|

جدایی یک مهاجم از استقلال قطعی است

با توجه به ترافیک خط حمله استقلال، جدایی یکی از مهاجمان نوک این تیم قطعی است.

لینک کوتاه کپی شد

زمان زیادی تا آغاز رقابت‌های لیگ برتر باقی نمانده و ریکاردو ساپینتو به دنبال شناخت هر چه بیشتر شاگردانش است. آبی‌ها اردویی را در ترکیه سپری کردند که با 4 بازی دوستانه نیز همراه بود تا سرمربی پرتغالی بتواند تیمش را به چالش بکشد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ استقلال در هفته نخست فصل جدید باید به مصاف سپاهان برود. ساپینتو قصد دارد تا 21 مرداد حداقل یک بازی تدارکاتی دیگر نیز برگزار کند تا شاگردانش به هماهنگی بیشتری دست پیدا کنند. با این حال، هنوز ابهاماتی درباره فهرست نهایی آبی‌پوشان و جذب یا جدایی برخی از نفرات وجود دارد.

در شرایطی که استقلال پس از جدایی رودی ژستد دو مهاجم به نام‌های آرمان رمضانی و ارسلان مطهری را در خط حمله داشت، اما مدیران باشگاه دو فوروارد باتجربه یعنی سجاد شهباززاده و کاوه رضایی را نیز به‌خدمت گرفتند تا قدرت خط حمله این تیم بیش از پیش افزایش یابد.

البته تقویت قوای تهاجمی آبی‌ها به همینجا ختم نشد و آنها پیمان بابایی را که قابلیت بازی در پست وینگر و مهاجم دارد نیز به خدمت گرفتند تا دست ساپینتو برای چینش خط حمله تیمش بیش از پیش باز باشد و او اکنون با دردسر شیرینی روبه‌رو شده است. ضمن اینکه کوین یامگا، امیرعلی صادقی، عزیزبک آمانوف و رضا میرزایی دیگر نفراتی هستند که می‌توانند با بازی در جناحین، توان تهاجمی تیم را افزایش دهند.

استقلال با ترافیک زیادی در خط حمله روبه‌رو است که البته این مسئله به نوع سیستم و افکار ساپینتو نیز بستگی دارد. اینکه او می‌خواهد تیمش را با چند مهاجم وارد زمین مسابقه کند و اندیشه‌هایش برای انتخاب ترکیب یازده نفره چگونه است. ضمن اینکه این نفرات قابلیت بازی در پست‌های دیگری مانند وینگر چپ و راست را دارند و می‌توانند عصای دست کادرفنی باشند.

شهباززاده فصل قبل در سپاهان بیش از آنکه در خط حمله به میدان برود، به‌عنوان وینگر به‌کار گرفته شد و در کنار شهریار مغانلو به‌صورت همزمان بازی می‌کرد. پیمان بابایی نیز شرایط مشابهی را سپری کرد و اتفاقا عملکرد خوبی را از خودش به جای گذاشت.

ا این حال، شایعاتی درباره تمایل یکی از مهاجمان استقلال به جدایی شنیده می‌شود. بازیکنی که به نتیجه رسیده به دلیل ترافیک در خط حمله، ممکن است فرصت کمتری برای بازی داشته باشد و در تلاش برای متقاعد کردن ساپینتو است تا به او اجازه جدایی بدهد.

سرمربی که راضی به جدایی رضاوند نشد تا فولاد به‌عنوان یکی از رقبای قدرتمند استقلال در خط میانی تقویت نشود و حالا او با شرایط مشابه دیگری روبه‌رو شده و اینکه ممکن است یکی از رقبای مستقیم، مهاجم جدایی طلب را به خدمت بگیرد. همانگونه که شایعه شده تراکتور مشتری یکی از فورواردهای تیم ساپینتو است.

البته سرمربی پرتغالی تاکنون با جدایی نفراتش مخالفت کرده و باید دید در نهایت چه سرنوشتی در انتظار مهاجمان استقلال خواهد بود. ارسلان مطهری، آرمان رمضانی، سجاد شهباززاده، کاوه رضایی و پیمان بابایی نفراتی هستند که قابلیت بازی در خط حمله را دارند که در این میان، از بابایی، مطهری و شهباززاده می‌توان در پست وینگر نیز استفاده کرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی