|

(ویدیو) حمله ببر سفید وحشی به انسان

عکس العمل جالب حیوانات وقتی آدم‌ها به آن‌ها پشت می‌کنند را ببینید

لینک کوتاه کپی شد

حقایقی عجیب درباره ببرهای سفید

واقعیت این است که ببرهای سفید در طبیعت آزاد وجود ندارند و تنها در اسارت می‌توانند زندگی و زاد و ولد کنند. زاد و ولد آنان به صورت عمومی از پدر به دختر، برادر به خواهر و به همین ترتیب امکان‌پذیر شده است.

اشکال دیگر در مورد این حیوانات این است که اساسا آنها با استفاده از تکنولوژی و غالبا روش‌های ناراحت‌کننده صرفا برای آن که سفید هستند یا پوستشان با دیگر اعضای گونه‌شان تفاوت دارد تولید می‌شوند (!)

همه ببرهای سفید چشم‌های لوچ دارند، چه کاملا مشخص باشد و دیده شود و چه نامشخص باشد.

علیت این است که ژنی که باعث سفید شدن رنگ پوشش حیوان می‌شود عصب بینایی را به طرز نادرستی به مغز متصل می‌کند. به همین دلیل است که رام‌کنندگان ببر از ببرهای سفید خیلی خوششان می‌آید؛ آنها خیلی به صاحبان خود وابسته هستند. زمانی افسانه‌ای درست کرده بودند مبنی بر اینکه ببر سفید به شدت کمیاب بنگال وجود دارد که تحت حفاظت است و برای نسل‌های آینده حفظ می‌شود.

13798743-3324-b

واقعیت این است که ببرهای سفید حتی ببر بنگال خالص هم نیستند، بلکه در اصل از آمیزش دو نژاد ببر سیبری و بنگال به وجود آمده‌اند. آمیزش نژادی معمولا باعث صفت‌های گوناگونی مثل مرگ ومیر، سقط جنین می‌شود و اصولا ببرهای سفید دارای توان تک‌زیستی و هوشیاری ببرهای دیگر نیستند به همین جهت بیشتر برای برنامه‌های سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها