|

اقامتگاه بوم‌گردی کیش

اقامتگاه‌های بوم‌گردی اقامتگاه‌هایی هستند که در محیط‌های طبیعی تاسیس شده‌اند این اقامتگاه ها با اقلیم منطقه تعامل بالایی دارند.

لینک کوتاه کپی شد

ایران یکی از کشور‌هایی است که مقصد‌های دیدنی و تفریحی فراوانی را برای گردشگران و مسافران در خود جای‌داده است. جزیره کیش یکی از این‌نقاط دیدنی است که برای توصیف همه جاذبه‌های آن شاید ساعت‌ها زمان نیاز باشد. البته برای آشنایی با این‌جاذبه‌ها حتماً خودتان باید از نزدیک آن‌ها را ببینید و استفاده از امکانات تفریحی آن را تجربه کنید.

بدون‌شک بعد از یک‌بار سفر به کیش و دیدن جاهای تفریحی کیش، برای دفعات بعد، کیش یکی از اولین انتخاب‌های شما خواهد بود. در این‌ مطلب می‌خواهیم درباره یکی از مزایای بی‌نظیر سفر به جنوب کشور یعنی امکان اسکان در اقامتگاه‌های بوم‌گردی صحبت کنیم. اقامتگاه‌های بوم‌گردی شاید در ظاهر نتوانند رقابت خوبی با هتل‌های چند ستاره داشته باشند ولی مزایای بسیاری دارند که در این‌مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

اگر می‌خواهید به کیش یا قشم سفر کنید یا قصد رزرو بلیط کیش را دارید و دوست دارید تجربه بی‌نظیری پر از زیبایی و یادگیری داشته باشید، حتما یکی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی را برای اسکان انتخاب کنید. برای شروع کافی با ما تا انتهای این‌مطلب همراه باشید.

اقامتگاه بوم‌گردی چیست

اقامتگاه‌های بوم‌گردی در واقع اقامتگاه‌هایی هستند که در محیط‌های طبیعی و بومی تاسیس شده‌اند. این محل‌ها، ضوابط زیست‌محیطی را در سطح بالایی رعایت می‌کنند و با معماری بومی منطقه سازگار هستند. با تاسیس این نوع اقامتگاه بافت تاریخی و ظاهر طبیعی منطقه حفظ می‌شود تا مسافران زندگی را به شکلی تازه تجربه کنند.

اقامتگاه‌های بوم‌گردی طوری طراحی می‌شوند که با اقلیم منطقه و جامعه محلی تعامل بالایی داشته باشند. امکانات اولیه و مناسبی برای اقامت مسافران نیز فراهم شده تا اقامتی فراموش‌نشدنی را برای آنها به وجود آورد.

image_1640589360

مزایای استفاده از اقامتگاه‌های بوم‌گردی

استفاده از اقامتگاه‌های بوم‌گردی را نمی‌توان صرفا محلی برای استراحت و اقامت دانست. شما با اقامت در یکی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی علاوه بر برنامه‌هایی که در سفر خود خواهید داشت، تجربه‌هایی را پیدا می‌کنید که ارزش بالایی دارند. با اقامت در خانه‌های سنتی شما با سرعتی بالا با آداب‌ورسوم و بسیاری از سنت‌های محلی‌ها آشنا خواهید شد.

در قسمت‌های بعدی مطالب کوتاهی را درباره آداب‌ورسوم محلی مردم کیش بیان خواهیم کرد. در اقامتگاه‌های بوم‌گردی، امکانات روز بسیاری از هتل‌های چند ستاره وجود ندارد و اگر دوست دارید به‌جای تجربه‌های لاکچری، زیست‌بوم محلی کیش یا هر شهر دیگری را تجربه کنید، یکی از اقامتگاه‌های محلی و بوم‌گردی را برای اقامت انتخاب کنید.

اگر بلیط کیش را برای سفر خود تهیه کرده‌اید و در جستجوی محل اقامت مناسبی هستید، حتما یکی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی را جست‌وجو کرده و درباره آن مطالعه کنید. مطمئن باشید تجربه‌ای که با اقامت در اقامتگاه بوم‌گردی کسب می‌کنید، سال‌های سال در ذهن شما ثبت شده و با شما همراه خواهد بود.

آداب‌ورسوم محلی مردم کیش

کیش مانند بسیاری از جزایر و بندر‌های خلیج‌‌فارس با فرهنگ‌های مختلفی تعامل داشته است. نژاد‌ها و افرادی با زبان و مذهب متفاوت در کیش ساکن هستند. در طول تاریخ این گروه‌های مختلف با هم زندگی مسالمت‌آمیزی را در جزیره کیش تجربه کرده‌اند. برای شناخت بهتر آداب‌ورسوم محلی مردم کیش در کنار سفر و مطالعه درباره آن، یکی از راه‌های مفید، سکونت در اقامتگاه‌های بوم‌گردی هرمزگان است.

خانه مردم‌شناسی بومیان کیش

خانه مردم‌شناسی بومیان کیش که قدمتی بیش از دو قرن دارد، در محله سفین قدیم جزیره کیش واقع شده است. این خانه در گذشته به‌عنوان مکتب بوده است و در آن به یادگیری قران می‌پرداختند. امروزه این مکان، به خانه مردم‌شناسی تبدیل شده تا مسافران یا تماشای آن اطلاعات زیادی درباره آداب‌ورسوم گذشته مردم کیش به دست آورند.

انبارهای مختلفی در این خانه هستند که در گذشته برای انبار خرما، علوفه دام یا صید استفاده می‌شده است. اتاق‌های دیگری هم ازجمله اتاق مهمانی مردان و زنان با نام‌های مجلس و بیت القهوه، اتاق تابستانی، حجله، اتاق‌خواب و مطبخ در این بنا وجود دارند. صنایع‌دستی و دیدنی‌های بسیاری در خانه وجود دارند که برای بسیاری از مسافران جذابیت بالایی دارند. این خانه هرساله میزبان مسافران زیادی از داخل و خارج کشور است و لحظات زیبایی را در دفتر خاطرات سفر آنها ثبت می‌کند.

برای رزرو بلیط هواپیما تهران کیش و بلیط هواپیما کیش تهران کلیک کنید.

image_1640589371

کلام آخر

اقامت در یکی از خانه‌های محلی یا اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کیش یا هرمزگان می‌تواند تجربه بی‌نظیری را در ذهن شما ثبت کند. شما با اقامت در چنین محلی امکان استفاده از امکانات بسیاری از هتل‌های زیبا و مرتفع را ندارید اما ب این حال بسیاری از افراد استفاده از این محل‌ها را به‌جای اقامت در هتل‌های چند ستاره ترجیح می‌دهند.

اسکان در اقامتگاه‌های بوم‌گردی تجربه‌های نابی از زندگی محلی و آشنایی با آداب‌ورسوم مردم محلی را در زمانی کوتاه برای شما میسر می‌کند. اگر قصد رزرو و خرید بلیط کیش را دارید حتما برای اقامتگاه موردنظر خود، نگاهی به اقامتگاه‌های بوم‌گردی بیندازید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی