|

سود و زیان تیم‌ها در جدول داوری برابر است!

علی خسروی عملکرد داوران در هفته 23 لیگ را کم نقص دانست و اعتقاد دارد داوران باید بدون اشتباه در هفته‌های آینده سوت بزنند.

لینک کوتاه کپی شد

علی خسروی داور بازنشسته فوتبال ایران و عضو کمیته داوران فدارسیون فوتبال  نسبت به شرایط داوری هفته‌های گذشته لیگ برتر و حساسیت مسابقات به گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ علی خسروی در ابتدای صحبت‌های خود نسبت به حضور VAR در ایران گفت: ما در دربی رفت دو پلن داشتیم، یک پلن داوری با بیژن حیدری بدون VAR و پلن دوم با موعود بنیادی‌فر بود با حضور VAR، اما در دربی برگشت تنها یک پلن داشتیم آن هم داوری با حضور VAR و این خودش پیشرفت بود، اما در ادامه لیگ با توجه به اینکه امکاناتمان محدود است عدالت باید برای همه تیم‌ها باشد نه چند تیم خاص و باید دید در هفته‌های حساس پایانی تصمیم فدراسیون در این مورد چه چیزی خواهد بود اما نظر قطعی نمی‌توانم بدهم.

عضو کمیته داوران فوتبال ایران گفت: ما در هفته‌هایی بوده که اشتباهاتی نسبت به یک تیم داشتیم اما همان تیم هفته‌های بعدی سود کرده است، حتی تیمی بوده که سه هفته متوالی ضرر کرده اما جدولش را داریم که در نهایت اشتباهات و سودهایی که تیم‌ها از داوری بردند در مجموع برابر است!

خسروی در ادامه عنوان کرد: من نزدیک 43 سال است که در داوری هستم و این اتفاقات را در بوندسلیگا، لالیگا و لیگ جزیره دیده‌ام، همیشه این موضوع بوده است اما بازهم دلیل نمی‌شود داوران ما اشتباه کنند، دلیل نمی‌شود داور ما به مربی که کنار زمین مظلوم است اخطار بدهد یا آن را اخراج کند، داوران ما در وسط زمین روی کوچک‌ترین واکنش خطا می‌گیرند اما در محوطه جریمه حتی لگد هم زده می‌شود خطا نمی‌گیرند.

خسروی در ادامه افزود: داوران باید قضاوت بی‌نقصی داشته باشند، تیم‌ها آماده نیستند، نتیجه نمی‌گیرند گردن داور می‌اندازند و بیانیه می‌دهند، ما در هفته‌های آینده باید بهتر از تمام هفته‌های سال‌های گذشته باشیم، باید در هفته‌های آینده نگاه نکنیم کدام استان بهتر بود، باید هر داوری خوب بود چند هفته متوالی قضاوت به او سپرده شود و در چیدمان داوری دقت شود.

او درباره عملکرد داوران هفته گذشته داوری لیگ برتر گفت: سپاهان-نساجی، شمس‌آذر-فولاد، هوادار-گل‌گهر عالی سوت زده شد، آلومینیوم-استقلال یک خطا داشته که می‌شود از آن گذشت، استقلال خوزستان و صنعت نفت را بیژن حیدری بدون اشتباه سوت زده است.

خسروی در صحبت‌های خود اظهار داشت که در بازی با پرسپولیس و ملوان داوری عملکرد خوبی داشته و با واکنش خبرنگار "ورزش سه" رو به رو شد که یک پنالتی به سود ملوان گرفته نشده و او ادامه داد: اجازه بدهید که بعدا در این مورد کامل صحبت کنم، مطمئن هستم شما را قانع می‌کنم که تصمیمات داور درست بوده، من از عملکرد داوری هفته گذشته لیگ دفاع می‌کنم و فکر می‌کنم عملکرد خوبی داشته‌اند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی