|

عبدالکریم حسن مدافع خارجی و پربحث پرسپولیس کیست؟

حسن با سابقه کسب جایزه مرد سال آسیا و قهرمانی در لیگ قهرمانان بعد از حضوری کوتاه در کویت راهی تهران شده و در پرسپولیس بازی خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

عبدالکریم حسن که امروز خبر پیوستنش به پرسپولیس منتشر شده است جایزه بهترین بازیکن سال آسیا در سال ۲۰۱۸ را به دست آورده بود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایسنا، او بار‌ها برابر تیم‌های ایرانی به میدان رفته است و یکی از بهترین‌های السد بوده است. او یکی از بازیکنان آکادمی اسپایر است که در سال ۲۰۱۱ به تیم السد راه یافت.

او جوانترین بازیکنی بود که در سال ۲۰۱۱ در لیگ قهرمانان آسیا در ۱۷ سالگی بازی کرد و در سال ۲۰۱۱ قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد. این بازیکن اکنون در واقع تنها بازیکن حاضر در لیگ ایران است که سابقه قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه دارد.

البته آن قهرمانی السد در سال ۲۰۱۱ با سوء مدیریت بزرگی در تیم سپاهان به دست آمد. سپاهان در بازی رفت با یک گل السد را برد، اما مدیران تیم از ۲ اخطاره بودن رحمان احمدی، دروازه‌بان تیم که از پرسپولیس خریده شده بود بی‌اطلاع بودند و بازی کردن او با السد موجب اعتراض تیم قطری شد و در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، سپاهان را ۳ بر صفر بازنده اعلام کند و با وجود برتری دو بر یک سپاهان این تیم نتوانست با هدایت کرانچار فقید به دور بعد برسد.

حسن در لیگ ستارگان قطر خیلی زود مطرح شد و نامش را بر سر زبان‌ها انداخت و در فصل دوم بهترین بازیکن جوان سال شد.

عبدالکریم در جام جهانی باشگاه‌ها ۲۰۱۹ بازی کرد و موفق به گلزنی در این رقابت‌ها هم شد، ولی السد در نهایت در رده پنجم ایستاد.

اخراج از تیم السد

در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲، مدیریت السد اعلام کرد که عبدالکریم حسن از این تیم کنار گذاشته شده است. دلیل این موضوع هم "تطابق نداشتن دیدگاه بازیکن با اهداف و آرزو‌های تیم برای آینده" اعلام شد. به همین خاطر او در ۲۵ ژانویه ۲۰۲۳ به باشگاه الجهرا لیگ برتر کویت پیوست.

حسن که سابقه حضور در جام جهانی ۲۰۲۲، کوپا آمه‌ریکا و جام ملت‌های آسیا را نیز در کارنامه دارد در مجموع ۱۳۳ بازی و ۱۵ گل در تیم ملی قطر دارد، ولی در جام ملت‌های ۲۰۲۳ به اردوی تیم ملی کشورش دعوت نشد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی