|

واکنش ها به قمه کشی هلیا؛ از وحید مرادی تا سیبیل هایی که تراشیده شد!

هلیا دختر دهه هشتادی با قمه کشی و لات بازی در پارک بین دختران همسن و سالش تحت تعقیب ویژه پلیس قرار گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

ماجرای دعوای شدید چند دختر نوجوان و سپس قمه‌کشی یکی از آنها به نام هلیا به یکی از پربازدیدترین و پربازخوردترین ویدئوهای ۲۴ ساعت گذشته در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی ایران تبدیل شده است.

ویدئوی موسوم به «قمه‌کشی هلیا» چند دختر نوجوان را در فضایی عمومی نشان می‌دهد و از شیوه گویش حاضران و صداهای پس‌زمینه به نظر می‌رسد مکانی که ماجرا در آن رخ داده می‌تواند اصفهان باشد. دخترها که دو گروه هستند، ابتدا درگیری لفظی دارند و ناگهان تنش میان آنها به برخورد شدید از نوع کشیدن مو و لگد زن دو نفر می‌انجامد.

 

فیلم قمه‌کشی دختران در پارک!

در ادامه یکی از دخترها دیگری را چنان پرتاب می‌کند که بخشی از کتف و سرش به ناحیه سیمانی کنار باغچه می‌خورد اما دختر آسیب‌دیده که در ادامه درمی‌یابیم «هلیا» نام دارد، برمی‌خیزد و دعوا و درگیری را از سر می‌گیرد. در حالی که تنش میان سه چهار نفر بالا گرفته، دیگر دختران نوجوان حاضر در محل بیشتر نقش تماشاچی را دارند و پسرهایی که فیلم می‌گیرند، با لفاظی‌هایشان بر آتش درگیری می‌دمند. در این میان صدای دشنام‌ها و واژه‌های بالای ۱۸ سال هم به گوش می‌رسد.

پس از آرام شدن نسبی دعوا، یکی از حاضران متوجه «چاقو»یی می‌شود که در شلوار هلیا پنهان است و وقتی به آن اشاره می‌کند، دخترک یک قمه ۵۰ سانتیمتری را از شلوارش بیرون می‌کشد و البته به توصیه یکی از دوستان خود برای اینکه «شر» نشود، از آن استفاده نمی‌کند. شما می‌توانید ماجرای این دعوای نوجوانان را در این ویدئویی یک دقیقه و ۴۵ ثانیه‌ای ببینید.

پس از انتشار گسترده این فیلم در فضای مجازی و بازبینی چندباره آن، کاربران شبکه‌های اجتماعی نکته‌هایی عجیب کشف کردند. اول اینکه یک دختر نوجوان چرا باید قمه همراه داشته باشد؟ دوم اینکه او چگونه بدون ترس از آسیب دیدن آن را زیر شلوار خود پنهان کرده است؟ نکته سوم بیرون زدن نوک قمه از زیر شلوار در میانه دعواست که می‌توانست به یک فاجعه جبران‌ناپذیر بینجامد.

هر چند با دیدن این فیلم تاسف‌بار هم باز برخی کاربران سر شوخی و خنده را باز کردند و گروهی از آنها بیش و پیش از آنکه نگران جان دختربچه‌ها باشند، نگرانی خود را برای سرنوشت کش موی یکی از آنها که روی زمین افتاده بود ابراز کردند. عده‌ای دیگر هم تاب‌آوری هلیا را ستودند که با وجود داشتن قمه از آن استفاده نکرده است.

2649497_308

2649498_511

2649499_532

2649500_677

2649501_188

2649502_190

2649503_546

منبع: برترین ها

 • Zahra ارسالی در

  سلام از نظر من این یه نامردی شدید که به هلیا شده شما فقط قمه هلیا رو میدید ولی ندید که اول کی دعوا رو شروع کرد ادل یکی از اون دختر ها داد زد و زد توی سر هلیا و بعد چهار پنچ نفر ریخته بودن روی هلیا و داشتن میزدنش اتقدر هلیا مرام و معرفتش بالا بوده که قمش رو در نیاورد میتونست در بیاره و بزنه ولی این کارو نکرد و اینکه اون دخترا هولش دادن و نزدیک بود ضربه مغزی بشه و حتی لباس هلیا هام داشتن در میوردن من حق و میدم به هلیا چون وقتی فهمیدن قمه داره دعوارو تموم کرد برای همین هم لطفا به قضیه عاقلانه فکر کنید ممنون میشم 😔🖤

 • saver ارسالی در

  تلخی این ویدیو را با پخش کردن گسترده و شوخی های زشت دوبرابر نکنیم! اگر جای آن ها چند پسر بودن چه ؟

  ۱. جنسیت زدگی عموم برای پخش این ویدئو که اگر همین جمعیت را پسرها تشکیل می‌دادند، کمتر دیده میشد!
  ۲. خنده های تهوع آور ناظران!
  ۳. میزان خشم حتی در قشر نوجوان و از همه مهم تر جامعه ای که بجای تربیت و آموزش درست، فقط تولید مثل را بلد بوده!

  خود تلخی چنین ویدئو هایی که به معنای واقعی #سقوط_اخلاق رو نشون میده و بسیار بسیار تأسف انگیزه به کنار،
  واکنش عموم بعد از پخش بسیار تلخ تر!


  (محمدرضا برخورداری)

 • ناشناس ارسالی در

  از نظر من اولا که ویدیوی این بچها باید از فضای مجازی و این سایت پاک بشه. و دوم اینکه بچها حتما مشکلی داشتن که درنهایت چنین خشونتی درونشون نهفته بود و نیاز به روانکاوی دارن، نه این جنجال و پخش خبر به شکل کنونی!!!

 • Амина ارسالی در

  میخواین بدونین چرا ی دختر باید قمه همراه داشته باشه؟ من میترسم تو روز روشن از خیابون رد شم چون ی مشت پسر لاشی گیر میدن ب من چیکار کنم من کار هلیا رو تحسین میکنم معلومه اگه کسی خدایی نکرده خواست تو خیابون بلایی شرش بیاره میتونه حداقل با این از خودش دفاع کنه

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه