|

کنعانی فعلا خیال تمدید ندارد

امروز و فردا کردن کنعانی‌زادگان برای حضور در باشگاه پرسپولیس و تمدید قرارداد هواداران سرخ را یاد خاطره‌های بد ابتدای فصل انداخته است.

لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیسی‌ها این روزها تمام انرژی خود را معطوف به دو موضوع کرده‌اند و تلاش می‌کنند تا بتوانند بهترین عملکرد را در این امور از خود برجای بگذارند. موضوع اولی که آنها را به خود درگیر کرده بحث بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالاتی است که به‌دلیل شکایت ماریو بودیمیر اتفاق افتاده و حالا باید آنها بعد از پرداخت ۴۷۵هزار یوروی این بازیکن دیرکرد پول او را نیز به حسابش واریز کنند تا با اعلام وکیل این بازیکن به فیفا، پنجره نقل‌وانتقالاتی سرخ‌ها بار دیگر باز شود.

موضوع دومی که پرسپولیسی‌ها این روزها با آن درگیر هستند، بحث نقل‌وانتقالات نیم‌فصل است که برای آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با توجه به احساس ضعف این تیم در چند پست، باید بتوانند نفرات موردنظر سرمربی را به خدمت گرفته و تیمی قدرتمندتر را برای حضور در نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر و همچنین لیگ قهرمانان آسیا آماده کنند.

البته درکنار این موارد مدیران سرخ موضوع دیگری را هم در اولویت کاری خود قرار داده‌اند و آن‌هم توافق جدید با بازیکنان حال حاضر تیم و تمدید قرارداد با آنهاست که قراردادشان روبه پایان است البته تا به‌امروز درخصوص چند مهره تاثیرگذار این تیم این اقدام انجام شده و سایر نفرات نیز به‌زودی باید برای مذاکره و توافق راهی خیابان سئول شوند.

    کنعانی صدرنشین لیست تمدیدی‌ها

وقتی که در ابتدای فصل نوزدهم محمدحسین کنعانی‌زادگان برای عقد قرارداد با پرسپولیس راهی ساختمان این باشگاه شد، هجمه شدیدی ازسوی هواداران باشگاه به مدیران جهت اقدام به خرید این بازیکن صورت گرفت و کسی فکرش را نمی‌کرد که بعد از گذشت یک فصل‌ونیم او بتواند آنقدر خوب و قابل اطمینان در خط‌دفاع عمل کند تا هواداران سرخ برای ماندنش در تیم به باشگاه فشار بیاورند.

این بازیکن که چند فصل قبل به‌واسطه پوشیدن پیراهن آبی به یک بازیکن منفور نزد هواداران سرخ تبدیل شده بود با اتفاقاتی که رقم زد و البته جنگی روانی که علیه رقبا ایجاد کرد خیلی زود جای خود را در دل هواداران سرخ محکم کرد و با شادی‌های بعد از گل معروفش و همچنین مصاحبه‌های هوادارپسندش بار دیگر به یکی از محبوب‌ترین بازیکنان تیمش تبدیل شد. درخصوص او که قراردادش در پایان فصل جاری با پرسپولیس به پایان می‌رسد شنیده می‌شود که در صدر فهرست یحیی گل‌محمدی برای تمدید قراردادی‌ها قرار دارد و سرمربی سرخ‌ها از باشگاه خواسته که پیش از پایان فصل بیستم او را متقاعد کنند تا پای قرارداد جدید با پرسپولیس را امضا کند و در فصل بیست‌ویکم هم پیراهن سرخ را بر تن کند.

    امروز و فردای مدافع ملی‌پوش

پرسپولیسی‌ها یک‌بار پیش از حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا و یک‌بار هم همین چند وقت گذشته با محمدحسین کنعانی‌زادگان تماس گرفته‌اند که برای مذاکرات و تمدید قراردادش به باشگاه برود اما این بازیکن هنوز این کار را صورت نداده و هربار برای اینکه به باشگاه برود بهانه‌ای تراشیده است.

کنعانی‌زادگان که یک نیم‌فصل دیگر با سرخ‌ها قرارداد دارد، در ابتدای فصل هم به‌دلیل برخی مشکلات مالی حاضر نبود در تمرینات تیم شرکت کند و چندمرتبه به باشگاه رفت تا این مشکل مالی مرتفع شده و او با سرخ‌ها کارش را آغاز کند و حالا هم به‌نظر می‌رسد سقف مالی باشگاه پرسپولیس دلیل اصلی کنعانی‌زادگان برای عدم تمدید قرارداد با پرسپولیس است.

مدافع ملی‌پوش قرمزها طی نیم‌فصلی که از لیگ برتر گذشته درحال امروز و فردا کردن سرخ‌هاست تا زمان بیشتری برای فکر کردن به آینده‌اش دراختیار داشته باشد اما مدیران باشگاه پرسپولیس بر این باورند که او مشکلی برای تمدید قراردادش ندارد و طی همین روزها با حضور در باشگاه حضور ادامه‌دارش را در جمع سرخ‌ها قطعی می‌کند.

    ترس هواداران سرخ یک شجاع جدید؟!

امروز و فردا کردن کنعانی‌زادگان برای حضور در باشگاه پرسپولیس و تمدید قرارداد هواداران سرخ را یاد خاطره‌های بد ابتدای فصل انداخته است و آنها ترس از این دارند که یک شجاع خلیل‌زاده جدید در تیم‌شان پدیدار شود و آنها روزهای تلخی را که به‌تازگی از آن عبور کرده‌اند یک‌بار دیگر تجربه کنند.

شجاع خلیل‌زاده هم در ابتدای فصل بارها قول حضور در باشگاه و حل مشکلاتش را با این باشگاه داد اما درست در روزهایی که هواداران سرخ در انتظار حضور او در تمرینات بودند، خبر از حضور این بازیکن در قطر و امضای قرارداد با الریان در رسانه‌ها چرخید تا این مدافع محبوب و اسطوره تعصب سرخ‌ها، حالا با قهر هواداران سرخ مواجه شود.

    بند جدایی مشکل کنعانی و باشگاه

باشگاه پرسپولیس این روزها یکی از مواردی را که به‌شدت در قراردادهای جدید و همچنین تمدید قرارداد بازیکنانش مدنظر قرار داده بندهایی است که در قرارداد آنها گنجانده می‌شود. پرسپولیسی‌ها که در وهله اول مبلغ قرارداد را مدنظر دارند و تلاش می‌کنند میزان مبالغ قراردادها به یک میزان باشد، بعد از آن به بندهایی نظیر فسخ یک‌طرفه نیز توجه زیادی دارند و حتی شنیده می‌شود یکی از دلایل عدم توافق مغانلو با پرسپولیسی‌ها تا به این جای کار تقاضای این بازیکن به درج بند جدایی درصورت دریافت پیشنهاد خارجی در قراردادش و مخالفت سرخ‌ها بوده است.

کنعانی‌زادگان هم یکی از بازیکنانی است که در ابتدای قراردادش بند جدایی درصورت وجود پیشنهاد خارجی را قرار داده است و حالا در تمدید قراردادش برای قرار دادن این بند با مدیران سرخ به مشکل برمی‌خورد و حتی اگر بنا باشد این بند در قرارداد مدافع ملی‌پوش سرخ‌ها قرار بگیرد قطعا رقم قابل‌توجهی بابت این جدایی در نظر گرفته می‌شود و این موضوع یکی از مشکلات کنعانی برای تمدید قراردادش است.

کنعانی‌زادگان که می‌داند درصورت درخشش در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین رقابت‌های تیم‌ملی فوتبال کشورمان می‌تواند به یک تیم خوب خارجی نقل‌مکان کند، نمی‌خواهد با تمدید قرارداد جدایی را برای خودش سخت کند و حالا با امروز و فردا کردن باشگاه قصد دارد تا به‌نوعی مدیران را در تنگنا قرار دهد و آنها حاضر شوند شروط او را در قراردادش بگنجانند.

البته با شناختی که از سمیعی و دستیارانش به دست آمده بعید است آنها حاضر شوند در فشار، مواردی را بپذیرند که در قبال سایر بازیکنان رد کرده بودند و با این حساب باید منتظر ماند و دید پایان این کشمکش طرفین به کجا کشیده می‌شود.

    احمد نوراللهی و امیری نفرات بعدی مدنظر باشگاه

درکنار نام محمدحسین کنعانی‌زادگان برای تمدید قرارداد، نام ۲بازیکن دیگر هم دیده می‌شود که باشگاه باید برای تمدید قرارداد با آنها وارد مذاکره شود.

وحید امیری که در این فصل کمک زیادی به سرخ‌ها کرد و با اینکه پست اصلی‌اش بازی در پیکان خط‌حمله نبود، به‌دلیل کمبود بازیکن پذیرفت که در این منطقه به میدان برود، او یکی دیگر از بازیکنانی است که یحیی اعتقاد دارد می‌تواند چند فصل دیگر به پرسپولیس کمک کند و به همین دلیل از باشگاه خواسته که با او تمدید قرارداد را صورت بدهد.

با توجه به صحبت‌های گذشته این بازیکن درخصوص اینکه می‌خواهد با پیراهن سرخ فوتبال خود را به پایان برساند، بعید به‌نظر می‌رسد که باشگاه کار سختی برای کشاندن او به‌پای میز مذاکره و انعقاد قرارداد جدید داشته باشد.

احمدنوراللهی که در نیم‌فصل اول ستاره بی‌چون و چرای سرخ‌ها بود و گل‌های حساسی را هم برای این تیم به ثمر رساند، بازیکن دیگری است که یحیی تاکید زیادی به حفظ او در فصل آتی دارد و از سمیعی خواسته که با او هم قرارداد جدید بسته شود تا با این نفرات اسکلت اصلی تیم برای فصل آتی حفظ شده و مشکلی در فصل نقل‌وانتقالات وجود نداشته باشد.

گفتی است نفرات جدید تیم همگی قرارداد دارند و می‌توانند تا پایان فصل بیست‌ویکم در جمع سرخ‌ها حضور داشته باشند، مگر اینکه در پایان فصل با نظر کادرفنی، قصد ادامه همکاری با برخی از آنها وجود نداشته باشد.

    شیری، عالیشاه و انصاری در لیست انتظار

همین چند وقت پیش بود که مهدی شیری به‌دلیل اشتباهاتی که در فینال لیگ قهرمانان آسیا انجام داده بود و البته افت شدیدی که در لیگ برتر کرده بود، به در خروجی باشگاه نزدیک شده بود اما این بازیکن چند هفته آخر نیم‌فصل اول را طوری به میدان رفت که به یکی از ستاره‌های تیمش تبدیل شد و حیرت هواداران سرخ را فراهم کرد.

حالا این بازیکن از لیست سیاه یحیی جدا شده و حضورش تا پایان فصل قطعی به‌نظر می‌رسد اما تمدید قرارداد با این بازیکن منوط به عملکردش در هفته‌های آتی است.

امید عالیشاه هم شرایطی شبیه به شیری دارد و در لیست انتظار آقای سرمربی قرار دارد تا درصورت حفظ فرم ایده‌آل و درخشش در ادامه بازی‌های لیگ برتر بتواند در لیست بازیکنان سرخ برای فصل بعد قرار بگیرد و برای تمدید قرارداد به باشگاه فراخوانده شود. عالیشاه البته در مسابقات اخیر عملکرد خوبی داشته که می‌تواند منجر به تمدید قراردادش شود.

وضعیت محمد انصاری نسبت به ۲بازیکن دیگر تا حدودی متمایز است و او که به‌تازگی از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده، هنوز فرصتی برای نشان دادن خودش پیدا نکرده و به‌جز چند دقیقه‌ای که مقابل گل‌گهر به میدان رفت، نتوانسته فرصت عرض‌اندام داشته باشد.

با اینکه کار برای انصاری بسیار سخت است اما این احتمال می‌رود که او در ادامه فصل شرایط متفاوتی را رقم بزند و کادرفنی را مجاب کند برای حفظ او دست‌به‌کار شوند.

این ۳بازیکن در فهرست انتظار یحیی قرار دارند و برای روشن شدن وضعیت‌شان باید چند هفته دیگر هم صبر کرد.

منبع:فرهیختگان

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها