|

مهاجم اصلی پرسپولیس برای بازی با الهلال عربستان مشخص شد

یحیی گل محمدی تردید‌ها را کنار گذاشته و مهاجم اصلی تیمش برای بازی حساس با الهلال را انتخاب کرده.

لینک کوتاه کپی شد

 پرسپولیس در شرایطی چند روز دیگر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف الهلال عربستان برود که هنوز برای بسیاری از هوادارانش، مهاجم یا مهاجمان اصلی، علامت سوال بزرگی است. در واقع یحیی گل محمدی در بازی‌های اخیر آن قدر تغییر در خط حمله به وجود آورده که ابهامات را در این زمینه بیشتر کرده است.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از فرارو، پرسپولیس در دیدار با استقلال تاجبکستان، مهدی عبدی را به عنوان مهاجم اصلی به زمین فرستاد و عیسی آل کثیر را نیمکت نشین کرد. عبدی به همراه یکی از هافبک‌های پرسپولیس ابتدا در خط حمله ایفای نقش کردند، ولی زمانی که در امر گلزنی ناموفق بودند زوج عیسی آل کثیر و حامد پاکدل به زمین مسابقه فرستاده شدند.

حالا آیا قرار است دوباره عبدی با یکی از هافبک‌ها از ابتدا در خط حمله و در دیدار حساس با الهلال بازی کنند؟ آیا حامد پاکدل قرار است همه را با فیکس بازی کردنش شگفت زده کند؟ این‌ها بخشی از سوالات روز هواداران پرسپولیس و البته مربیان الهلال است، ولی آنطور که روزنامه ایران ورزشی نوشته به نظر می‌رسد تصمیم یحیی گل محمدی چیز دیگری است و او می‌خواهد عیسی آل کثیر را از ابتدا در ترکیب تیمش بگذارد.

در بخش از این گزارش چنین آمده است که آل‌کثیر بعد از بازی در شهر دوشنبه دوباره راه نفوذ به قلب و ذهن یحیی را پیدا کرد و انگار بعد از جدایی مغانلو و ناکامی در راه جذب مهاجم خارجی حالا گل‌محمدی متقاعد شده که از عیسی دوباره در ترکیب اصلی استفاده کند؛ آن هم در یک بازی مرگ و زندگی و فوق‌العاده مهم مقابل الهلال در ریاض!

عیسی در هر سه بازی تدارکاتی مقابل پیکان، شهرداری آستارا و سپاهان در ترکیب اصلی قرار داشته و به نظر می‌رسد گزینه اول کادر فنی برای خط حمله است. در واقع به نظر می‌رسد یحیی و همکارانش درباره استفاده از آل‌کثیر مقابل الهلال به قطعیت رسیده‌اند و برای انتخاب زوج او در خط حمله شک دارند. بعد از جدایی مغانلو، حالا عیسی موفق شده مهدی عبدی را دوباره جا بگذارد و با توجه به تازه‌وارد بودن حامد پاکدل جایگاه از دست رفته‌اش را پس گرفته است.

عیسی آل‌کثیر که یک سال قبل و پیش از محرومیتش در بدو ورود به پرسپولیس گل کرده و در لیگ قهرمانان گل‌های فوق‌العاده مهمی مقابل شارجه، پاختاکور و السد به ثمر رسانده بود حالا فرصت این را خواهد داشت تا دوباره در میدانی بین‌المللی خودنمایی کند و چه جایی بهتر از ریاض، مرحله یک‌چهارم نهایی، جلوی چشم هزاران تماشاگر عربستانی و مسابقه‌ای پربیننده که غرب آسیا به آن چشم دوخته است.

۱۱۷ روز دور از گل

عیسی آل‌کثیر بعد از گلزنی در بازی تدارکاتی مقابل سپاهان بازگشتش به ارنج اصلی خط حمله پرسپولیس را رسماً اعلام کرد. حالا او دوباره امید اول گلزنی در یک مصاف بزرگ خواهد بود. حالا همه هواداران پرسپولیس دوست دارند اتفاقی که او پیش‌تر در بازی با پاختاکور، السد، تراکتور، سپاهان و استقلال رقم زده بود را تکرار کند و دوباره گلزن بازی‌های بزرگ لقب بگیرد.

از آخرین گل عیسی برای پرسپولیس (۳۰ خرداد در سوپرجام مقابل تراکتور) تا بازی هفته آینده با الهلال ۱۱۷ روز خواهد شد که او گل نزده و این آمار منفی بیشتر از هر کسی برای خودش آزاردهنده و دردناک است، اما باور کنید اگر گل عیسی در ریاض و آن مسابقه فوق حساس به ثمر بنشیند و صعود به نیمه نهایی را میسر کند همه یادشان خواهد رفت که چرا آل‌کثیر بعد از آن درخشش اولیه و سپس بازگشت بزرگ بعد از شش ماه محرومیت، چیزی حدود چهار ماه گل نزده بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه