|

آخرین اخبار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی + جزئیات

بر اساس آخرین اخبار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی طی ۵ ماه اول سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲ میلیون تومان به سبد معیشت خانوار افزوده شده است.

لینک کوتاه کپی شد

در جریان همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا مرداد 1400 ۲ میلیون تومان به سبد معیشت خانوار افزوده شده است. بر اساس توضیحات رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران در سال ۱۴۰۰ با افزایش دستمزد و اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان،  افرادی که ۳۰ سال سابقه داشتند ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و افرادی که بالای ۳۵ سال سابقه داشتند ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت کنند.

اخبار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

علی دهقان‌ کیا رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران گفت: طی ۵ ماه اول سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲ میلیون تومان به سبد معیشت خانوار افزوده شد و اگر این رقم همینطور افزایش پیدا کند تا پایان سال ۳ تا ۴ میلیون تومان به سبد معیشت خانوار اضافه می‌شود.

علی دهقان ‌کیا درباره آخرین اخبار از متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: دولت در پایان سال ۹۸، حقوق شاغلان دولت را افزایش داد و در ابتدای سال ۹۹ نیز افزایش سالیانه صورت گرفت و حقوق کارکنان دولت حدود ۸۰ درصد حقوق آن‌ها افزایش یافت. وی افزود: این افزایش حقوق کارکنان دولت باعث شد بین حقوق شاغلان با بازنشستگان کشوری شکاف زیادی ایجاد شود و برای رفع این مشکل، حدود ۹۰ درصد حقوق بازنشستگان کشوری افزایش یافت و متناسب سازی حقوق آن‌ها اجرا شد.

دهقان‌کیا بیان کرد: بعد از متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، فاصله زیادی بین حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری با بازنشستگان تامین اجتماعی ایجاد شد و بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به تبعیض ایجاد شده اعتراض کردند به همین دلیل در دو مرحله متناسب‌سازی برای بازنشستگان تامین اجتماعی اجرا شد.

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران با اشاره به اینکه در مرحله اول سابقه افراد مهم بود و هرکس به نسبت سابقه امتیازی را دریافت می‌کرد و براساس امتیاز عدد و رقم جایگزین می‌شد، گفت: علاوه بر آن افرادی که بالای ۲۵ سال سابقه داشتند به ازای هر سال اضافه، تشویقی دریافت کردند همچنین مبلغ بیمه پردازی نیز در مرحله اول مهم بود.

وی اضافه کرد:  قرار شد در مرحله دوم حداقل بگیر تامین اجتماعی با حداقل بگیر کشوری حقوقی برابر یا نزدیک به‌ هم دریافت کنند. به دنبال آن تعیین شد حقوق بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شود.دهقان‌کیا ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ با افزایش دستمزد و اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان،  افرادی که ۳۰ سال سابقه داشتند ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و افرادی که بالای ۳۵ سال سابقه داشتند ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت کنند.

دهقان کیا   با بیان اینکه برای بازنشستگان سایر سطوح نیز شرایطی نیز تعریف شد، تصریح کرد: افرادی که با ۷ برابر دستمزد بازنشسته شده بودند و در سال ۱۴۰۰ حقوق‌شان به ۳ برابر دستمزد رسیده بود و ۴ برابر حداقل دستمزد، حقوق‌شان کاهش یافته بود به همین منظور ۵۰ تا ۷۵ درصد کسری حقوق آن‌ها را تامین کردیم.

او درباره دائمی سازی متناسب سازی حقوق بازنشستگان، گفت: هر ساله شورای عالی کار مجوز افزایش دستمزد براساس ماده ۱۱۱ و ماده ۹۶ قانون کار رقم هایی را اعلام می‌کند و دولت نیز براساس تورم ۲۰ درصد را به مجلس ارائه می‌دهد. برای اینکه در سال جدید نیاز به متناسب سازی مجدد نباشد بانک مرکزی براساس ماده ۴۱ قانون کار تورم واقعی را به ما دهند.

دهقان‌کیا گفت: در همین ۵ ماه اول سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲ میلیون تومان به سبد معیشت خانوار افزوده شد و اگر این رقم همینطور افزایش یابد تا پایان سال ۳ تا ۴ میلیون تومان به سبد معیشت خانوار اضافه می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران بیان کرد: از دولت جدید تقاضا داریم تورم واقعی را به ما بدهد. بازنشستگان تامین اجتماعی دیگر تحمل ایجاد شکاف جدید بین حقوق بازنشستگی‌شان با سایر بازنشستگان را ندارند.

او خاطرنشان کرد: ممکن است موقع افزایش دستمزد، اعلام کنند افزایش دستمزد سال ۱۴۰۱ منهای متناسب سازی باشد و ما این را نمی‌پذیریم. متناسب سازی جزو حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی قرار گرفته و افزایش دستمزد بر مبنای متناسب سازی و حقوق است. افزایش دستمزد را بر این مبنا قبول داریم.

 • کیان ارسالی در

  لطفا فقط و فقط همسان سازی یعنی ( ۹۰ در صد شاغلین ) و گر نه هیچ کاری برای بازنشسته انجام نشده و این تبعیض را به خدا می سپاریم تار حق ما را از شما که از فقر ما خبر ندارید بگیرد چرا که اگر همسان سازی مانمد کشوری و لشکری صورت بگیرد که خدا یارتان وگر نه نفرین ما هرجا که باشد گلویتان را خواهد گرفت و نابودتان خواهد کرد فقط و فقط همسان سازی ( ۹۰ درصد شاغلین ) وگر نه شکایت به مقام معظم رهبری و شهدا خواهیم برد حال خود دانید از حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی شود خود شما مسئولین دانید چرا که سر پل صراط جلو تان را خواهیم گرفت بی عدالتی تا کی و کجا

 • بازنشسته ارسالی در

  سلام جناب آقای دهقان کیا فکر کنم شریعتمداری رفت و خودکار و کاغذ ایشان را شما گرفتید چرا دروغ به بازنشستگان میگویی مگر مجبور هستید بعداز افزایش آن زکات کی دیگه اضافه شده که 2میلیون تومان رفته تو جیب بازنشسته شاید جیب حضرت عالی رفته باشد خواهشی که داریم دروغ تحویل نده بگذارید خود آقای وزیر کار تصمیم گیری کند ماهم قبول داریم

 • ناشناس ارسالی در

  خاک بر سزتون که بازنشسته باید دزدی کنه

 • الله اکرم ارسالی در

  مشکلات مستمری بگیران تامین اجتماعی با 30 سال کار بیش از اینها ست معلمان دائم التعطیل دائم هم حقوقشان به بهانه های زیاد بالا می رود ما نمی گویم چرا حقوق مستمری بگیران را هم زیاد کنیدگرما سرما قبل عید وبعد عید تابستان وووو تعطیل ولی از نظر حقوقی دائم اضافه می شود

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه