|

آخرین خبر از پرونده های استقلال در فیفا

استقلالی‌ها اگرچه خطر پرونده پادوانی را از سر گذراندند اما از این باشگاه اخبار خوشایندی درخصوص پرونده خارجی‌های سابق به‌گوش نمی‌رسد.

لینک کوتاه کپی شد

استقلالی‌ها اگرچه خطر پرونده پادوانی مدافع سابق برزیلی را از سر گذراندند و با اثبات اینکه در این پرونده قصور پزشکی متوجه این باشگاه نبود باعث شدند تا دادگاه عالی ورزش درنهایت رای را درخصوص دادخواهی مدافع برزیلی به باشگاه استقلال بدهد اما از این باشگاه اخبار خوشایندی درخصوص پرونده خارجی‌های سابق این باشگاه به‌گوش نمی‌رسد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبر ورزشی؛ این درحالی است که حجت کریمی، عضو هیات‌مدیره باشگاه استقلال روز گذشته در گفت‌وگو با برنامه ورزشگاه اعلام کرده بود استقلالی‌ها بدهی‌های خود را پرداخت کرده و فقط پرونده استراماچونی و پادوانی باز مانده است اما طبق شنیده‌های خبرنگار ما مطالبات استقلال فراتر از این صحبت‌ها بوده و اگر هرچه سریع‌تر فکری به حال پرونده‌های خارجی نشود مطمئنا این باشگاه روزهای سختی را درپیش خواهد داشت. 

 پرونده استراماچونی در کمیته انضباطی فیفا

آبان‌ماه سال ۹۹ فدراسیون جهانی فوتبال، با ارسال ایمیلی به باشگاه استقلال، حکم نهایی پرونده آندره‌ استراماچونی را صادر کرد و این باشگاه به پرداخت یک میلیون و ۳۰۰ هزار یورو جهت پرداخت مطالبات این مربی ایتالیایی محکوم شد. مدیران استقلال پس از اعلام این حکم این پرونده را به دادگاه CAS کشاندند و در تلاش بودند تا مبلغ این مطالبات را به کمترین حد ممکن برسانند اما درنهایت دادگاه حکمیت ورزش پس از چندین بار تعویق در صدور رای، فرجام خواهی استقلال را نپذیرفت. 

پس از کش‌وقوس‌های فراوان دادگاه حکمیت ورزش (CAS) رای فیفا در مورد پرونده باشگاه استقلال و آندره‌ استراماچونی را مورد تایید قرار داد و باشگاه استقلال با محکومیت در این پرونده که پیگیری آن به وکلای خارجی سپرده شده بود با دیرکرد و جرایم ممکن مقرر شد تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار به سرمربی ایتالیایی بپردازد. 

این رای پنجشنبه ۲۰ مرداد به استقلال ابلاغ شد و استقلالی‌ها ۳۰ روز فرصت داشتند تا با پرداخت مطالبات استرا این پرونده را ببندند، این درحالی است که درنهایت این مبلغ در موعد مقرر مشخص‌شده به این سرمربی پرداخت نشد و تسویه‌حسابی صورت نگرفت تا این پرونده به کمیته انضباطی فیفا برود. طبق شنیده‌ها این پرونده روز گذشته به این کمیته رسیده و بعد از تصمیم‌گیری‌های لازم، بعد از تعطیلات شنبه و یکشنبه کشورهای اروپایی، احتمالا رای آن روز دوشنبه به استقلال ابلاغ خواهد شد. 

جریمه نقدی، بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی، کسر امتیاز و سقوط به لیگ دسته پایین‌تر تمام جرایمی هستند که کمیته انضباطی فیفا برای تیم‌های متخلف به‌ترتیب اولویت در این زمینه درنظر می‌گیرد که به‌نظر می‌رسد در وهله اول استقلالی‌ها با جریمه نقدی در این پرونده مواجه خواهند شد. 

پنجره ۴ قفله در انتظار استقلال/ میلیچ پول نگرفت، پین شکایت کرد؛ پرونده استرا به کمیته انضباطی فیفا رفت

 میلیچ پولی دریافت نکرده است

بعد از خبر دادگاه عالی ورزش درخصوص پیروزی باشگاه استقلال در پرونده پادوانی، چهارشنبه گذشته اخبار دیگری در این رابطه یعنی مرتبط با پرونده سایر خارجی‌های استقلال منتشر شد که در همین راستا نیز برخی رسانه‌ها مدعی شدند که با پرداخت مطالبات میلیچ، مدافع هافبک چپ کروات و سابق استقلالی‌ها پنجره این باشگاه باز شده است. سمیعی معاون این باشگاه هم این خبر را تایید کرد اما شنیده‌های جدید خبرنگار «فرهیختگان» حاکی از آن است با وجود تلاش‌ها برای پرداخت مطالبات این بازیکن هنوز با این بازیکن تسویه‌حسابی صورت نگرفته است که بر این اساس نیز پنجره باشگاه استقلال همچنان بسته است. 

با حکم فدراسیون جهانی فوتبال، استقلال باید حدود ۲۰۰ هزار دلار به این بازیکن کراوات پرداخت می‌کرد. البته رقم دادخواست این بازیکن حدود ۶۰۰ هزار دلار بود که با شکسته شدن آن تا یک‌سوم کاهش پیدا کرد. استقلالی‌ها قصد داشتند این پرونده را به CAS بکشانند اما از این موضوع انصراف داده و ترجیح دادند تا این مبلغ را به حساب میلیچ واریز کنند.  البته بر طبق برخی شنیده‌ها به‌جز اقدام برای پرداخت این مبلغ که هنوز محقق نشده است، به‌نظر می‌رسد برخی مسائل دیگر نیز باعث شده تا این پرونده با پیچیدگی‌های بیشتری مواجه شود. 

پنجره ۴ قفله در انتظار استقلال/ میلیچ پول نگرفت، پین شکایت کرد؛ پرونده استرا به کمیته انضباطی فیفا رفت

 پادوانی تهدید جدید!

بعد از اینکه اعلام شد استقلالی‌ها پرونده دادخواهی پادوانی را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند، این باشگاه باید مطالبات مدافع برزیلی خود را نیز هرچه سریع‌تر پرداخت کند. بعد از ابلاغ رای، باشگاه استقلال تنها ۳۰ روز فرصت دارد تا یکصد هزار دلار به علاوه جرایم و دیرکرد مبلغ پرداختی به این بازیکن را پرداخت کند؛ چراکه در غیر این‌صورت پنجره نقل‌وانتقالاتی زمستانی آبی‌ها درخصوص مدافع سابق برزیلی این باشگاه هم تهدید خواهد شد. البته پادوانی در گفت‌وگویی اعلام کرده بود از رای دادگاه عالی ورزش متعجب است و وکلای وی در حال بررسی اقدامات قانونی بعدی هستند که باید اتخاذ شود. 

 پین پنجره را ۴ قفله می‌کند؟

استقلالی‌ها به‌جز این ۳ پرونده خارجی که باید هرچه سریع‌تر آنها را تعیین‌تکلیف کنند به‌تازگی با یک شکایت خارجی دیگر هم مواجه شده‌اند که البته ترجیح داده‌اند تا این پرونده را در سکوت خبری دنبال کنند. 

بر همین اساس گابریل پین مربی ایتالیایی فصل گذشته استقلال که همراه با فرهاد مجیدی به الاتحادکلبا لیگ برتر امارات رفته است بعد از تسویه‌حساب با استقلال حالا پاداش ۵۰ هزار دلاری قهرمانی خود را طلب کرده است که براساس آن نیز این مربی ایتالیایی با کشاندن این پرونده به فیفا این مبلغ را از باشگاه استقلال درخواست کرده است. 

طبق شنیده‌ها ۷ آبان‌ماه یعنی حدود یک هفته دیگر فرصت ۴۵ روزه باشگاه استقلال برای پرداخت این رقم به پین به‌پایان رسید و اگر آبی‌ها درخصوص تسویه‌حساب با پین هم اقدامی نکنند به‌زودی پنجره این باشگاه بر سر شکایت‌های اخیر ۴ قفله خواهد شد. 

پنجره ۴ قفله در انتظار استقلال/ میلیچ پول نگرفت، پین شکایت کرد؛ پرونده استرا به کمیته انضباطی فیفا رفت

 آبی‌ها نیازمند دو میلیون دلار

با یک حساب سرانگشتی استقلالی‌ها باید تا قبل از نیم‌فصل مبلغی حدود ۲ میلیون دلار (۶۶ میلیارد تومان) را برای بسته شدن این پرونده‌ها هزینه کنند در غیر این‌صورت استقلال با پنجره بسته به استقبال نیم‌فصل دوم رقابت‌ها خواهد رفت. 

البته فتح‌الله‌زاده به‌محض بازگشت به استقلال گفته بود این باشگاه چیزی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان بدهکار هست که اگر این رقم درست باشد چیزی در حدود یک‌سوم آن باید به خارجی‌های سابق این باشگاه تعلق بگیرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی