|

دخالت بد موقع قائدی گل سه امتیازی را خراب کرد

کار استثنایی کمک‌داور؛ گل استقلال آفساید بود

در دقیقه ۷۸ هم خطای پنالتی روی قایدی رخ نداد و اعتراض استقلالی‌ها بی‌مورد بود.

لینک کوتاه کپی شد

بار دیگر استقلالی ها به یک صحنه بحث برانگیز داوری در مسابقه شان اعتراض دادند اما این بار به نظر می‌رسد تصمیم داور صحیح بوده و اعتراضات استقلال اساس فنی ندارد.

حیدر سلیمانی، کارشناس داوری در خصوص قضاوت سیدعلی در دیدار استقلال و آلومینیوم اراک اظهار کرد: بازی سختی برای مهدی سیدعلی بود اما او قضاوت خوبی داشت و بدون نقص داوری کرد.

البته تشخیص آفساید بودن گل در لحظه نخست بسیار سخت است چون همه نگاه ها به وضعیت نادری در این گل بود که او بهیچ عنوان در آفساید نبود بلکه دخالت بی موقع مهدی قایدی که اگر نبود باز هم این گل به ثمر می رسید ، باعث شد گل سه امتیازی استقلال در اراک ، آفساید شود.

وی ادامه داد: نیمه نخست بازی صحنه خاصی نداشت اما در نیمه دوم اتفاقات عجیبی رخ داد که حتی نیاز به VAR بود. در دقیقه ۵۲، مدافع استقلال داخل محوطه جریمه خودی بود اما لحظه برخورد توپ به دست او، ببرون‌محوطه جریمه اتفاق افتاد و به درستی خطای هند بیرون محوطه اعلام شد. در دقیقه ۶۳ مدافع استقلال عامدانه پاس به عقب داد که داور تصمیم صحیحی در اعلام خطای غیرمستقیم گرفت. در دقیقه ۶۸، اتفاقی رخ داد که فقط می‌شد به کمک VAR آن را قضاوت کرد اما سیدعلی و کمک‌هایش به درستی گل را مردود اعلام کردند. گلی که نادری به ثمر رساند به خودی خود درست بود و آفسایدی پس از ضربه اولیه نبود اما دخالت قایدی برای زدن ضربه آخر باعث شد که گل مردود اعلام شود.

سلیمانی اضافه کرد: در دقیقه ۷۸ هم خطای پنالتی روی قایدی رخ نداد و اعتراض استقلالی‌ها بی‌مورد بود.

منبع: تابناک

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها