|

کمالوند: می خواهم از بازی بعدی 8 تعویض کنم

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت با آرای اخیر کمیته استیناف و انضباطی تعداد تعویض‌ها آزاد شد و من هم می‌خواهم از بازی بعدی 8 تعویض کنم.

لینک کوتاه کپی شد

فراز کمالوند، سرمربی سایپادرباره تساوی یک بر یک تیم فوتبال سایپا مقابل ذوب آهن در هفته بیست و ششم لیگ برتر گفتگویی انجام داد.

کمالوند در گفتگو با فارس اظهار داشت: در این مسابقه کاملا از حریف سرتر بودیم. قبل از اخراج شهاب گردان موقعیت صد در صدی داشتیم که مجید علیاری آن را از دست داد. پس از ده نفره شدن ذوب آهن، سر و صدا و شلوغی کنار زمین روی کار داور تاثیر منفی گذاشت و وی تمام خطاهای 50-50 را به سود تیم حریف و به ضرر ما گرفت.

وی ادامه داد: اخراج گردان موضوعی نبود که تیم ذوب آهن بخواهد به آن اعتراض کند بلکه موضوعی کاملا طبیعی در فوتبال است که شب گذشته تمام کارشناسان برنامه فوتبال برتر آن را تایید کردند. دلیل این همه شلوغ کردن کنار خط را نمی دانم. در شرایطی که بازیکن ما رو به دروازه بود، گردان در موقعیت تک به تک روی وی خطا کرد. آیا نباید در چنین حالتی اخراج می‌شد؟ پس از این سر و صداها جریان داوری تا حدی تغییر کرد و در شرایطی که تیم برتر زمین بودیم برد را از دست دادیم.

سرمربی سایپا درباره عقب نشینی این تیم پس از گلزنی توضیح داد: این موضوع در فوتبال طبیعی است. البته در آن دقایق باید دو گل دیگر هم را در موقعیت صد در صد به ثمر می‌رساندیم. تیم ما در جدول شرایط خوبی ندارد و داستانی که شب قبل بازی درست شد به سایپا استرس وارد کرد ولی با وجود ناراضی بودن از نتیجه از بازی بچه‌ها راضی بودم.

کمالوند درباره شائباتی که نسبت به فحاشی به تیم سایپا پس از اخراج گردان مطرح شده است، تصریح کرد: فوتبال ما جوری شده که همه قیافه حق به جانب می‌گیرند و مظلومانه صحبت می‌کنند. جای همه چیز عوض شده است اما مردم بازی‌ها و اتفاقات آن را می‌بینند. اگر قرار بود داور پس از آن صحنه گردان را اخراج نکند، جای تعجب داشت و متعجب هستم چرا علی صفایی در شرایطی که آن صحنه واضح و اظهر من الشمس بود در همان نگاه اول به دروازه بان ذوب آهن کارت قرمز نداد.

وی درباره اعلام رای کمیته استیناف فدراسیون فوتبال درباره پرونده دیدار سایپا و پیکان یک روز قبل از دیدار تیمش با ذوب آهن گفت: این موضوع برای ما هم خیلی جالب است. چرا 40 روز رای را اعلام نکرده و شب مسابقه آن را صادر کردند. عباس موسوی(عضو کمیته استیناف) هم شب گذشته می‌گوید اشکالی وجود ندارد تا هر زمان که بخواهند رای را صادر کنند و ما هم همین را می‌گوییم. اگر اشکالی وجود ندارد چرا یک روز قبل از بازی ما با ذوب آهن و با این دستپاچگی و بدون امضا رای صادر شد؟ حکم را به باشگاه ‌ها ابلاغ نکرده و بدون امضاء روی سایت فدراسیون فوتبال گذاشتند.

سرمربی تیم سایپا اضافه کرد: این همه عجله جای تاسف دارد. جالب‌تر این است کمیته انضباطی امروز حکم خود را صادر کرده است. البته با این آرا از این به بعد  تعویض آزاد شد و دنبال این هستم تا در بازی بعدی سایپا 8 تا 9 تعویض انجام بدهم زیرا رای کمیته انضباطی و استیناف نشان داد اتفاقی نمی‌افتد. تعجب می‌کنم درباره میزان تاثیرگذاری صحبت می‌شود. تعویض ششم تیم پیکان 30 ثانیه از بازی را گرفت و شاید در همان زمان تیم ما گل می‌زد. مگر فوتبال قابل پیش‌بینی است؟ دنبال چه می‌گردید و میزان تاثیرگذاری را از کجا آوردید؟

کمالوند تصریح کرد: ماده 22 مشخص است و طبق آن بازیکن ششم پیکان صلاحیت حضور در زمین را نداشته است. البته یقین می دانم رای شکسته می‌شود زیرا وکیل گرفته و به دادگاه CAS می رویم. ایرادی هم ندارد که حکم این دادگاه تا پایان لیگ نیاید و سه ماه دیگر صادر شود. مهم این است حکم را به سود خودمان دریافت کنیم. سوال من این است. وقتی مسببان این اتفاق مبری شده‌اند و حکم به سود پیکان است، یعنی تخلفی صورت نگرفته است؟ در این حالت تیم‌ها را آزاد گذاشته ‌ایم که از این به بعد چنین کاری کنند.

وی درباره حکم کمیته انضباطی و اعلام برائت مسببان شش تعویض در جریان بازی سایپا و پیکان عنوان کرد: واقعا از حسن‌زاده و همکارانش برای صدور این حکم تشکر می‌کنم زیرا رای بسیار خردمندانه ای بود و می‌خواستند به کمیته استیناف هشدار بدهد با حکمی که صادر کرده‌اند، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود. اکنون رکن قضایی فدراسیون اجازه تعویض زیاد را داده و  به دلیل در مضیقه بودن تیم سایپا احتمالا دنبال این باشم که در دیدار بعدی سایپا دست‌کم هشت تعویض کنم.

سرمربی سایپا ادامه داد: از قدیم گفته‌اند کسی که خواب است می‌شود بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده را نمی‌توان بیدار کرد. نماینده مجلس فشار می‌آورد و می‌گوید اجازه نمی‌دهیم کمیته استیناف رای را به سود سایپا بدهد و دیگری می‌گوید این کمیته حق چنین کاری ندارد. به همین دلیل تمام این مسائل را ضمیمه کرده و برای CAS می فرستیم. فیلم و نوشتار تمام این مسائل موجود است. توقع ما اجرای ما عدالت است.

کمالوند خاطرنشان کرد: آیا این عدالت است که یک تیم نقض مقررات کرده و قوانین بازی را زیر پا بگذارد. به نظر من رای آخر حسن زاده و کمیته انضباطی هدفمند و خردمندانه صادر شده و با این کار قصد داشته به کمیته استیناف اعتراض کند.

وی درباره شانس سایپا برای بقا در لیگ برتر با توجه به برگزاری دیدار بعدی این تیم مقابل استقلال گفت: باید با تمام توان بجنگیم و احساس می ‌کنم برای ماندن در لیگ برتر تا آخرین نفس می‌جنگیم. راه را هم برای اینکه کسی در آینده اعتراض نکند، باز کرده اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها