|

اولین تضمین قهرمانی استقلال در لیگ بیست و دوم!

با تمدید قرارداد غلامی و بازگشت مرادمند دغدغه هواداران استقلال درباره خط دفاع این تیم هم رفع شد.

لینک کوتاه کپی شد

بعد از جدایی محمد دانشگر از استقلال و پیوستن او به سپاهان موجی از نگرانی نزد هواداران آبی پوش بابت خط دفاعی این تیم به وجود آمد. در آن زمان با توجه به اینکه قرارداد روزبه چشمی، رافائل سیلوا و عارف غلامی هم تمام شده بود، ‌نگرانی از اینکه این دو بازیکن نیز جدا و آبی ها در خط دفاعی دچار ضعف بازیکن شوند، نزد هواداران ایجاد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از  ورزش سه؛ رفته رفته با تمدید قرارداد رافائل سیلوا و روزبه چشمی و جذب سیدمحمد حسینی مدافع هوادار تهران اما نگرانی‌ها در خصوص خط دفاعی کاهش یافت و حالا بازگشت محمدحسین مرادمند و تمدید قرارداد عارف غلامی نیز باعث شده تا خیال هواداران بابت داشتن یک خط دفاعی قدرتمند در فصل جدید به طور کامل راحت شود.

استقلال فصل گذشته لیگ برتر را در شرایطی شروع کرد که سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، روزبه چشمی، محمدحسین مرادمند و عارف آقاسی را به عنوان مدافع وسط در اختیار داشت. در میانه راه آقاسی راهی فولاد شد و مرادمند و یزدانی مشمول خدمت سربازی شدند. اتفاق ویژه اما بازگشت عارف غلامی که به دلیل پارگی رباط صلیبی از ابتدای مسابقات در کنار تیمش نبود، محسوب می‌شد. غلامی به ترکیب اضافه شد و البته رافائل سیلوا نیز از سوی مدیران باشگاه جذب شد تا جای خالی مرادمند و یزدانی و حتی آقاسی چندان به چشم نیاید. از اینرو اقتدار خط دفاعی استقلال نیز با وجود جدایی 3 بازیکن و اضافه شدن دو بازیکن جدید در نیم فصل تا پایان رقابت‌ها حفظ شد و آبی ها در نهایت با 10 گل خورده قهرمان لیگ برتر شدند.

حالا نیز برای فصل جدید خط دفاعی استقلال شرایط خوبی را از نظر نیروی انسانی دارد. آبی ها همچون ابتدای فصل گذشته روزبه چشمی و محمدحسین مرادمند را از ابتدا در اختیار دارند. از سوی دیگر رافائل سیلوا و عارف غلامی دو رکن مهم خط دفاعی استقلال در نیم فصل دوم پارسال در تیم حضور دارندو با توجه به جدایی محمد دانشگر اضافه شدن سیدمحمدحسینی مدافع هوادار می‌تواند دغدغه‌ها را تا حد زیادی کاهش بدهد.

به عبارت بهتر استقلال در شروع لیگ برتر بیست و دوم درست مثل سالی که منجر قهرمانی شان شد، 5 مدافع وسط خوب در اختیار دارند و این موضوع دست ریکاردو ساپینتو را برای انتخاب نفرات اصلی تیمش با سیستم های مختلف باز می‌گذارد.

بدون شک اینکه رویاهای هواداران استقلال برای تمدید قرارداد غلامی،‌چشمی و سیلوا محقق شده و مرادمند نیز به ترکیب دفاعی استقلال بعد از نیم فصل برگشته اتفاق خوبی محسوب می‌شود و می‌تواند به بالابردن روحیه تیم در شروع مسابقات کمک شایانی انجام بدهد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی