|

بازی خطرناک مگان مارکل در خاندان سلطنتی

شاهزاده هری و مگان مارکل قرار است در ۳۱ مارس سال جاری از وظایف و عناوین سلطنتی خود کناره گیری کنند، اما به دنبال انتشار بیانیه‌ای دیگر از…

لینک کوتاه کپی شد

شاهزاده هری و مگان، دوشس ساسکس در ماه ژانویه با انتشار بیانیه‌ای که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، اعلام کردند «با هدف ایجاد استقلال مالی، از مقام‌های خود به عنوان اعضای ارشد خانواده سلطنتی کناره گیری می‌کنند». این تصمیم شاهزاده و همسرش، خانواده سلطنتی را که از این موضوع آگاه نبودند، در شوک فرو برد. اما جدای از این مسئله، هری و مگان اکنون باید برای دنیای پس از شاهزادگی آماده شوند.

توافق شده است که این زوج بعد از ۳۱ مارس رسماً انجام هرگونه وظیفه سلطنتی را متوقف کنند. اما به نظر می‌رسد این تنها موردی است که مورد توافق واقع شده است، که به نظر می‌رسد علت آن مناسبات نچندان گرم با مادر بزرگ هری بوده است که این زوج انتظار آن را ندارند. منابع سلطنتی ادعا کرده اند که دلیل این روابط سرد، ادامه هنرپیشگی و بازیگری مگان بوده است. وبسایت cheatsheet با این پیش زمینه به بررسی ماجرایی پرداخته است که آن را «بازی خطرناک» مگان مارکل در قبال خاندان سلطنتی بریتانیا می‌داند.

بازی خطرناک مگان مارکل در خاندان سلطنتی

اجرای نمایش «بازی خطرناک» توسط مگان

از لحظه‌ای که اعلامیه کناره گیری از وظایف و عناوین سلطنتی، توسط هری و مگان منتشر شد، بسیاری از طرفداران خاندان سلطنتی، در نگاه اول بر این تصور بودند که این شرایط در وحله اول خواسته مگان مارکل بود تا شاهزاده هری. اما بعد از بیان اینکه آن‌ها هنوز قصد دارند تا به صورت پاره وقت در انگلیس زندگی کنند و این احتمال که بعید به نظر می‌رسد بازیگر سابق کل کارکنان خانواده سلطنتی خود را اخراج کند، باعث ایجاد این شائبه شد که این دو قصد ندارند به این زودی از عناوین سلطنتی خود دست بکشند.

به نظر می‌رسد که مرحله نهایی جدایی شاهزاده هری و همسرش از خاندان سلطنتی با اخراج ۱۵ نفر از کارمندان آن‌ها نهایی شود، چرا که ظاهراً به آن‌ها گفته شد که دیگر نیازی به حضورشان در خانه هری نیست. «نیل شان»، مجری بریتانیایی در گفتگو با خبرگزاری فاکس نیوز اظهار داشت: «به من گفته شده که تعداد معدودی از کارکنان سلطنتی خانه هری امیدوار بوده اند یا به آن‌ها پیشنهاد داده شد که برای ادامه فعالیت به کانادا انتقال یابند چرا که همه آن‌ها پرنس هری را دوست داشتند و برای او کار می‌کردند.».

اما نیل شان مدعی است که بر اساس منابع خود، این مگان مارکل بود که در مورد سرنوشت اعضای کارمندان سلطنتی خانه خود، تصمیم گرفته است. شان ادعا کرد: «افراد درون خاندان سلطنتی توجه دارند که این مگان است که به این بخش از امور می‌پردازد و بسیاری معتقدند که این یک مورد ساده برای اجرای نمایش مگان و گرفتن هرگونه مسئولیت از هری است.»

این در حالی است که برخی گزارش‌ها درباره این هنرپیشه سابق اعلام کرده اند که وی کماکان به مانند زندگی گذشته خود عکس می‌گیرد و آنچه را می‌خواهد دریافت می‌کند. اما خانواده‌ای که او و هری در حال جدا شدن از آن هستند، مانند هر خانواده‌ای نیست، بنابراین شما ممکن است فکر کنید که مگان تمایلی چندانی برای برهم زدن این وضعیت ندارد. شان می‌افزاید: «یک مشاور ارشد به من گفت که مگان بازی بسیار خطرناکی را انجام می‌دهد چرا که خانواده سلطنتی، چیز‌های بیشتری را از او خواهد گرفت.»

بازی خطرناک مگان مارکل در خاندان سلطنتی

اختیارات گرفته شده

اعضای خانواده سلطنتی به ندرت در مورد شکاف‌ها در داخل و خارج از خاندان سلطنتی اظهار نظر می‌کنند و مگان قطعاً از این امر آگاه است. او و هری این «پروتکل سکوت» را حتی پس از بد گویی‌های پدر و خواهر خوانده مگان در برنامه‌های مختلف تلویزیونی، حفظ کردند. این باعث شده که برخی فکر کنند که مگان تصور می‌کند می‌تواند زندگی جدید خود را به جلو پیش برد و همه چیز را دقیقاً به همان شکلی که می‌خواهد، بدون هیچ فشار عمومی از خانواده هری انجام دهد. با این حال، ملکه عروس جدید خود را از انجام هر کاری که دوست دارد بازداشت و اکنون گزارش‌هایی در مورد احساس مگان درباره این محدودیت‌ها وجود دارد.

کنار گذاشتن عناوین سلطنتی؟

یک منبع به روزنامه دیلی میل گفته است که این هنرپیشه سابق احساس می‌کند که برای این همه مجازات تحمیل شده از سوی کاخ باکینگهام، «انتخاب» شده است. این منبع در کاخ سلطنتی ادعا کرد، مگان از اینکه آن‌ها دیگر نمی‌توانند از عناوین سلطنتی خود استفاده کنند، خوشحال نیست، اما «دوست ندارد که او و هری از این عنوان برای منافع مالی استفاده کنند». با این همه این زوج، بیانیه‌ای را منتشر کردند مبنی بر اینکه ملکه مالک واژه «سلطنتی» نیست، اما آن‌ها پس از کناره گیری از خاندان سلطنتی در ۳۱ مارس، دیگر از آن استفاده نخواهند کرد. این ادعا در مورد عدم تملک واژه سلطنتی توسط ملکه بریتانیا، بدعتی خطرناک در خاندان سلطنتی به شمار می‌رود.

بازی خطرناک مگان مارکل در خاندان سلطنتی

با این حال طبق گزارش ها، آن‌ها موفق شدند که دوباره با این بیانیه برای ملکه خط و نشان بکشند. یک منبع دیگر به نشریه Us Weekly گفت: «ملکه از نوه خود بسیار ناامید شده است چرا که او علی رغم توجه خانواده سلطنتی به او، ناخواسته در حال شرمسار کردن خانواده خود در بدترین زمان ممکن است.» به نظر می‌رسد طی این چند ماه گذشته بسیاری از افراد درگیر این ماجرا شده اند و در حال حاضر این افراد دوست ندارند که سرنوشت این ماجرا به یک نمایش دراماتیک در درون خاندان سلطنتی منتهی شود. باید دید که در انتهای ماه مارس و اوایل آوریل، ماجرای جدایی هری و مگان از خاندان سلطنتی، طبق روال عادی پیش رود یا این دو فرد کماکان عناوین سلطنتی خود را نگه دارند.

منبع: فرارو

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها