|

آخرین خبرها از انتخاب داور دربی

امیر عرب‌براقی بیشترین شانس را برای قضاوت در بازی دربی برگشت لیگ برتر دارد.

لینک کوتاه کپی شد

طبق برنامه ریزی انجام شده توسط سازمان لیگ، دیدار برگشت دو تیم پرسپولیس و استقلال ۲۳ اسفند ماه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی؛ هرچند ممکن است دربی بزرگ پایتخت با یک روز تاخیر برگزار شود، ولی از حالا گمانه زنی‌های زیادی برای تیم داوری دربی صورت گرفته و از چند داور به عنوان گزینه‌های اصلی قضاوت در دربی نام برده می‌شود. در بازی رفت که با حضور وی ای آر برگزار شد و حواشی زیادی هم داشت، موعود بنیادی فر تنها گزینه قضاوت در دربی بود.

موعود که تا آن موقع تنها داور ایرانی دارای لایسنس داوری با حضور وی ای آر بوده، این بازی را سوت زد و دو تیم در نهایت به تساوی یک بر یک رسیدند. ماجرا اما برای بازی برگشت تفاوت دارد و چند داور دیگر هم در این مدت موفق به دریافت لایسنس فیفا شدند.

از همین رو دست کمیته داوران فدراسیون فوتبال برای انتخاب داور دربی کاملا باز است. شنیده‌ها از چند منبع موثق حاکی از آن است که یک با توجه به اینکه امیرعرب براقی در کلاس‌های داوری بالاترین نمره را دریافت کرده، بیشترین شانس را برای قضاوت در دربی خواهد داشت و فامیل علیرضا فغانی این شانس را خواهد داشت تا برای اولین بار بزرگترین بازی باشگاهی ایران را سوت بزند.

همچنین موعود بنیادی‌فر که داور بازی رفت بوده، به دلیل اینکه قضاوت پرحاشیه ای در آن دیدار داشت و چند تصمیم اشتباه هم به گفته کارشناسان گرفت، از لیست گزینه‌های سوت زدن دربی خط خورده و شانسی برای قضاوت در این بازی نخواهد داشت.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها