|

فرصت تاریخی طارمی برای عبور از دایی

در بین بازیکنان فعلی تیم ملی، سردار آزمون و مهدی طارمی با 3 گل رکورددار بیشترین گل زده مقابل سوریه هستند.

لینک کوتاه کپی شد

 تیم ملی در مقدمانی جام‌جهانی 2022 برای بیست و نهمین بار به دیدار سوریه می‌رود. 16 برد، 11 تساوی و یک شکست حاصل کار ایران در این دیدارها بوده است. تیم ملی 49 بار دروازه سوریه را باز کرده که در طول تاریخ تنها پاکستان تعداد گل بیشتر از سوریه از ایران دریافت کرده است. 

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، علی دایی در برابر سوریه هم رکورددار بیشترین گل زده است و 4 بار به این تیم گل زده است. علی دایی 2 بار در بازی دوستانه دروازه این تیم را باز کرد و 2 دفعه هم در مقدماتی جام‌جهانی و جام ملتهای آسیا برابر این تیم گلزنی کرد. جواد نکونام، حمید علیدوستی، آرش برهانی و علی کریمی در دوران بازیگری خود 3 گل به سوریه زدند.

تیم ملی در دیدارهای اخیر خود مقابل سوریه، آمار گلزنی درخشانی داشته و در 3 بازی آخر 10 گل زده است. در بین بازیکنان فعلی تیم ملی، آزمون و طارمی با 3 گل رکورددار بیشترین گل زده مقابل سوریه هستند. آزمون در بازی رفت مقابل سوریه محروم است و در دیدار برگشت این فرصت را دارد که تعداد گل ملی خود را افزایش دهد ولی مهدی طارمی که تنها هت‌تریک خود در بازی‌های ملی را در دیدار دوستانه مقابل سوریه به ثبت رسانده است در صورت گلزنی در این دیدار می‌تواند رکورددار گلزنی برابر سوریه نام گیرد.

از نظر تعداد بازی ملی، علی دایی، علی کریمی و جواد نکونام با 8 بازی، بیشترین تعداد مسابقه را مقابل سوریه را انجام دادند. در تیم فعلی هم مهدی طارمی و وحید امیری با 4 بازی مقابل سوریه رکورددار هستند. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه