|

خارهایی که به چشم زیباسازی کوهسار فرو می‌رود!

رئیس شورای اسلامی شهر کوهسار گفت: با وجود مجتمع ایثار و تپه امام زاده و معدن تلاش‌های ما برای زیباسازی شهر بی نتیجه است.

لینک کوتاه کپی شد

سعید فلاح پور، رئیس شورای اسلامی شهر کوهسار، با بیان برخی مشکلات در شهر کوهسار که زیبایی شهر را مختل و مردم را ناراضی کرده است، پرداخت و افزود: معدن شن و ماسه بالای اتوبان هم به لحاظ آلایندگی هوا و محیط زیست و وجود ریزگردها برای مردم ناراحت کننده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فارس؛ ایشان توضیح دادند: این معدن بیش از نیمی از طول شهر را فرا گرفته و بخاطر وجود آن در سمت راست مسیر اتوبان به کوهسار، مسافت بسیار زیادی چاله و تلی از  خاک است که مردم را ناراحت کرده، در حالیکه سمت چپ این مسیر فضای سبز و طبیعت زیبایی است.  

اوقاف  ادعا می‌کند مالک تپه امامزاده است

وی به وجود تپه امامزاده در وسط محدوده شهر به مساحت حدود ۲۷ هکتار اشاره و تصریح کرد: تنها کاربری این تپه در طرح تفصیلی فضای سبز است و تنها جایی است که می‌تواند به عنوان گلوگاه تنفسی و زیباسازی شهر استفاده شود. ضمن اینکه با توجه به قیمت سنگین زمین،  و حتی با پس انداز ۱۰۰ ساله در شهرداری هم نمی‌توانیم برای ایجاد فضای سبز زمین بخریم.‌ اداره اوقاف بر مالکیت این زمین  ادعا کرده که از نظر مدیریت شهری این ادعا، رد است.

این مقام مسؤول اضافه کرد: تپه امامزاده را باید راه و شهرسازی تحویل بگیرد و طبق قانون به شهرداری  تحویل دهد. شهرداری هم که زمین را برای خود تملک نمی‌کند. بلکه تحویل می‌گیرد و برای فضای سبز و کاربری‌های مناسب برای شهر و شهروندان به کار می‌برد. شهرما در سال‌های آتی  به شهر جدید و روستاهای دیگر متصل می‌شود و این بخش برای توسعه آینده شهر مورد نیاز است.  

کوهسار محل دپوی پسماند ندارد

فلاح پور در بخش دیگی از سخنانش با بیان اینکه در حوزه  مدیریت پسماند برای تامین محل دپو مشکلاتی داریم، گفت: محل دپوی پسماند باید مکانی در حریم شهر با ۲۱ آیتم مورد نظر ارگان‌های مختلف از جمله محیط زیست باشد. در حالیکه  ما حتی  نمی توانیم زمینی تهیه کنیم که از این ۲۱ آیتم ۵ مورد را داشته باشد. مرکز دپوی پسماند کوهسار نزدیک شهر است و شهروندان را آزار می‌دهد.

وی با اشاره به وجود ۳۰ روستا در  بخش چندار ، یادآور شد: با توجه به مشکلات  این روستاها در مدیریت پسماند، علیرغم اینکه مدیریت شهری کوهسار تعهدی در این خصوص نداشته از شوراهای قبلی تا کنون، در این خصوص همکاری لازم را داشته است. با توجه به اینکه کوهسار برای تامین زمین دپوی پسماند مشکل دارد؛ تقاضا داریم روستاهای بخش  یک محلی را برای دپوی پسماند در اختیار ما بگذارند.  

مجتمع ایثار

رئیس شورای کوهسار مجتمع ایثار را معضل دیگری در مسیر زیباسازی شهر عنوان کرد و گفت: این مجتمع زیر مجموعه بنیاد شهید و مجموعه هتل‌های کوثر است  که  از ۴۰ سال پیش دیوار کشی این مجتمع عرض شهر را فرا گرفته است. در حالیکه داخل مجتمع بسیار زیبا با امکانات بسبار مطلوب است، در خارج از آن  به صورت اردگاهی در نظر گرفته شده و حتی پیاده رو ندارد.

 وی افزود: با توجه به اینکه دیوار مجتمع ایثار عرض شهر را به صورت کامل در اختیار گرفته،  زیباسازی شهر را دچار مشکل کرده است. بر این اساس ما می‌توانیم با این مجتمع همکاری کنیم که  این دیوار به مکان تجاری تبدیل شود که برای مجتمع منفعت اقتصادی داشته و برای مردم هم رفاه  بیشتری بیاورد و به زیبایی شهر هم کمک‌کند.

فلاح پور تصریح کرد: ما هر چقدر برای زیبا سازی شهر کوهسار تلاش کنیم بی فایده است چرا که مجتمع ایثار،  تپه امامزاده و معدن بخش وسیعی از  شهر را فرا گرفته و تلاش ما برای  زیباسازی شهر بی نتیجه است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی