|

شیث رضایی: از من گذشته برای استقلالی‌ها کری بخوانم

پیشکسوت پرسپولیس در مورد شرایط این تیم و دربی پایتخت صحبت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از ایلنا، شیث رضایی، مدافع سابق پرسپولیس که چند سالی است از فوتبال خداحافظی کرده این روزها کمتر کنار فوتبال و در رسانه‌ها آفتابی می‌شود و به قول خودش سرش گرم زندگی شخصی‌اش است. با این وجود هنوزهم صحبت‌هایش در مورد فوتبال خصوصاً دربی پایتخت و شرایط لیگ برتر می‌تواند شنیدنی باشد.

* ابتدا برایمان بگویید که چرا بعد از پایان فوتبالتان انقدر کمرنگ شدید و اخبار زیادی در مورد شما وجود ندارد؟

من ۲۱ سال زندگی حرفه‌ای ورزشی داشتم و برای اینکه به کار و حرفه‌ام متعهد بودم شبانه روز در این راه تلاش کردم و به همین خاطر از خیلی چیزها در زندگی شخصی خودم گذشتم و برای همین وقتی کفش‌هایم را آویزان کردم تصمیم گرفتم بیشتر به زندگی شخصی خودم و کارهایی که قبلاً فرصت پرداختن به آنها نبود مشغول شوم و یک زندگی آرام و بی‌حاشیه و با تفریحات سالم داشته باشم و البته ورزش را هم برای اینکه سلامت و آمادگی بدنی‌ام از بین نرود پیگیری می‌کنم.

* دربی پایتخت را در پیش داریم. شرایط این بازی را چطور می‌بینید؟

دربی همیشه حساس بوده است و هیچ وقت به جدول و شرایط دو تیم پیش از بازی نگاه نمی‌کند و استقلال هم تیم خوب و حریف قابل احترامی است و عملکرد خوبی در هفته‌های اخیر داشته است و سوای کری‌خوانی‌های رایج من امیدوارم یک بازی خوب را شاهد باشیم و مطمئنم این بازی بیشتر از ۳ گل خواهد داشت و ابتدا امیدوارم دو تیم و بازیکنان سالم از زمین بازی خارج شوند و در کنار آن امیدوارم تیم ما برنده بازی باشد و پیروز از زمین خارج شود و راهی مرحله بعد جام حذفی شود.

* قبول دارید دربی‌های زمان شما جذابیت بیشتری داشت؟

بله آن زمان دربی خیلی جذاب‌تر بود چرا که حاشیه‌ها و جنجال‌ها بیشتر از امروز بود و همین موضوع حساسیت و جذابیت بیشتری به دربی می‌داد ولی به هر حال فوتبال رو به پیشرفت و حرفه‌ای شدن قدم بر می‌دارد و برای همین هرچه جلو می‌رویم ابعاد فنی پررنگ‌تر می‌شود و فکر می‌کنم در حال حاضر هر تیمی که حاشیه کمتری داشته باشد و تمرکزش روی مسائل فنی باشد و به اصطلاح چراغ خاموش جلو برود زودتر و راحت‌تر به موفقیت دست پیدا می‌کند.

* در این سال‌ها پرسپولیس موفقیت‌های زیادی داشته ولی هواداران سایر تیم‌ها پرسپولیس را متهم به حمایت‌های خاص می‌کنند و دلیل قهرمانی‌ها را مسائل این چنینی می‌دانند. نظر شما چیست؟

من همیشه به این سوال اینطور جواب می‌دهم که گیریم این حرف‌ها درست باشد و تیم حکومتی و حمایت از وزارت ورزش و این مسائل وجود دارد و هر چهار قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و قهرمانی جام حذفی و سه قهرمانی در سوپرجام به واسطه این حمایت‌ها به دست آمده است ولی سه حضور در نیمه نهایی آسیا در سه سال و دو حضور در فینال و صعود مقتدرانه از یک گروه دشوار در این رقابت‌ها هم به واسطه حمایت‌های دولتی بوده است؟ آنجا که دیگر یک میدان بین المللی است و این مسائل تاثیری ندارد. این صحبت‌ها مبالغه آمیز است و نباید زیاد به آن توجه کرد.

* پرسپولیس در آستانه قهرمانی پنجم و اصطلاحاً گلات قرار دارد و ۳ بازی تا این عنوان فاصله دارد. آیا قهرمانی را مسجل می‌دانید؟

پرسپولیس سه بازی ندارد بلکه سه فینال در پیش دارد که هر کدام از آنها واقعاً به اندازه یک فینال واقعی مهم و حساس هستند و باید آنها را جدی گرفت و من اصلاً قبول ندارم که قهرمانی از الان مسجل شده باشد و اگر اینطور فکر کنیم ممکن است تنبیه شویم و با کوچکترین لغزش خدای نکرده زحمات یک فصل بچه ها از بین برود. من به عنوان پیشکسوت نه بلکه به عنوان یک هوادار پشت تیمم هستم و آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم پنجمین قهرمانی هم به دست بیاید.

* و در پایان اگر بخواهید برای هواداران رقیب کری بخوانید چه می‌گویید؟

کری را دیگر من نباید بخوانم و از من گذشته است ولی اگر بخواهم در این مورد چیزی بگویم فقط این را می‌گویم که جدول لیگ برتر گویای همه چیز است و کری من برای هوادارن محترم تیم رقیب اشاره به جدول لیگ است.

  • تاج ارسالی در

    یک توضیح خدمت آی بدو آی بدو ؛ اینهمه پول بیت المال و حمایت رسانه میلی و تزریق سرمایه و مدیر درست و حسابی نه مثل تیم مردمی تاج مدیریتی نفوذی حکومت..... حتا قشقایی شیراز هم باید حداقل تا حالا دوتا قهرمانی آسیا میآورد! پس خیلی بدبخت هستید که هنوز آرزوی خاطرات تاج را دارید.....

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها