|

قرارداد اسکوچچ با تیم ملی تمام شد؟

با اتمام مرحله انتخابی جام جهانی، صعود ایران، قرارداد دراگان اسکوچیچ و فدراسیون فوتبال به پایان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

با برگزاری دیدار تیم ملی فوتبال ایران و پیروزی ایران مقابل عراق و صعود به مرحله سوم انتخابی جام جهانی، قراداد دراگان اسکوچیچ و فدراسیون فوتبال خاتمه یافت و این مربی از امروز هیچ تعهدی نسبت به تیم ملی ندارد. این مربی کروات اواسط بهمن ۹۸ قراردادی را به مدت ۶ ماه با تیم ملی منعقد کرده بود اما به علت شیوع کرونا، ماموریت اسکوچیچ عقب افتاد و بالاخره بعد از یک سال و نیم خاتمه یافت.

در صورتی که فدراسیون فوتبال از عملکرد این سرمربی رضایت داشته باشد، می‌تواند برای ادامه همکاری به اسکوچیچ درخواست بدهد و در صورت توافق طرفین، او در مرحله سوم انتخابی جام جهانی هم هدایت ایران را بر عهده خواهد داشت.

بعد از شیوع کرونا و به علت طولانی شدن مرحله انتخابی جام جهانی و به تعویض افتادن ماموریت شش ماهه سرمربی تیم ملی، زمزمه‌های زیادی مبنی بر برکناری این سرمربی وجود داشت اما فدراسیون فوتبال به این همکاری ادامه داد.

جزئیاتی از قرارداد اسکوچیچ با تیم ملی

قرارداد این مربی کروات با فدراسیون فوتبال به صورت ریالی بود تا فدراسیون فوتبال در تأمین ارز دغدغه نداشته باشد. ضمن اینکه قرارداد اسکوچیچ با فدراسیون سه مرحله‌ای بوده و بعد از صعود از مرحله نخست انتخابی جام جهانی وارد فاز دوم شد که مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 است.

در صورتی که تیم ملی راهی جام جهانی شود، قرارداد وارد فاز سوم می‌شود که اسکوچیچ در جام جهانی قطر روی نیمکت تیم ملی می‌نشیند و در جام ملت‌های سال 2023 نیز هدایت تیم ملی را به عهده خواهد داشت.

به این ترتیب قرارداد سرمربی جدید تیم ملی سه ساله و به صورت مرحله‌ای است که شاید مهم‌ترین نکته قرارداد اسکوچیچ ریالی بودن آن است و آن طور که مسئولان وقت فدراسیون فوتبال عنوان کردند اسکوچیچ برای هر سال حدود 5 ملیلیارد می گیرد که در مقایسه با مربیان داخلی هم عدد بسیار مناسبی است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه