|

چرا بازی تیم ملی با کره جنوبی بدون تماشاگر شد؟

یک سایت کُره‌ای غیبت تماشاگران ایران در دیدار تیم‌های ملی کره جنوبی و ایران را یک فرصت طلایی برای شکستن طلسم ورزشگاه آزادی دانست.

لینک کوتاه کپی شد

فدراسیون فوتبال ایران روز گذشته به صورت رسمی اعلام کرد که دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی در مرحله سوم انتخابی جام جهانی بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود. این مسابقه از ساعت ۱۷ فردا سه شنبه در ورزشگاه آزادی آغاز خواهد شد.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از مهر، این اتفاق می‌تواند بهترین خبر برای کره جنوبی باشد که تاکنون نتوانسته است در ورزشگاه آزادی تیم ایران را شکست بدهد. کُره ای ها همواره اعتراف کرده‌اند که حضور پرشمار تماشاگران ایران و ایجاد جو ترسناک در ورزشگاه یکی از عوامل اصلی این ناکامی بوده است؛ آن هم در ورزشگاهی که از آن به عنوان «جهنم» یا «گورستان تیم‌های میهمان» یاد می‌شود.

سایت edaily کره جنوبی در مطلبی به این موضوع پرداخت و اعلام کرد که در غیاب تماشاگران، «بنتو» سرمربی کره جنوبی نخستین شانس برد در ایران را به دست می‌آورد.

3917813

این سایت نوشت: «تیم ملی فوتبال کره که برای دهمین بار دنبال صعود به جام جهانی است، فرصتی طلایی برای نخستین برد در ایران دارد. فدراسیون فوتبال کره جنوبی امروز اعلام کرد که بازی بین کره و ایران پشت درهای بسته برگزار می‌شود. در ابتدا مقامات ایران برنامه ریزی کرده بودند که بازی با ۱۰ هزار تماشاگر برگزار شود اما اخیراً وضعیت تغییر کرده است زیرا تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران افزایش یافته است. مقامات ایران قصد داشتند تعداد تماشاگران را از ۱۰ هزار به هزار نفر کاهش بدهند اما حتی این موضوع با فیفا مذاکره نشده است. در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی بدون تماشاگر باشد.»

این سایت در بخش دیگری از مطلب خود آورده است: «سنگین ترین عوامل در بازی خارج از خانه کره جنوبی مقابل ایران، ارتفاع ورزشگاه آزادی بود که در ارتفاع ۱۲۷۳ متری از سطح دریا قرار دارد و همچنین تشویق شدید تماشاگران با حداکثر ۱۰۰ هزار نفر. ارتفاع بالای ورزشگاه اجتناب ناپذیر است اما حداقل نبود تماشاگران می‌تواند فشار آنها را از بین ببرد.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه