|

مهرداد قدوسی همسر آماندا استیولی کیست و چه ربطی به نیوکاسل دارد؟

مهرداد قدوسی، همسر ایرانی آماندا استیولی نقش کلیدی در انتقال سهام باشگاه نیوکاسل به محمد بن‌سلمان داشت.

لینک کوتاه کپی شد

آماندا استیولی هدایت باشگاه نیوکاسل را بر عهده دارد و طرفداران این باشگاه علاقه دارند با مهرداد قدوسی همسر ایرانی او که در این ماجراجویی کنار آماندا بوده، بیشتر آشنا شوند.

تکمیل انتقال سهام

نام آماندا استیولی در بین اسامی اشخاصی که درگیر تصاحب باشگاه نیوکاسل یونایتد بودند به چشم می‌خورد و مالک نهایی باشگاه در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۱ مشخص شد. طبق گزارش «رویترز»، کمپانی آماندا با نام «PCP Capital Partners» در کنار «RB Sports & Media» و صندوق سرمایه‌گذاری عمومی متعلق به عربستان سعودی توانستند مالکیت باشگاه لیگ برتری را در ازای مبلغی در حدود ۳۰۵ میلیون پوند بدست آورند.

مهرداد قدوسی، همسر استیولی، در پی این انتقال سهام توئیتی نوشت و از حمایت هواداران نیوکاسل تشکر کرد: «فقط می‌خواهم از این شهر باورنکردنی نیوکاسل و تمام طرفداران خوب نیوکاسل‌یونایتد تشکر کنم. خوشحالیم که در این سفر با شما هستیم. ما مشتاقانه در انتظار ایجاد پیوند جدیدی با همه شما هستیم.»

کمتر از یک روز از تصاحب باشگاه نیوکاسل گذشت و در این مدت کوتاه به نظر می‌رسد که قدوسی جای خود را در دل هواداران این تیم باز کرده. در ادامه هرچه که از ایشان می‌دانیم را می‌خوانید.

0_Amanda-Staveley-and-Mehrdad-Ghodoussi-Meet-Newcastle-United-Staff-at-St-James-Park

مهرداد قدوسی کیست؟

قدوسی یک تاجر ایرانی است که در سال ۲۰۱۱ با آماندا استیولی ازدواج کرد. مراسم عروسی این زوج در «پارک وست ویکومب» واقع در «باکینگامشایر» برگزار شد. قدوسی که متولد ۱۹۷۱ میلادی (۱۳۵۰ خورشیدی) است در مدیریت مجموعه PCP Capital Partners شراکت می‌کند.

این زوج یک فرزند دارند که در سال ۲۰۱۴ به دنیا آمده و بین دوبی و لندن در رفت و آمد هستند تا املاک‌شان را مدیریت کنند. به غیر از این‌ها اطلاعات دیگری از این سرمایه‌دار بزرگ در دسترس نیست.

او حساب‌های توئیتر و اینستاگرام دارد اما حساب اینستاگرامش خصوصی است و به توئیتر هم در سال ۲۰۲۰ پیوست و آنجا هم عمدتاً در مورد فوتبال توئیت می‌کند.

ارزش دارایی خالص آماندا استیولی چقدر است؟

آماندای ۴۸ ساله ۱۰ درصد از سهام باشگاه نیوکاسل را در دست دارد و طبق گزارشها ارزش دارایی‌های خالصش ۱۱۰ میلیون پوند تخمین زده شده است. در سال ۲۰۰۸، استیولی و PCP با شیخ منصور بن زاید آل نهیان از ابوظبی کار می‌کردند و مبلغ ۳٫۵ میلیارد پوند در بانک «بارکلی» سرمایه‌گذاری کردند و نتیجه این همکاری سود ۱۱۰ میلیون پوندی برای کمپانی بود.

آن‌ها همچنین در همان سال در خرید منچسترسیتی با مبلغ ۲۱۰ میلیون پوند کار کردند و استیولی هم ۱۰ میلیون پوند بدست آورد.

هواداران نیوکاسل نسبت به آینده تیم‌شان در سایه مالکان جدید باشگاه خوشبین هستند. روزهای خوب برای آن‌ها در راه است.

منبع: خبرورزشی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه