|

تکلیف لیگ برتر تا قبل از جام جهانی روشن شد!

با اعلام رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ پیش از جام جهانی 12 هفته از بازی های لیگ برتر برگزار می شود.

لینک کوتاه کپی شد

پیش از این سازمان لیگ قصد داشت همه هفته های نیم فصل نخست را تا پیش از شروع جام جهانی برگزار کند و با شروع جام جهانی تیم ها به تعطیلات نیم فصل بروند اما کی روش در دیدار با مدیران سازمان لیگ از آنها خواست بازی ها را فشرده برگزار نکنند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ سهیل مهدی درباره دیدار با کی روش و خواسته هایش گفت: او نمی‌تواند برنامه بلندمدتی به خاطر چالش‌هایی که گفتم و مشکلات جدیدی که فیفا تصمیم‌گیری کرده، داشته باشد. تیم‌ها تنها یک هفته پیش از جام جهانی می‌توانند بازیکنانشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رها کنند تا در کنار تیم ملی قرار بگیرند. به همین خاطر فکر می‌کنیم که یک برنامه‌ریزی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در خلال چند هفته باقی‌مانده داشته باشیم تا در عین حالی که لیگ لطمه نخورد، برنامه تیم ملی هم انجام شود. قرار بود 30 بازیکن به تیم ملی ملحق شوند و نتوانستیم هفته هفتم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برگزار کنیم. بنابراین نمی‌توانیم نیم فصل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تا قبل از جام جهانی به اتمام برسانیم. به همین خاطر فشردگی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از برنامه خارج می‌کنیم و مثل کشورهای دیگر چند هفته باقی‌مانده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با آسایش و خارج از فشردگی برنامه‌ریزی می‌کنیم تا تیم‌ها وارد مسابقات شوند. در خلال مسابقات لیگ، ملی‌پوشان داخلی چند روزی در اختیار تیم ملی برای ریکاوری قرار می‌گیرند و دوباره به باشگاه‌هایشان ملحق می‌شوند.

سهیل مهدی در پاسخ به این سوال که در ادامه مسیر و تا پیش از شروع جام جهانی چند هفته از بازی ها برگزار می شود؟ گفت: در بهترین حالت 12 هفته را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانیم برگزار کنیم. یک هفته که باقی بماند باید جام جهانی برگزار شود. بعد دوباره تیم‌ها بازی کنند، پنجره نقل و انتقالات و تعطیلات میان فصل را داریم. به این صورت تیم‌ها یک هفته پس از جام جهانی درگیر مسابقات می‌شوند. پس این فشردگی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برمی‌داریم. بازی‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آزادتر می‌کنیم تا تیم‌ها بتوانند بعد از جام جهانی حداقل دو سه هفته بازی کنند و بعد وارد نقل و انتقالات شویم. قاعدتا اولویت اول تیم‌های ملی هستند. چهار، پنج هفته پیش رو دچار فشردگی نمی‌شود و تیم‌ها با استراحت بیشتری وارد هفته‌های بعد می‌شوند. یعنی بازی‌ها با فاصله بهتری برگزار می‌شوند. سعی می‌کنیم امروز برنامه دو سه هفته را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به تیم‌ها بدهیم تا برای سفر و پروازها برنامه‌ریزی داشته باشند. طی دو سه روز آینده تا قبل از جام جهانی برنامه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نهایی می‌کنیم. حداکثر تا فردا اول وقت، برنامه سه چهار هفته را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام می‌کنیم.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی