|

عبدی: نمی‌خواهم بهانه بیاورم اما...

مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس گفت: باور کنید اصلاً نمی‌خواهم بهانه بیاورم ولی چمن ورزشگاه امام رضا (ع) خیلی بلند بود و پای آدم را می‌کشید.

لینک کوتاه کپی شد

شاید برای خیلی‌ها این علامت سؤال در خصوص مهدی عبدی به وجود آمده باشد که چرا؟ چرا مرد بازی‌های بزرگ و مهاجمی که در نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا دروازه النصر عربستان و اولسان کره‌جنوبی را باز کرده است الان گل نمی‌زند؟ چرا بازیکن جوانی که دروازه استقلال را در بازی حساس دربی بهتر از همه پرسپولیسی‌های فعلی می‌شناسد حالا دروازه حریفان را گم کرده است؟ آیا  مهدی عبدی دچار افت شده است؟ به نظر ما بهترین جمله را شاید فرشاد پیوس در مصاحبه با خبرورزشی (در همین شماره) زده باشد که  «احتمالاً مهدی عبدی بیشتر از مسائل فنی با مشکلات روحی و روانی دست و پنجه نرم کرده و تمرکزش به هم خورده باشد.» البته مهاجم جوان و قائمشهری پرسپولیس از دقیقه ۶۶ به همراه احمد نوراللهی به زمین آمده و به ترتیب جانشین احسان پهلوان و کمال کامیابی‌نیا شدند. از زمان ورود این دو بازیکن هم پرسپولیس تهاجمی‌تر شده و به قول فوتبالی‌ها روی دروازه پدیده مشهد خیمه زد. پرسپولیس با این دو تعویض بلافاصله هم در دقیقه ۶۹ به گل رسید و در ادامه شاهد بازی یک طرفه‌ای بودیم.  پرسپولیس حمله می‌کرد و پدیده فشرده و بسته دفاع می‌کرد. شاگردان گل‌محمدی هرچه زدند به دربسته خوردند و...  شاید یکی از بهترین موقعیت‌های پرسپولیس نصیب مهدی عبدی شد.  این مهاجم در شرایط تک‌به‌تک و درحالی که فقط مدافع پدیده را مقابل خودش روی خط دروازه داشت توپ را به جایی زد که بازیکن حریف ایستاده بود و...  شاید بهترین کسی که بتواند درباره آن توپ و موقعیت توضیح بدهد خود مهدی عبدی باشد.  

بدون حاشیه می‌خواهیم مستقیم سراغ همان موقعیت تک به تکی برویم که نتوانستی مقابل پدیده مشهد تبدیل به گل کنی؟

باور کنید اصلاً نمی‌خواهم بهانه بیاورم ولی چمن ورزشگاه امام رضا(ع) خیلی بلند بود و پای آدم را می‌کشید. در آن صحنه هم من می‌خواستم ضربه‌ام را به گوشه دروازه بزنم ولی پای من کشیده شد و توپ را آن‌طور زدم.

یحیی گل‌محمدی هم مشابه حرف تو را زد و بلندی چمن را برنامه‌ای از قبل طراحی شده خواند؟

حق با آقایحیی است. ما تیمی هستیم که روی زمین و فوتبال مالکانه بازی می‌کنیم. شاید می‌خواستند با این ترفند جلوی فوتبال مالکانه و روی زمین ما را بگیرند که در مجموع جالب نبود.  

یحیی گل‌محمدی هم حرف تو را تأیید کرد و در کنفرانس خبری پس از بازی اعلام کرد دلیل گل نزدن مهدی عبدی در آن صحنه تک‌به‌تک بلندی چمن ورزشگاه بوده است؟

آقایحیی یک مربی بزرگ است که بی‌دلیل حرفی نمی‌زند. واقعاً پای من درآن صحنه کشیده شد. مطمئن باشید اگر زمین چمن طبیعی و نرمال کوتاه شده بود، می‌توانستیم با اختلاف برنده شویم. به هر حال این بازی تمام شد و امیدوارم در دیدارهای بعدی برنده شویم.  

برخی‌ها مثل فرشاد پیوس می‌گویند مشکل گل نزدن مهدی عبدی روحی و روانی است. خودت قبول داری؟

آقا فرشاد که تاج سر و افتخار ما پرسپولیسی‌هاست. من خودم فکر می‌کنم مشکل روحی نداشته باشم و ان‌شاءا...  با یک گل همه چیز درست خواهد شد.  

خیلی‌ها مهدی عبدی را مرد بازی‌های بزرگ دانسته و حالا پیش‌بینی می‌کنند در لیگ قهرمانان آسیا همچون سال گذشته خوش بدرخشی و گل‌های حساسی بزنی؟

همه تلاشم را انجام می‌دهم که پرسپولیس موفق شود و موفقیت تیم از هر چیز دیگری مهم‌تر است.

منبع: خبرورزشی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها