|

وقتی ایران در رشد اقتصادی از آمریکا پیشی گرفت!

رشد اقتصادی

با رشد اقتصادی جهان برابریم، رشد اقتصادی آمریکا از ایران فاصله ها دارد...

لینک کوتاه کپی شد

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۲ به ۲.۹ درصد رسید که برابر با رشد اقتصادی جهان است و از رشد ۱.۹ درصدی اقتصاد آمریکا بیشتر است.

به گزارش شایانیوز به نقل از همشهری آنلاین، بانک جهانی در جدیدترین گزارش «چشم انداز اقتصادی جهان» اعلام کرد: رشد اقتصادی ایران در سال گذشته میلادی برابر با ۲.۹ درصد بوده است، رقمی که با رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۲ یکی است.

بر اساس برآوردهای بانک جهانی، رشد اقتصادی جهان در سال گذشته میلادی ۲.۹ درصد بوده است. رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۳ به ۲.۲ درصد خواهد رسید. همچنین بانک جهانی، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۱ را ۴.۷ درصد برآورد کرده بود.

درحالی که جهان در سال ۲۰۲۱ رشد ۵.۹ درصدی را تجربه کرده بود این رقم در سال بعد به ۲.۹ درصد رسید و پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۳ به ۱.۷ درصد خواهد رسید.

بر اساس برآوردهای این گزارش، رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته در سال ۲۰۲۲ کمتر از نصف شده و از ۵.۳ در سال ۲۰۲۱ به ۲.۵ درصد در سال ۲۰۲۲ رسید، این رقم برای کشورهای در حال توسعه نیز از ۶.۷ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۳.۴ درصد در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

رشد اقتصادی آمریکا کمتر از ایران

بانک جهانی برآورد کرد، رشد اقتصادی آمریکا از ۵.۹ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۱.۹ درصد در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته و به این ترتیب از رشد اقتصادی ایران در این سال کمتر است.

بر اساس این گزارش، رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۲۳ با کاهش شدید به ۰.۵ درصد خواهد رسید.

رشد اقتصادی چین نیز از ۸.۱ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۲.۷ درصد در سال ۲۰۲۲ رسیده است اما در سال ۲۰۲۳ به ۴.۳ درصد افزایش خواهد یافت.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی