|

چند خبر تازه از نقل و انتقالات پرسپولیس جمعه 28 مرداد

با جذب مهاجم پبیشترین فشار به خط میانی پرسپولیس وارد می شود؛ جایی که شمار زیادی از بازیکنان مدعی باید با نیمکت‌نشین شوند.

لینک کوتاه کپی شد
1

اخبار ضدونقیضی در مورد احتمال حضور یک مهاجم مطرح جدید در پرسپولیس منتشر شده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از همشهری؛ کادر فنی سرانجام با جدایی شرزود تمیروف ازبک موافقت کرده و حالا جا برای جذب یک بازیکن خارجی در خط حمله باز شده است؛ بازیکنی که صددرصد برای نیمکت‌نشینی به این تیم نمی‌آید و قرار است در کنار لوکادیا، زوج خط حمله را بسازد.

تا الان گزینه‌های مختلفی به این منظور مطرح شده‌اند که یکی از سرشناس‌ترین آنها شیخ دیاباته بوده است. فارغ از اینکه نام این مهاجم چیست، حضور احتمالی او منجر به تغییر سیستم پرسپولیس خواهد شد و شاید گزاف نباشد اگر بگوییم بیشترین فشار را به خط میانی وارد می‌کند؛ جایی که شمار زیادی از بازیکنان مدعی باید با نیمکت‌نشینی کنار بیایند.

فقط ۲نفر از بین این همه مدعی

پرسپولیس در نخستین بازی فصل جدید در حالی به مصاف ذوب‌آهن رفت که یحیی گل‌محمدی برای این دیدار سیستم ۱-۳-۲-۴ را برای تیمش برگزیده بود. بحران مهاجم و وفور هافبک باعث تغییر آرایش سرخپوشان شد. در نتیجه مهدی عبدی به‌عنوان تک‌مهاجم به‌کار گرفته شد، پشت سر او مهدی ترابی، سعید صادقی و سروش رفیعی بازی کردند، ۲هافبک دفاعی تیم هم کمال کامیابی‌نیا و میلاد سرلک بودند. ناآمادگی عبدی البته باعث شد این چینش به جایی نرسد و در ادامه با افزوده‌شدن تمیروف به ترکیب هم اتفاق خاصی رخ نداد. حالا اگر قرار باشد در مسابقات بعدی ۲مهاجم سرشناس و خارجی تیم در ترکیب قرار بگیرند، پس بدون‌شک این تیم باید تغییر سیستم بدهد و به همان آرایش معروف ۲-۴-۴ برگردد. درصورتی که یحیی گل‌محمدی مثل همیشه ترجیح بدهد از شکل خطی این سیستم یعنی بازی با ۲هافبک دفاعی استفاده کند، کمال و سرلک فیکس خواهند شد و آن زمان است که جنگ بزرگ برای حضور در ۲پست باقیمانده بین یک لشکر مدعی آغاز خواهد شد. در این شرایط از میان ترابی، صادقی، رفیعی، امید عالیشاه، سیامک نعمتی و وحید امیری فقط ۲نفر شانس بازی خواهند داشت. شاید با انتقال امیری به پست دفاع چپ کمی از این ترافیک کاسته شود، اما باز هم بسیار بعید است بازیکنانی مثل عالیشاه و سیامک نعمتی آنقدرها شانس بازی پیدا کنند.

پناه بردن به لوزی؟

درصورت استفاده از سیستم ۲مهاجم، گل‌محمدی یک شانس دیگر برای استفاده بیشتر از هافبک‌های هجومی‌اش خواهد داشت؛ اینکه با روش ۲-۴-۴ لوزی یعنی فقط با یک هافبک دفاعی بازی کند. در این صورت احتمالا سرلک فیکس خواهد شد و سروش رفیعی، سعید صادقی و مهدی ترابی جلوتر از او، پشت سر ۲مهاجم به میدان خواهند رفت. این البته ایده جذابی است، اما مخاطرات خاص خودش را دارد و طی این سال‌ها حتی برابر ضعیف‌ترین تیم‌ها هم به‌ندرت دیده شده که گل‌محمدی فقط با یک هافبک دفاعی بازی کند. در نتیجه اگر مهاجم مطرح جدید جذب شود، یحیی در یک موقعیت نادر قرار خواهد گرفت؛ شرایط پیچیده‌ای که ترافیک ستاره‌های پرشمار مخصوصا در خط میانی برای او می‌سازد. فقط فرض کنید وضعیت طوری پیش برود که سعید صادقی یا سروش رفیعی که با سر و صدای فراوان جذب شدند، نیمکت‌نشین شوند. این مسئله چقدر می‌تواند قرمزها را به سمت حاشیه ببرد؟

بنابراین با جذب مهاجم جدید به جز مهدی عبدی بهعنوان مهاجم  حداقل یک بازیکن مدعی دیگر در خط میانی نیمکت نشین خواهد شد.

باشگاه پرسپولیس تلاش می‌کند هرطور شده بعد از جذب لوکادیا، یک مهاجم خارجی دیگر هم به خدمت بگیرد تا ضعف در خط حمله این تیم برطرف شود.

در حالی که مدیران باشگاه پرسپولیس با نظر کادرفنی این تیم به دنبال جذب مهاجم خارجی دیگر هستند تا به عنوان زوج لوکادیا به میدان برود، همزمان انتشار یک استوری از سوی لوکا مارکوویچ با زبان فارسی موجب شد تا شائبه‌هایی درباره مذاکرات قرمزها با این مهاجم مطرح شود.

در حالی که برخی‌ها در فضای مجازی اعلام کردند این مهاجم به مدیران پرسپولیس معرفی شده و مذاکراتی نیز انجام شده اما شنیدهای ما حاکی  از آن  است که باشگاه پرسپولیس تاکنون هیچگونه مذاکره رسمی با مهاجم اسبق یوونتوس انجام نداده است و استوری که این بازیکن در صفحه شخصی اینستاگرامش منتشر کرده به توصیه برخی ایجنت‌ها بوده است.

در واقع چند ایجنت که متوجه شدند، باشگاه پرسپولیس نیاز به مهاجم دوم دارد، بعد از برقراری ارتباط با مارکوویچ، به او گفتند به زبان فارسی استوری بگذارد تا بعد از تعریف از پرسپولیس به نوعی مورد توجه قرار بگیرد. تلاشی که نتیجه نداد و این بازیکن باید دنبال تیم دیگری برای ادامه فوتبالش باشد.

درباره لوکا مارکوویچ بد نیست به این نکته اشاره کنیم که این مهاجم ۲۲ ساله صربستانی، سابقه حضور در تیم زیر ۱۹ سال یوونتوس  و نه تیم اصلی این باشگاه را دارد و از حدود یکماه قبل که از تیم ستاره سرخ بلگراد جدا شده، بدون تیم است.

قیمت این بازیکن در سایت ترانسفرمارکت، ۳۰۰ هزار یورو اعلام شده است. گفتنی است، نزدیکترین گزینه به پرسپولیس شیخ دیاباته مهاجم سابق استقلال است که مذاکرات اولیه هم با او انجام شده است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی