|

فصل جدید لیگ برتر VAR دارد؟!

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: VAR به لیگ برتر امسال نمی‌ رسد.

لینک کوتاه کپی شد

خداداد افشاریان در حاشیه مراسم قرعه‌کشی بیست‌ودومین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران تاکید کرد: با انجام‌ قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران ما هم آماده می‌شویم تا لیگ را آغاز کنیم.  

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایرنا؛ وی در خصوص راه‌اندازی VAR در فوتبال تاجیکستان گفت: این یک هشدار برای ما خواهد بود. پروسه‌هایی را آغاز کردیم تا این اتفاق بیافتد، البته این مساله به رقابت‌های فوتبال در فصل جاری نمی‌رسد و اگر بتوانیم فقط بحث آموزش را خواهیم داشت. واقعیت این است که هم داوران و هم فوتبال ایران به کمک‌داور ویدئویی نیاز دارند و باید این مهم هر چه زودتر محقق شود.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال یادآور شد: حداقل آموزش برای داوران فوتبال جهت استفاده و بهره‌برداری از این تجهیزات ۶ تا ۹ ماه است که باید آن را سپری کنند.  ما برای این کار دو نقشه و طرح داریم،  اولین برنامه ما این است که تجهیزات را در ایران داشته باشیم و دومین برنامه هم این است که داوران کشورمان را برای آموزش به سایر کشورهایی که از این تجهیزات استفاده می‌کنند، اعزام کرده تا به علم و دانش این سیستم مجهز شوند.

او در مورد انتخابات هشتم شهریورماه و مشخص شدن رئیس فدراسیون فوتبال گفت: امیدوارم اتفاقات خوبی رخ دهد، اعضای مجمع باهوش هستند و باید با یک انتخاب خوب، ‌جامعه فوتبال سود خوبی را ببرد.

افشاریان تصریح کرد: در حال حاضر مهسا قربانی، علیررضا فغانی و موعود بنیادی‌فر این دوره‌ها را سپری کرده و مشکلی ندارند، البته بنیادی‌فر باید دوبازی را پشت‌سر بگذارد اما برای سایر داوران نیازمند آموزش هستیم که امیدوارم هر چه زودتر انجام شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی