

نکته بعدی در رابطه با بررسی اختلال عملکردی در لب هاست که باید قبل از تزریق با معاینه پزشک تشخیص داده شود. مساله بعدی این است که طبق اصول زیبایی شناسی سایز لب بالا باید بیست درصد از لب پایین کوچکتر و عقب تر باشد. تزریق لب را می توان تنها محدود به خطوط دور لب انجام داد و یا بسته به نیاز بیمار حجم خود لب را نیز افزایش داد.

BA-Lips2

دسته بندی انواع ژل ها

ژل ها از نظر دسته بندی به سه دسته موقت، نیمه دائم و دائمی تقسیم بندی می شوند. ژل های موقت از نظر ماندگاری، 6 تا 9 ماه ماندگارند. ژل های نیمه دائم 1 تا 2 سال و ژل های دائم دارای ماندگاری بالاتری هستند. اگر شما بار اولی است که برای تزریق ژل لب به پزشک مراجعه می کنید، توصیه ما این است که ژل های موقتی را انتخاب کنید. زیرا این نوع ژل ها که به ژل های موقت هیالورونیک اسیدی معروفند، به دلیل اثر موقتی که دارند تا حداکثر 9 ماه جذب شده و در صورت عدم رضایت شما لازم نیست برای مدت خیلی طولانی آن را تحمل کنید. از طرفی در صورتی که نخواهید این چند ماه را هم تحمل کنید و مایل به از بین بردن اثر ژل باشید، می توانید با مراجعه به پزشک متخصص خود از او بخواهید که ژل را تجزیه کند. برای این کار، پزشک آنزیمی به نام هیالورونیداز را به لب تزریق کرده تا مولکول های هیالورونیک اسید تجزیه شوند و سرعت جذب آنها افزایش یابد. پس از این کار شما شاهد خواهید بود که چند روز بعد، تاثیر ژل از بین خواهد رفت و لب ها به همان حالت عادی خود برمی گردند.

از آنجایی که تاثیر ژل لب روسی بالاخره بعد از مدتی از بین می رود، لازم است که شما مراجعین عزیز هر چند ماه یک بار به مطب یا کلینیک مراجعه کرده و مجددا ژل تزریق کنید. اگر برای بار دوم یا چندمین بار است که برای تزریق ژل مراجعه می کنید می توانید از ژل های نیمه دائم یا دائمی استفاده کنید. اگرچه ژل های هیالورونیک اسید، ایمنی بالاتری دارند؛ با این حال شما مختارید که هر روشی را که می پسندید با مشورت با پزشک خود انتخاب کنید.

عوامل موثر در ماندگاری ژل لب

علاوه بر نوع ژلی که برای تزریق با توجه به مشورت به پزشک معتمد خود و نظر نهایی خود انتخاب می کنید که به سه دسته موقت، نیمه دائم و دائم دسته بندی می شوند، برند ژل مورد استفاده، میزان ژل تزریق شده و متابولیسم بدن شما نیز در میزان ماندگاری ژل تاثیرگذار است. باید توجه داشته باشید که هر چه ژل بیشتری به لب ها تزریق شود و حجم بیشتری به لب های خود دهید، زمان ترمیم طولانی تر خواهد بود. همچنین هر چقدر بدن شما متابولیسم سریع تری داشته باشد، ژل تزریق شده زودتر جذب بدن شده و اثر آن زودتر از بین می رود. بنابراین ماندگاری ژل و زمان تزریق مجدد به عوامل متعددی وابسته است.

مقدار ژل تزریقی برای هر فرد

میزان تزریق ژل با توجه به فرم لب های شما و خواست شما متفاوت است. اگر مایل به داشتن لب های طبیعی هستید، معمولا تزریق یک سرنگ ژل برای شما کفایت می کند. حتی اگر برای بار اول است که مراجعه می کنید، بهتر است ابتدا یک نصف سرنگ و پس از یک یا دو هفته، نصف دیگر سرنگ را تزریق کنید. این باعث می شود حفظ زیبایی ظاهری لب ها راحت تر اتفاق بیفتد. اگر هم مایل به تزریق ژل بیشتری باشید این کار طبق نظر شما انجام خواهد شد. بستگی دارد که بخواهید چقدر به لب های خود حجم دهید.

ژل

انواع مارک های ژل لب

عوال مختلفی در انتخاب مارک ژل لب موثرند از جمله این عوامل می توان به سن متقاضی، شکل فعلی لب ها، شکل نهایی لب ها و شکل هندسی و انحنای لب ها اشاره کرد. با این حال خیال شما از نوع برند ژل تزریقی توسط ما راحت باشد؛ ما بهترین و محبوب ترین برندهای موجود در بازار ایران را برای شما انتخاب خواهیم کرد و البته به شرایط و خواسته شما نیز توجه خواهیم کرد.

لیست رایج ترین ژل ها برای تزریق به لب را در ادامه خواهیم دید:

 • برند ژوودرم نوع اولترا پلاس و وولبلا
 • برند رستیلن و رستیلن سیلک
 • برند استایلج
 • برند آلاینا
 • برند رووفیل
 • برند تئوسیال

آیا تزریق ژل لب دردناک است؟

بیشتر ژل های هیالورونیک اسیدی دارای بی حس کننده موضعی لیدوکائین هستند. علاوه بر این می توان در اطراف لب داروی بلوک کننده عصبی تزریق کرد. همچنین داروهای بی حس کننده موضعی که به شکل محلول یا کرم هستند برای کاهش درد مناسب اند. از میان این روش ها، کرم بی حس کننده اندکی بهتر است زیرا داروهای بلوک کننده عصبی باعث تغییر شکل لب هنگام حرکت می شوند و همین موضوع مانع از فهمیدن شکل درست لب ها می شود. در نهایت بعد از بی حسی، احساس سوزش و سپس کمی فشار و بعد یک حس ضربانی بسیار گنگ خواهید داشت. به طور کلی این درد قابل تحمل است.

هزینه تزریق لب به چه صورت است؟

هزینه تزریق ژل لب به عوامل متعددی بستگی دارد. مثلا ماندگاری ژل ها یکی از همین عوامل اند. اگر شما از ژل های موقت استفاده کنید پس از 6 الی 9 ماه برای تزریق مجدد نیاز به مراجعه به مطب پزشک خواهید داشت. از طرفی برند و شرکت سازنده ژل نیز در این قیمت گذاری تاثیر دارند. هر چند برندهای معروف تفاوت قیمت آنچنانی ندارند و در نتیجه اگر مشاهده کردید که هزینه تزریق در محلی بسیار ارزان تر از قیمت متعارف است، باید به برند ژل مورد استفاده شک کنید. همچنین میزان ژل تزریقی نیز در تعیین قیمت مهم است؛ هر چه حجم بیشتری از ژل تزریق شود، هزینه بیشتری راباید متحمل شوید. در کنار این موارد ذکر این نکته را ضروری میدانیم که هیچ گاه کیفیت را فدای قیمت نکنید؛ طبیعی است که آرایشگاه ها و مراکز غیر معتبر هزینه کمتری را دریافت می کنند اما توجه داشته باشید که در صورت تزریق نادرست و یا استفاده از برندهای نامعتبر دچارعوارض خطرناکی همچون عفونت، به درستی پخش نشدن ژل، پس زدن ژل و یا حتی انسداد عروقی در موارد نادر خواهد شد. انسداد عروق باعث نرسیدن خون به بافت لب ها و در نتیجه از بین رفتن بافت لب می شود!

ژل لب

عوارض تزریق ژل به لب ها کدامند؟

مانند سایر روش های درمانی و زیبایی، تزریق ژل به لب ها نیز دارای عوارضی هر چند اندک و بعضا نادر می باشد. اگرچه عوامل بسیاری مانند مراجعه به پزشک ماهر این عوارض را به حداقل می رساند. با این حال عوارض زیر را می توان محتمل دانست:

 • احتمال خون مردگی در لب ها که با کمپرس یخ برطرف می شود.
 • اگر از داروهای بلوک کننده عصبی برای بی حسی لب ها استفاده شود، تا زمان رفع بی حسی باید از خوردن غذا پرهیز کنید زیرا احتمال گاز گرفتن دهان وجود دارد.
 • انسداد عروق که عارضه بسیار نادری است و باعث آسیب به بافت لب ها می شود.
 • قرمزی و احساس سوزش و تورم در ناحیه تزریق.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی