|

استقلالِ هجومی و ثبت آماری عجیب برابر نساجی!

تیم استقلال در بازی برابر نساجی با زدن 28 شوت به سمت دروازه حریف، فرصت های زیادی را از دست داد.

لینک کوتاه کپی شد

بدون شک دیدار برابر نساجی، بهترین عملکرد استقلال در لیگ بیست و دوم بوده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ شاگردان ریکاردو ساپینتو در این مسابقه، موفق به خلق موقعیت های متعددی شدند و بارها و بارها دروازه حریف را تهدید کردند که البته فقط سه بار موفق به گلزنی شدند.

آبی پوشان در این نبرد دیدنی، 28 مرتبه دروازه حریف را با ضربات خود تهدید کردند که از این تعداد، پانزده مورد آن درون چارچوب بودند، یک بار توپ به تیرک دروازه برخورد کرد و الباقی نیز جایی در چارچوب دروازه علیرضا حقیقی نداشتند.

فرصت های استقلال به سمت دروازه نساجی با ضربه سر دقیقه نخست محبی آغاز شد و با شوت دقیقه 90+4 کوین یامگا به پایان رسید. آبی ها در نیمه اول هشت مرتبه دروازه نساجی را تهدید کردند و در نیمه دوم ضربات آنها به سمت علیرضا حقیقی، عدد بیست را نشان می دهد.

بدون در نظر گرفتن سیدحسین حسینی، از میان پانزده بازیکنی که در زمین مسابقه حضور داشتند، 10 بازیکن با شوت های خود، شانس شان را برای گلزنی امتحان کردند که آمار عجیب و منحصربفردی محسوب می شود. جعفر سلمانی، رافائل سیلوا، روزبه چشمی، زبیر نیک نفس و صالح حردانی تنها نفراتی هستند که به سمت دروازه نساجی شوت نزدند.

6 مورد از 28 شوتی که بازیکنان استقلال به سمت دروازه حریف زدند، خارج از محوطه جریمه بود و 22 شوت دیگر نیز از داخل باکس حریف به سمت دروازه حقیقی روانه شد که اگر درخشش سنگربان میهمان نبود، شاید نتیجه عجیبی در استادیوم آزادی رقم می خورد.

استقلال در نیمه نخست موفق به زدن 2 گل شد. از 8 اقدام آنها برای گلزنی، 25 درصد ضربات آبی ها با فتح دروازه نساجی همراه شد.

سجاد شهباززاده که از دقیقه 57 وارد زمین مسابقه شد، تلاش زیادی برای گلزنی داشت و با هفت شوت به سمت دروازه نساجی، خط دفاعی حریف را بارها و بارها اذیت کرد که از این میزان شوت، سه ضربه مهاجم کهنه کار آبی ها در چارچوب بود ولی هیچ کدام به گل ختم نشدند.

رضاوند که در این مسابقه آمار فوق العاده ای را از خود به جای گذاشت، 6 بار اقدام به شوت زنی کرد که البته او در امر گلزنی ناکام بود.

استقلال با خلق این تعداد شوت، توانست رکورد بیشترین شوت زده شده به سمت دروازه یک تیم در سه دوره اخیر لیگ برتر را بشکند.

در نیمه دوم با وجود خلق 20 موقعیت گلزنی و شوت های متعدد آبی ها به سمت دروازه، تنها یک بار دروازه نساجی باز شد. این فرصت سوزی ها ممکن است در دیدارهای بعدی به ضرر تیم ساپینتو تمام شود.

همچنان رکورد بیشترین شوت در یک مسابقه لیگ برتر از زمانیکه داده های آماری گردآوری شده، در اختیار پیکان است. خودروسازان در لیگ نوزدهم و در دیدار برابر شاهین، 30 مرتبه دروازه حریف را تهدید کردند که آمار جالب توجهی محسوب می شود

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی