|

سه خبر مهم از نقل و انتقالات استقلال جمعه 14 مرداد

گفته می‌ شود محمد محبی بازیکن جدید تیم استقلال فردا برای عقد قرارداد به تهران می‌ رسد.

لینک کوتاه کپی شد

جذب محمد محبی برای استقلالی ها تبدیل به ماجرای طولانی شده و مذاکرات مدیران استقلال با مدیران سانتاکلارا در چندین مقطع مختلف ادامه داشته است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرورزشی؛ البته یک بار هم توافق حاصل شد که خود محمد محبی و خانواده‌اش تمایل نداشتند راهی ایران شوند. با این حال اصرار ساپینتو به جذب محبی باعث شده مدیران استقلال باز هم با او مذاکره کنند و گفته می‌شود این بازیکن به زودی آبی‌پوش خواهد شد.

در همین راستا در فضای هواداری استقلال شایعه شده محمد محبی فردا به تهران می‌رسد تا قراردادش را با استقلال به صورت رسمی امضا کند.

استقلالی‌ها فصل جدید را درحالی آغاز می‌کنند که برای فصل جدید فلسفه مربیگری یک سرمربی پرتغالی بر این تیم حکومت خواهد کرد و حالا استقلال با تمامی بازیکنانش باید خودش را با تفکرات ساپینتو مهیای حضور در میادین ‌کند. این درحالی است که طی روزهای اخیر رسانه‌ها مدام از لیست دوم خروجی در استقلال خبر می‌دهند اما واقعیت این است که از آنجایی که لیست بزرگسالان این تیم هنوز یک جای خالی دیگر دارد، موضوع جدایی بازیکنانی که تا به امروز تیم را همراهی کرده‌اند در هاله‌ای از ابهام باقی‌مانده و هنوز مشخص نیست در این خصوص سرمربی پرتغالی چه تصمیمی را اتخاذ خواهد کرد.

با این تفاسیر اما شواهد و آنهایی که در تمرین استقلال حضوری فعال دارند در این خصوص با جزئیات بیشتری صحبت کرده و اخباری که آنها ارائه می‌دهند با خبرهایی که این روزها در رسانه‌ها منتشر می‌شود ۱۸۰ درجه متفاوت است.

در این روزهای اخیر درحالی خبرهایی از حضور بازیکنانی مانند آرمان رمضانی، ارسلان مطهری، سعید مهری و چند تن دیگر در لیست خروجی ساپینتو منتشر می‌شود که یک منبع آگاه در این خصوص به گفت: «اصلا چنین چیزی وجود ندارد که بازیکنی در لیست خروجی قرار گرفته باشد. تا جایی که می‌دانم سرمربی تیم، همه برایش مهم هستند و او به تمامی ارکان تیم و بازیکنانش نیاز دارد ضمن اینکه او تمام دل و جانش را گذاشته تا با استقلال نتیجه بگیرد و امیدوارم این اتفاق بیفتد و قهرمانی را تکرار کنیم.»

به نظر می‌رسد با وجود جذب محبی لیست استقلال تکمیل می‌شود و تنها در صورتی که به جز محبی، بازیکن دیگری(احتمالا یک خارجی) در لیست خرید سرمربی استقلال قرار بگیرد، او به اجبار یک بازیکن را از لیست خود خارج خواهد کرد.

پندار خمارلو، معاون اجرایی باشگاه فولاد در حاشیه نشست آموزشی سازمان لیگ برای مدیران باشگاه‌های فوتبال ایران، در خصوص موضوع داغ نقل و انتقالات این روز‌های فوتبال ایران یعنی بحث بازگشت آرش رضاوند به فولاد توضیحاتی را به خبرنگاران ارائه کرد.

خمارلو در پاسخ به یکی از خبرنگاران در مورد وضعیت جذب قطعی آرش رضاوند با توجه به مصدومیت فرشید اسماعیلی در اردوی ترکیه گفت:" مذاکرات ما با استقلال در فضای حرفه‌ای انجام شده، آن‌ها هم شرایطی را تعیین کردند. به هرحال به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن مذاکرات دنبال شد و حتی آقای گرشاسبی و آجورلو هم جلسه‌ای در این خصوص داشتند. هنوز پاسخ نهایی را دریافت نکردیم و منتظر هستیم. "

در ادامه خمارلو در مورد ایبای گومز، بازیکن کمکی فولاد در لیگ قهرمانان که بعد از جدایی دوباره به لالیگا برگشته هم گفت:" ایشان جزو گزینه‌های نکونام بودند، اما به دلیل شرایط خانوادگی قادر به حضور در لیگ ایران نبودند.

صحبت طارمی در خصوص اینکه پندار خمارلو کلمه "خیریت" را استفاده کرد و بعد او این کار کرد، سوژه سئوال دیگری از معاون اجرایی باشگاه فولاد بود که خمارلو در پاسخ به آن گفت:"مهدی طارمی باعث افتخار فوتبال ایران است. الان چند سال از آن قضیه گذشته است. تلویزیون پرسپولیس تازه راه‌اندازی شده بود و ما در لایو اینستاگرام بودیم و خودم هم غافلگیر شدم. ما الان باید برای مهدی آرزوی موفقیت کنیم و به عنوان کسی که کنارش بودم خیلی خوشحالم روند موفقیتش را می‌بینم. رفتنش خیریت داشت بالاخره (باخنده). "

پندار خمارلو در خصوص این شایعه که آیا فولاد از وریا غفوری برای مصاحبه تعهد گرفته هم گفت:" نه، اصلا سیستم تیم آقای نکونام به این شکل است. از بچه‌هایی که سال‌های پیش بودند هم می‌توانید بپرسید. بحث مصاحبه‌ها باید با هماهنگی سرمربی تیم باشد. ما بحث حرفه‌ای‌گری را نیز داریم. جواد نکونام هشت سال در بالاترین سطح فوتبال اروپا بازی کرد و بیشترین بازی ملی را در اختیار دارد. به هر حال او این حرفه‌ای‌گری را دارد و این مسئله منوط به وریا نبوده است. بازیکنان ما یک هماهنگی با سرمربی برای مصاحبه دارند که وریا غفوری نیز یکی از آنهاست. این ربطی به بحث‌های حاشیه‌ای وریا غفوری ندارد. "

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی