|

خداحافظی بهرنگ صفری بازیکن ایرانی سوئدی تیم مالمو + بیوگرافی

بهرنگ صفری مدافع پیشین تیم ملی سوئد و باشگاه مالمو که اصلیتی ایرانی دارد از فوتبال خداحافظی کرد. صفری 31 بار با پیراهن تیم ملی سوئد به…

لینک کوتاه کپی شد

بهرنگ صفری مدافع چپ ایرانی الاصل تیم ملی سوئد، شب گذشته در دقیقه 60 بازی مالمو برای آخرین برا وارد زمین شد و در پایان این دیدار شب گذشته پس از جشن قهرمانی تیمش مالمو در لیگ برتر سوئداز دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او که سال‌هاست تابعیت سوئد را گرفته و 31 بار با پیراهن تیم ملی کشور به میدان رفته است.

صفری در دوران حرفه‌ای برای تیم مالمو، بازل و اندرلخت به میدان رفت و در مجموع 11 بار با این سه تیم قهرمانی در لیگ‌های سوئد، سوئیس و بلژیک را تجربه کرد. در پایان این دیدار راجر فدرر با انتشار ویدئویی که در ورزشگاه نیز پخش شد از زحمات بهرنگ تقدیر کرد و در ادامه راه برای او آرزویی موفقیت نیز کرد.

خداحافظی بعد از 18 سال

بازیکن ایرانی-سوئدی بعد از 18 سال حضورش در فوتبال حرفه ای که مانند اغلب قوتبالیست ها سال های پرفراز و نشیبی بود کفش هایش را آویخت. او گفت:" فکر کردم که این آخرین لحظات زندگی من در زمین فوتبال است و دیگر برگشتی در کار نیست. خیلی لذت بردم و بسیار لذت بخش بود که توانستم دوباره در زمین فوتبال بازی کنم."

بیشتر بخوانید: واکنش سارا و نیکا به شایعات دوستی با خواننده معروف! علیرغم کمبود تماشاگر باشگاه مالمو به طور کامل از ستاره ایرانی اش تقدیر کرد. ویدئویی هایی از راجر فدرر تنیسور سرشناس جهان و همچنین همسر بهرنگ یک موزیک ویدئو از طرف یوهان داهلین و مارکوس روزنبرگ دو بازیکن قدیمی مالمو به مناسبت این روز آماده شده بود. صفری نیز در میان بازیکنان ایستاده بود و در همه جهات ادای احترام می کرد:" هنوز نتوانستم باور کنم. دیروز عالی بود، احساسات فوق العاده ای را لمس کردم." او این حرف را بعد از مراسم خداحافظی که برایش تدارک دیده شد گفت:" احترام خارق العاده ای وجود داشت و موزیک ویدئوها عالی بودند. من سعی می کنم با واقعیت کنار بیایم."

بیوگرافی بهرنگ صفری

بهرنگ صفری (زاده ۲۰ بهمن ۱۳۶۳)، در تهران به دنیا آمد و در سن ۲ سالگی به همراه خانواده به کشور سوئد مهاجرت کرد. صفری در جولای 2004 برای نخستین بار برای باشگاه مالمو به میدان رفت. وی طی چهار سال حضور در این تیم، 59 بار به میدان رفته و با توجه به پست تخصصی‌اش یعنی دفاع وسط، دو گل برای مالمو به ثمر رساند. او به همراه مالمو در اولین فصل حضورش در این تیم، به قهرمانی رسید. اما این پایان داستان بهرنگ نبود.

روز 15 ژوئن 2008، باشگاه مالمو اعلام کرد که صفری به باشگاه سوییسی بازل فروخته شده است. او نخستین بار در 23 جولای 2008 در گراس‌هاپرز برای بازل به میدان رفت و در پیروزی یک بر صفر تیمش نقش پررنگی ایفا کرد اما اولین بازی او در رقابت‌های اروپایی، روز سی‌ام جولای 2008 در مقابل گوتبورگ سوئد بود. او به همراه بازل در رقابت‌های اروپایی حضور داشت تا اینکه قرار گرفتن بازل در گروه بارسلونا و بازی این تیم در نوکمپ، نام بهرنگ صفری را در بین ایرانی‌ها پررنگ کرد.

منبع: ایلنا، ورزش سه

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها