|

استقلال پرافتخارترین تیم ایران است؟

باشگاه استقلال که با 37 جام، پرافتخارترین تیم ایران بود با جامی که در سوپرجام بدست آورد، صاحب 38 جام شد.

لینک کوتاه کپی شد

تنها جامی که استقلال تا دیروز موفق به گرفتن آن نشده بود و در ویترینش خالی بود، سوپرجام بود که بالاخره این جام هم به ویترین افتخارات باشگاه استقلال اضافه شد تا سی و هشتمین جام قهرمانی تاریخ باشگاه استقلال با سرمربیگری ریکاردو ساپینتو به دست بیاید.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از منیبان؛ در ویترین افتخارات باشگاه استقلال، بیشترین جامی که دیده می‌شود، مربوط به جام باشگاههای تهران بوده که استقلال 13 بار قهرمان این تورنمنت شده است.استقلال 10 بار قهرمان لیگ ایران شده و 7 قهرمانی در جام حذفی هم در کارنامه این تیم دیده می‌شود ضمن آنکه استقلال چهار بار هم قهرمان جام حذفی تهران شده است.استقلال سابقه دو قهرمانی در آسیا را هم دارد و البته سالها قبل می‌توانست سومین قهرمانی‌اش را هم در ورزشگاه آزادی کسب کند اما شاگردان مرحوم ناصر حجازی با نتیجه 1-2 به جوبیلو ایواتای ژاپن باختند تا فرصت کسب قهرمانی سوم از بین برود.

با توجه به اینکه ساپینتو قول جذب 4 جام را به هواداران استقلال داده، باید دید تعداد قهرمانی‌های استقلال، این فصل از عدد 38 عبور خواهد کرد یا نه.استقلال این فصل فرصت دارد هم جام حذفی و هم لیگ را بگیرد که البته در صورتی که این اتفاق بیفتد سوپرجام خود به خود به استقلال تعلق می گیرد و سه جام به ۳۸ جام استقلال اضافه شود. درباره لیگ قهرمانان آسیا البته چون تکلیف حضور استقلال مشخص نیست، نمی‌شود رقابتهای سال بعد را جزو فرصتهای گرفتن جام برشمرد اما در صورت تایید سهمیه، استقلال می تواند به گرفتن جام در آسیا امیدوار باشد که البته کار راحتی نیست.پس از استقلال با ۳۸ جام، پرسپولیس با ۳۵ جام قرار دارد. آنها در چند سال اخیر  10 جام به ویترین افتخاراتشان اضافه کردند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی