|

آخرین خبرها از نقل و انتقالات پرسپولیس امروز دوشنبه 29 شهریور 1400؛ نوراللهی برمی گردد؟

اگر نوراللهی نتواند راه گلزنی در امارات را پیدا کند احتمالا طاقت مدیران کم طاقت الاهلی طاق شده و این امر منجر به دیپورت وی خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد
1

نقل و انتقالات برای تیم قهرمان فصل گذشته خیلی خوب شروع نشد. جدایی دو بازیکن اصلی و دو مهره کلیدی یحیی گل‌محمدی باعث شد تا هواداران اخبار نقل و انتقالاتی را با نگرانی دنبال کنند. البته تاثیر نداشتن جدایی ستاره‌ها در فصول گذشته تا حدودی این نگرانی‌ها را کم می‌کند، اما حریفان پرسپولیس برای جلوگیری از رسیدن این تیم به عدد ۶ با تمام قوا وارد میدان شده‌اند.

به گزارش «شایانیوز»، در واقع فصل پیش برای پرسپولیسی‌ها، با نگرانی از دست دادن دو ستاره مهم تیم‌شان به پایان رسید. محمدحسین کنعانی‌زادگان، در جشن قهرمانی با پرسپولیس خداحافظی کرد، اما طرفداران تیم، امیدوار بودند ماجرا برای شهریار مغانلو به شکل دیگری جلو برود. پرسپولیس در نگه داشتن مغانلو بخاطر درخواست ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار یورویی سانتاکلارا ناکام ماند و خبر جدای احمد نوراللهی، پرسپولیسی‌ها را بیشتر غافلگیر کرد. در ادامه نگاهی می اندازیم به فعالیت های نقل و انتقالاتی پرسپولیس در روزهایی که گذشت.

خروجی های پرسپولیس

شهریار مغانلو، احمد نوراللهی، سعید حسین پور، محمدحسین کنعانی زادگان، علی شجاعی و محمدمهدی مهدی خانی 6 بازیکنی هستند که جدایی شان از پرسپولیس تایید شده بود اما در خصوص مهدی خانی شنیده شد که احتمال دارد او مجدد به پرسپولیس برگردد باید منتظر ماند و دید که تکلیف او چه می شود. در این میان اتفاقات بعد از جدایی مغانلو حواشی بسیار زیادی برای او به همرا داشت طوری که خیلی ها مدعی شدند که او راه برگشتی به پرسپولیس ندارد.

احتمال دیپورت نوراللهی از الاهلی

اصولا تیم‌های اماراتی و عربی علاقه زیادی به بازیکنان تکنیکی و گلزن دارند و خریدهای خارجی آنها نیز برهمین اساس انجام می‌شود. شیوخ عربی و مالکان تیم‌های اماراتی، قطری و عربی خیلی تحمل بازیکنان خارجی را ندارند و اگر این قبیل بازیکنان تکنیکی نباشند و با دریبل‌های خود دل آنها را نبرند یا اینکه گل نزنند خیلی زود عذرشان خواسته خواهد شد. احمد نوراللهی هم از این قائده مستثنی نیست. ادامه این روند و ناتوانی در گلزنی می‌تواند همان سرنوشتی را برای این بازیکن رقم بزند که برای مهدی ترابی دوست صمیمی‌اش رقم خورد.

الاهلی امارات با این ذهنیت احمد نوراللهی را خرید که او بهترین گلزن پرسپولیس در لیگ بیستم بوده و حالا از او انتظار زیادی برای گلزنی دارند. عدم توفیق هافبک دفاعی تیم ملی ایران در باز کردن دروازه حریفان در لیگ امارات طاقت مدیران کم طاقت الاهلی را طاق و منجر به دیپورت احمد نوراللهی خواهد شد؛ همان طور که مهدی ترابی از لیگ ستارگان قطر دیپورت شد! شاید این اتفاق می‌تواند بهترین خبر برای یحیی گل محمدی و پرسپولیسی‌ها باشد که تجربه فوق العاده ای از بازگشت مهدی ترابی به تیم خود دارند!

بازیکنان جدید پرسپولیس

حامد پاکدل، رضا اسدی، علی نعمتی، رضا دهقانی و علیرضا ابراهیمی بازیکنانی هستند که خریدشان قطعی شده و فصل بعد برای پرسپولیس توپ می زنند. در میان خریدهای پرسپولیس حامد پاکدل که علاقه زیادی به این تیم داشت تا الان ارزان ترین بازیکن پرسپولیس لقب گرفته است.

تمدیدی های پرسپولیس

پرسپولیس مانند استقلال برای تمدید قرارداد بازیکنانش با مشکلات زیادی مواجه نشد آن ها تا الان قرارداد کامیابی نیا، عالیشاه و وحید امیری را تمدید کرده اند.

پنجره پرسپولیس بسته شد

کمیته انضباطی فیفا در تاریخ ۱۸ مرداد با ارسال ایمیل‌هایی به  باشگاه پرسپولیس، به این باشگاه ۳۰ روز فرصت داد که مطالبات گابریل کالدرون و خواکین را تسویه کند. در پیام مربوطه تأکید شده بود که در صورت پرداخت نشدن این طلب حدوداً ۷۰۰ هزار دلاری، پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس تا زمان تسویه حساب با مربی آرژانتینی و دستیارش بسته می‌شود.

مطابق انتظار خبری از تأمین منابع مالی لازم برای پرداخت طلب کالدرون و خواکین نشد و با این وضعیت قطعاً پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته می‌شود. با این اوصاف پرسپولیسی شدن قوچان نژاد و استنلی کیروش هم برای این فصل منتفی است.

کی روش استنلی مهاجم مورد علاقه یحیی پرید

کی روش استنلی مهاجم برزیلی و نام آشنا برای فوتبال ایران گزینه مورد علاقه گل محمدی است او در شرایطی با یحیی به توافق رسیده که بازی‌های خوبی، منهای فصل گذشته، در سپاهان انجام داده است. خبر‌ها حاکی از آن است که اختلاف مالی کی روش با پرسپولیس هم برطرف شده و حتی بر سر جزئیات هم توافق نهایی بین طرفین حاصل شده است، ولی هنوز سرخ‌های تهرانی توان بستن قرارداد با این مهاجم جدید را ندارند. دلیلش هم این است که فدراسیون به پرسپولیس اجازه عقد قرارداد با بازیکنان خارجی به دلیل داشتن بدهی را نمی‌دهد.

از سوی دیگر وقتی نام کی‌روش استنلی برای حضور در تیم فوتبال پرسپولیس مطرح شد، بسیاری از هواداران در فضای مجازی واکنش منفی نشان داده و با اشاره به آمار ضعیف این مهاجم برزیلی مخالفت خود را با خرید او نشان دادند. به نظر می رسید که مسئولان باشگاه و جعفر سمیعی هم تمایل چندانی برای جذب کی روش استنلی ندارند اما یحیی این مهاجم را می‌خواست و نیم نگاهی به او داشت. با رفتن سمیعی، بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی و منع جذب بازیکن خارجی از سوی پرسپولیس به نظر می رسد پروژه انتقال استنلی به پرسپولیس به مشکل خورده و در واقع منتفی شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه