|

مروری به نقل و انتقالات سپاهان؛ گل اول مغانلو به پرسپولیس

با جذب مغانلو سپاهانی ها اولین دوئل خود مقابل پرسپولیس را برنده شدند تا نشان دهند این فصل می‌خواهند قدرت‌مندتر برای رسیدن به جام تلاش کنند.

لینک کوتاه کپی شد

سپاهان فصل گذشته تا آخرین هفته توانست مدعی اصلی قهرمانی باقی بماند. شاگردان محرم نویدکیا فصل سختی را برای سرخپوشان تهرانی رقم زدند اما در آخرین قدم کم آوردند. این تیم هم مانند پرسپولیس بازیکنان کلیدی خود را از دست داده اما نشان داده برای جذب بازیکنان موردنظرش کوتاه نخواهد آمد. آن‌ها با جذب شهریار مغانلو اولین دوئل خود مقابل پرسپولیس را برنده شدند تا نشان دهند این فصل می‌خواهند قدرت‌مندتر از فصل گذشته برای رسیدن به جام تلاش کنند.

جدا شده‌های سپاهان

احسان حاج‌صفی: جدایی کاپیتان تیم ملی نه تنها از نظر فنی که از نظر روحی می‌تواند سپاهان را تحت تاثیر قرار بدهد. حاج‌صفی در این سال‌ها یکی از ابزار لازم برای قهرمانی بوده است و حتی در سالی که کمی از اوجش فاصله گرفته بود، نقش مهمی در تیم نویدکیا بازی می‌کرد. او با رفتن به یونان، دغدغه‌های کادرفنی را برای پیدا کردن بازیکن جانشینش زیاد کرده است. 

پیام نیازمند: شوک‌های نقل و انتقالاتی به سپاهان قبل از پایان فصل شروع شده بود و رفتن پیام نیازمند به پرتغال یکی از این شوک‌ها بود. 

مرتضی منصوری: او زمانی به عنوان یکی از بهترین مدافعان لیگ به سپاهان آمد اما در این تیم نتوانست خیلی بدرخشد. رفتن منصوری اتفاقی قابل پیش‌بینی بود. حضور این بازیکن در نساجی مازندران شاید بتواند شروعی دوباره برای این بازیکن باشد. 

محمد محبی: شاید در حالت عادی رفتن محمد محبی اتفاق خوبی نبود اما معاوضه او با شهریار مغانلو یک برد برای سپاهانی‌ها محسوب می‌شود. محبی هم به پرتغال رفت تا خیال نویدکیا را بابت خط حمله تیمش حتی در صورت رفتن سجاد شهباززاده راحت کند. 

مهدی ترکمان: بازیکن چپ‌پایی که به عنوان ستاره به سپاهان آمد اما در ترکیب پرستاره سپاهان نتوانست جایی برای خود دست و پا کند. البته مصدومیت مزید برعلت شد تا او نتواند در سپاهان به آنچه حقش است برسد. ترکمان برای شروع درخشش خود قراردادش را فسخ کرد تا به تیم جدیدی برود. 

تازه‌واردها

فرشاد احمدزاده: 5 گل و سه پاس گل و یک فصل خوب در فولاد خوزستان فرشاد احمدزاده را به یکی از بازیکنان مهم فصل نقل و انتقالات تبدیل کرد. در نهایت سپاهان با جذب این هافبک 28 ساله میانه میدانش را قوی‌تر از قبل کرد. 

شهریار مغانلو: جذب این مهاجم برای سپاهانی‌ها یک تیر و دونشان بود. هم خط حمله‌شان را قوی کردند و هم به پرسپولیس ضربه زدند. مغانلو که در سانتاکلارا کمی افت کرده بود، با آمدن به پرسپولیس و زدن 8 گل در 16 بازی به روزهای اوجش بازگشت. حالا مغانلوی آماده و گلزن هدیه‌ای ناخواسته از یحیی گل‌محمدی به سپاهان است. 

نیما میرزازاد: بعد از جدایی پیام نیازمند همه در انتظار یک اسم بزرگ برای دروازه سپاهان بودند. خبر جذب میرزازاد، دروازه‌بان فصل گذشته نساجی که البته در بعضی از بازی‌ها در ترکیب اصلی حاضر بود، همه را متعجب کرد. البته سپاهانی‌ها به احتمال زیاد به جذب میرزازاد اکتفا نخواهند کرد و به دنبال جانشین بهتری برای نیازمند خواهند بود.

نامشخص

سروش رفیعی: سپاهان فصل گذشته بازیکنان کلیدی زیادی داشت که سروش رفیعی یکی از مهم‌ترین آن‌ها بود. بعد از شایعات زیادی که در مورد جدایی این بازیکن شنیده می‌شد گفته می‌شود که او برای ماندن به توافق رسیده است. البته هنوز قرارداد رسمی بین آن‌ها امضا نشده و شاید در آخرین لحظه اتفاق دیگری رقم بخورد. 

میلاد جهانی: ستاره فصل گذشته ذوب‌آهن یکی از اهداف خرید نویدکیا بود. البته به نظر می‌رسد در صورت جدا شدن یکی از هافبک‌ها، سپاهان به سراغ جهانی برود و در صورت ماندن بازیکنان سپاهان آن‌ها جایی برای یک هافبک جدید نخواهند داشت.

منبع: فوتبال 360

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه