|

چرا نباید برای تصویب رتبه بندی عجله کنند!

مدتی است رتبه‌ بندی در مجلس تصویب شده و کمیسیون به این نتیجه رسیدحقوق معلمان برمبنای80 درصد حقوق اساتید دانشگاه باشد.

لینک کوتاه کپی شد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اجرای رتبه‌بندی متناظر با ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی به بودجه ۱۷۰ هزار میلیارد تومانی نیاز دارد و قابل اجرا نیست چرا که کل بودجه آموزش و پرورش حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان است!

به گزارش «شایانیوز» به نقل از تسنیم، مهرداد ویس کرمی درباره سرانجام لایحه رتبه‌ بندی معلمان گفت: مدت‌هاست لایحه رتبه‌ بندی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شده است و کمیسیون به این نتیجه رسید که حقوق معلمان برمبنای  80 درصد حقوق اساتید دانشگاه باشد.

وی افزود: وقتی این موضوع برای بررسی کارشناسی رفت، هیئت دولت اعلام کرد 200 هزار میلیارد تومان و مجلس نیز اعلام کرد 170 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد در حالی که کل بودجه آموزش و پرورش حدود 110 هزار میلیارد تومان است و این رقم 1.5 تا دو برابر کل بودجه آموزش و پرورش است!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در آخرین جلسه کمیسیون، درباره رتبه‌بندی بحث و عنوان شد اگر اینگونه تصویب شود اصل 75 می‌شود و چون برای دولت بار مالی دارد، شورای نگهبان آن را رد می‌کند.

ویس کرمی ادامه داد: در جلسه اخیر کمیسیون آموزش مجلس، دو ساعت بحث و تبادل نظر شد و نهایتاً پیشنهاد دیگر این بود که حقوق فرهنگیان 1.5 برابر و حدود 50 درصد از حقوق سایر کارکنان دولت افزایش پیدا کند که این مورد موافقت قرار نگرفت.

وی بیان کرد: صحبت فرهنگیان این است که میزان رقم مورد محاسبه برای اجرای رتبه‌بندی، اغراق‌آمیز است و قرار شد مشخص شود این رقم بر چه اساسی مطرح شده و فرمول آن چگونه است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح کرد: بعد از تعطیلات دو هفته‌ای مجلس و از 11 مهر به بعد، رتبه‌بندی معلمان طی رایزنی با دولت و مجلس، پیگیری و اگر پیشنهادات کارگشایی وجود داشته باشد، بررسی می‌شود.

وی متذکر شد: اجرای رتبه‌ بندی معلمان متناظر با 80 درصد حقوق اعضای هیئت علمی قابل اجرا نیست از سوی دیگر سازمان برنامه و بودجه می‌گوید بند بودجه که بر اساس آن می‌خواهید اعتبار رتبه‌ بندی را تامین کنید در سال گذشته 2 درصد محقق شده است و 20 دستگاه دیگر نیز از آن سهم داشتند بنابراین تصمیم بر آن شد تا عجله نشود چون اگر طرح ناپخته تهیه و به شورای نگهبان ارسال شود اصل 75 شده و کلا از دور خارج می‌شود.

 • معلم ارسالی در

  ما طبق وظیفه شاید سر کلاس برویم ول اصلن انگیزه نداریم.ظلم است

 • ناشناس ارسالی در

  شورای نگهبان مگه از معلمان خودشان را بالاتر و بهتر جلوه می دن در حالیکه در همه کشورهای دنیا همه ارگان ها ی دولتی و ملتی طرفدار فرهنگیان هستند اگه این لایحه رتبه بندی فرهنگیان تا پایان مهرماه اجرایی نشود و چون سق و دقمون کردید و حقوق ما فرهنگیان کفاف نیاز اولیه ی دوتا از فرزندانمان را هم‌نمی دهد پس نتیجه این است که مدام و بطور پی در پی و همه هفتهبه تجمع و اعتراضاتمون بصورت مسالمت آمیز و احقاق حقمون ادامه می دهیم تا متوجه شویم که آیا دولتی در این نظام مقدس جمهوری اسلامی به فکر ما معلمان هستند یا نه؟ یا فقط می خواهید حرف بزنید و سرکارمان بزارید
  کلاس بی کلاس
  تدریس بی تدریس تا همه رسانه ها متوجه بی عدالتی و تبعیض به معلمان شوند
  نابود شدیم ایقد زجر و بی پولی کشیدیم
  به خدا آبرومون پیش بچه ها و اطرافیانمان رفته دیگه دوست نداریم زنده بمانیم
  همه ما هیچ انگیزه و علاقه برای ادامه ی کار نداریم با لین حالی که اول بهترین شغل را انتخاب کردیم ولی بی انگیزه مان کردید به کاممان تلخش کردید با این همه اختلاس و دزدی که همیشه رخ می دهد
  اختلاس یک نفر برای لایحه رتبه بندی فرهنگیان کافی است اگه فردی در دولت شریک اختلاس نباشد.

 • حمیدپاپی ارسالی در

  با سلام
  وضعیت معیشت و حقوق شما که عالی است نباید عجله کرد برای منفعتها و مزایای خودتان عجله می کنید و فوری تصویب می کنید ولی وقتی نوبت مردم و معلم می رسد نباید عجله کرد.

 • معلم ارسالی در

  نماینده محترم که تا حال کل صفحات گوگل ورسانه های غرب از رابه بندی حرف می زنند آیا خبر دارید در ایتان فارس معلم ریاضی به دلیل مشکل مالی خودکشی کرده است؟آیا از سفره خالی معلمان خدا دارید؟آیا می دانید معلمان در حال کار با اینپ هستندوجهت امداد معاش اینجوری زندگی نی کنند،اه معلمان کوه را ویران می کند پس مراقب آه معلمان و خانواده ایشان باشید این صندلی وفادار نیست

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه