|

شجاع وپرسپولیس؛ تعصبی قدیمی یا رقیب جدید

پرسپولیس تهران در قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا در مرحله ی گروهی با تیم شجاع خلیل زاده الریان قطر به میدان می رود.

لینک کوتاه کپی شد

مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ امروز(چهارشنبه) در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد تا نمایندگان کشورمان رقبای خود را بشناسند.

در این گزارش به معرفی رقبای پرسپولیس که در گروه پنجم رقابت ها با تیم های الریان قطر، گوای هند و برنده پلی آف الوحده امارات با الزوراء عراق رقابت می کند، پرداخته شده است.

*الریان قطر

اولین نکته که در ذهن هواداران با شنیدن نام این تیم قطری متبلور می شود این است که شجاع خلیل زاده مدافع سابقشان برای الریان بازی می کند. خلیل زاده درحالیکه پرسپولیس به لیگ قهرمانان آسیا۲۰۲۰ رسیده بود ولی تیم را تنها گذاشت و راهی الریان شد.

 

الریان از ابتدای فصل با آگره سرمربی اروگوئه ای کار می کرد و ثبات نسبتی در کسب نتایج داشت. اما این تیم قطری به دلیل مشخصات شخصی سرمربی اش به توافق رسید و با استعفای این مربی موافقت کرد. لوران بلان سرمربی سرشناس سابق تیم ملی فرانسه بعد از مدت ها دوری از شغل مربیگری با به دست گرفتن هدایت الریان به میادین برگشته است.

بلان در ماه گذشته توانست نتایج خوبی را بگیرد و الریان را اکنون به رده چهارم جدول لیگ ستارگان رسانده است. سرمربی فرانسوی به دنبال پیاده کردن تفکرات خود به صورت کامل است و فرصت زیادی تا زمان آغاز لیگ قهرمانان آسیا دارد. تقابل خلیل زاده با پرسپولیس تیم سابقش در این رقابت ها جالب توجه خواهد بود.

آمار الریان در این فصل از لیگ ستارگان قطر با گذشت ۱۵ هفته به شرح زیر است:

برد: ۷

باخت: ۴

تساوی:۴

گل زده: ۱۹

گل خورده: ۱۳

الریان که رقیب اصلی پرسپولیس در مرحله گروهی به شمار می آید در تاریخش ۲۵ جام قهرمانی را فتح کرده که به تفکیک به شرح زیر است:

لیگ قطر: ۸ بار

AFC کاپ: ۴ بار

جام ولیعهد قطر: ۴ بار

جام امیر قطر: ۶ بار

جام شیخ جاسم: ۴ بار

بهترین نتیجه در لیگ قهرمانان آسیا ۱۹۹۲ در رده سوم ایستاد. 

* گوای هند

تیم گوای یکی از تیم های نشناخته و تازه تاسیس هند به شمار می آید. این باشگاه در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و عمرش به ۱۰ سال نمی رسد. بهترین و تنها افتخار باشگاهی هندی قهرمانی در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ در سوپر لیگ هند است.

با توجه به تازه تاسیس بودن این باشگاه هندی اولین تجربه خود را در لیگ قهرمانان آسیا تجربه می کند و به نوعی می توان این تیم را آسان ترین رقیب پرسپولیس در مرحله گروهی نامید.

این تیم همیشه در بین تیم‌های بالای جدول قرار داشته است. گوا تنها در سال ۲۰۱۶ در رده هشتم قرار گرفت. آنها فصل گذشته به مقام قهرمانی در لیگ هند رسیدند و اکنون در این فصل از رقابت‌های هند پس از ۱۳ هفته در رده سوم قرار دارند. 

این تیم از سال ۲۰۲۰ با باشگاه لایپزیگ آلمان یک قرارداد استراتژی وضع کرد تا مثل این تیم بتواند در رده‌های بالا لیگ قهرمانان رقابت کند.  تیم لایپزیگ از ۱۱ سال پیش تاسیس شد و توانست با مدیریت «رالف رانگنیک» فصل گذشته به جمع ۴ تیم پایانی اروپا راه پیدا کند.

آمار این تیم ناشناخته هندی در فصل جاری به شرح زیر است:

برد: ۵

تساوی: ۵

تساوی: ۳

* برنده پلی آف بین الوحده امارات یا الزوراء عراق

برنده بازی پلی آف الوحده امارات و الزوراء عراق هم در مرحله گروهی یکی از رقبای سرخ پوشان خواهد شد.

*الزوراء پرافتخارترین باشگاه عراق

ابتدا به معرفی تیم عراقی می پرداخته می شود که پرافتخارترین تیم باشگاهی این کشور به شمار می آید. الزوراء بهترین تیم تاریخ عراق از لحاظ تعداد قهرمانی در لیگ فوتبال این کشور به شمار می آید. این تیم در کارنامه اش ۳۸ قهرمانی در رقابت های مختلف دارد.

الزوراء نایب قهرمان فصل گذشته لیگ فوتبال عراق به شمار می آید. این تیم در این فصل با گذشت ۱۵ هفته از لیگ با کسب ۲۸ امتیاز در رده دوم قرار دارد.

قهرمانی های الزوراء به تفکیک مسابقات به شرح زیر است:

لیگ برتر عراق: ۱۴ بار

لیگ دسته اول: ۱ بار

جام حذفی: ۱۶ بار

سوپرکاپ عراق: ۴ بار

قهرمانی در جام: ۳

*الوحده تیم ریشه دار اماراتی

تیم الوحده تیم دوم شهر ابوظبی امارات بعد از الجزیره به شمار می آید. این تیم اماراتی یکی خوب این کشور به شمار می آید. با نگاه به تاریخ این باشگاه متوجه می شوید این تیم ۱۲ قهرمانی در رقابت های مختلف داخلی دارد.

الوحده ۴ بار قهرمانی در لیگ برتر فوتبال امارات را تجربه کرده است. همچنین این تیم پایتخت امارات ۴ بار فاتح سوپر جام شده و ۲ بار جام حذفی را کسب کرده است. همچنین ۳ قهرمانی در AFC کاپ را نیز تجربه کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها