|

بررسی بازی های هفته دوازدهم لیگ برتر؛ استقلال در فکر بازی پرسپولیس با سپاهان!

دیدارهای هفته دوازدهم لیگ برتر، فردا برگزار خواهند شد.

لینک کوتاه کپی شد

رقابت‌های هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال از چهارشنبه، ۸ دی ماه آغاز می‌شوند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبرنگاران جوان؛ فردا ۱۶ تیم حاضر در این مسابقات به مصاف یکدیگر می‌روند.

نساجی مازندران - نفت مسجد سلیمان

نساجی که در هفته‌های گذشته روند رو به رشدی در پیش گرفته و در ۵ بازی گذشته متحمل شکست نشده است، این هفته باید از نفت مسجد سلیمان میزبانی کند. نفتی‌ها پس از ۷ هفته ناکامی، هفته گذشته موفق شدند فجر شهید سپاسی شیراز را شکست دهند و دومین پیروزی خود را به دست بیاورند.

در حال حاضر نساجی با ۱۴ امتیاز در رده هشتم ایستاده و نفت مسجد سلیمان با ۱۰ امتیاز، رده چهاردهم را به خود اختصاص داده است.

پیکان - پدیده مشهد

پیکان با برد روحیه بخش هفته گذشته برابر سپاهان اصفهان پا به رقابت‌های این هفته می‌گذارد. شاگردان حسینی که با ۱۸ امتیاز در رده ششم هستند، حداقل روی کاغذ کار آسانی برابر مهمان قعرنشین و ضعیف خود دارند که از بازی‌های گذشته تنها ۲ امتیاز گرفته است و دیگر حتی نام تیم مدعی سال‌های گذشته را هم یدک نمی‌کشد.

پیکان هفته گذشته با پیروزی برابر صدرنشین لیگ توانست به یکی از ۸ تیمی تبدیل شود که از مرز ۶۰۰ امتیاز در لیگ برتر عبور کرده اند. شاگردان حسینی که سودای آسیایی شدن را دارند، برای بازگشت به جمع مدعیان به ۳ امتیاز این بازی نیاز زیادی دارند.

تراکتور - ذوب آهن

هیچ یک از ۲ تیم تا به این جای کار در قامت یک مدعی ظاهر نشده و با ۱۱ امتیاز رده‌های یازدهم و دوازدهم را به خود اختصاص داده اند، اما نام و سابقه تراکتور و ذوب آهن باعث می‌شود که ناخودآگاه انتظار دیداری جذاب و حساس را داشته باشیم.

هر ۲ تیم در هفته‌های گذشته شرایط بدی داشته و از ۵ بازی آخر ۳ شکست را تجربه کرده اند.

تراکتور که به تازگی با شکایت حمزاوی عکاشه، بازیکن سابق خود پنجره نقل و انتقالاتی اش را بسته می‌بیند، با ادامه این شرایط نمی‌تواند در نقل و انتقالات زمستانی بازیکنی را به خدمت بگیرد. به همین دلیل شاگردان سولدو که موقعیت خوبی در جدول ندارند، باید امتیاز‌های از دست رفته را در بازی‌های پیش رو جبران کنند.

تراکتور - ذوب آهن

گل گهرسیرجان - مس رفسنجان

گل گهر که صدرنشین لیگ برتر بود و با شکایت چند باشگاه به دلیل استفاده غیرقانونی از بازیکن گابنی چند امتیاز را از دست داد و به رده نهم سقوط کرد، هفته گذشته در اراک برابر تیم مدعی آلومینیوم بازی خوبی به نمایش گذاشت و نشان داد که برای بازگشت به جمع مدعیان مصمم است.

شاگردان قلعه نویی این هفته میزبان مس رفسنجانی هستند که اکنون با ۱۸ امتیاز در رده پنجم ایستاده و در دومین فصل حضورش در لیگ برتر به دنبال قرار گرفتن در جمع مدعیان است.

فجر سپاسی - هوادار

تقابل ۲ تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر جذابیت‌های خاص خودش را دارد، به ویژه در این مقطع که هوادار با کسب چند پیروزی روحیه‌ای دوچندان دارد و زردپوشان شیرازی ۷ بازی است که طعم پیروزی را نچشیده اند.

در حال حاضر هوادار با ۱۲ امتیاز در رده دهم ایستاده است و فجر سپاسی با ۱۰ امتیاز در جایگاه سیزدهم قرار دارد.

سپاهان - پرسپولیس

جنجالی‌ترین بازی سال‌های گذشته فوتبال کشور این هفته در اراک برگزار خواهد شد تا دیگر رفتار‌های پرخاشگرانه‌ای که در فصول قبل شاهد آن بودیم، تکرار نشوند.

سپاهانی‌ها که در روال عادی باید از پرسپولیس در اصفهان میزبانی می‌کردند، به دلیل این که ورزشگاه اراک نزدیک‌ترین ورزشگاه استاندارد به اصفهان است و از طرف دیگر پرسپولیس از بازی در این شهر خاطرات خوبی ندارد و متحمل ۲ شکست شده، این شهر را برای میزبانی انتخاب کردند.

هر ۲ تیم ۲۲ امتیازی هستند، اما سپاهان به دلیل تفاضل گل بهتر در رده دوم قرار دارد و پرسپولیس نزدیک‌ترین تعقیب کننده این تیم است.

دیداری که به الکلاسیکوی فوتبال ایران معروف است، همچون فصل گذشته در ورزشگاه خالی از تماشاگر برگزار خواهد شد؛ اما هواداران زیادی پیگیر این بازی هستند.

15373710_241

صنعت نفت آبادان - آلومینیوم اراک

صنعت نفت که با تساوی هفته گذشته برابر فولاد خوزستان در منطقه سقوط قرار گرفت و با ۱۰ امتیاز در رده پانزدهم ایستاد، برای جبران نتایج ضعیفش در این فصل باید از تیم مدعی آلومینیوم اراک امتیاز بگیرد.

شاگردان خطیبی با ۲۱ امتیاز پشت سر پرسپولیس در رده چهارم هستند و کوچک‌ترین لغزش از پرسپولیس و سپاهان در کنار پیروزی آلومینیوم در اراک تضمین کننده صعود این تیم به رده دوم است.

استقلال - فولاد

استقلال هفته گذشته با پیروزی قاطع برابر پدیده راه صدرنشینی خود را هموار کرد، اما این تیم برای تثبیت صدرنشینی کار سختی دارد و باید تیم قدرتمند فولاد خوزستان را از پیش رو بردارد.

فولاد در ۷ بازی گذشته با هدایت نکونام صاحب ۳ پیروزی و ۴ تساوی شده و اگر پیروزی این تیم در جام حذفی برابر شهرداری نوشهر را در نظر بگیریم، این آمار به ۴ پیروزی و ۴ تساوی می‌رسد.

البته استقلال هم از ۵ بازی گذشته ۳ پیروزی و ۲ تساوی به دست آورده است و تنها تیم شکست ناپذیر لیگ بیست و یکم به شمار می‌رود. به همین دلیل بازی فردا برای هر ۲ تیم سخت است و نقش تعیین کننده‌ای در جدول لیگ دارد.

15373709_406

زمان برگزاری مسابقات هفته دوازدهم لیگ برتر

نساجی مازندران - نفت مسجدسلیمان ۱۴:۳۰

پیکان - پدیده مشهد ۱۵:۰۰

تراکتور - ذوب آهن ۱۵:۰۰

گل گهرسیرجان - مس رفسنجان ۱۵:۰۰

فجر سپاسی - هوادار ۱۵:۰۰

سپاهان - پرسپولیس ۱۶:۰۰

صنعت نفت آبادان - آلومینیوم اراک ۱۷:۰۰

استقلال - فولاد

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی