|

دلار یکه تازی می کند

بازار ارز و طلا آرایش صعودی گرفت؛ دلار در کانال 31 هزار تومانی

وزیر خارجه آمریکا در تازه ترین اظهارات خود درباره برجام گفت پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا دورنمای توافق در کوتاه‌ مدت را بعید می‌کند.…

لینک کوتاه کپی شد

 معامله گران بازار ارز تهران در روز های اخیر به استقبال نشست شورای حکام و صدور قطعنامه علیه ایران رفته اند. رافائل گروسی مدیرکل سازمان بین‌المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام دیروز مدعی شده بود در تحقیقات کنونی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران هیچ پیشرفتی حاصل نشده است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اقتصادنیوز، شب گذشته آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تازه ترین اظهارات خود درباره برجام گفت که پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا در مورد احیای برجام، دورنمای توافق در کوتاه‌مدت را بعید می‌سازد. وزیر امور خارجه ایالات متحده آخرین پاسخ ایران به پیشنهاد اروپایی برای احیای برجام را «گامی رو  به عقب» توصیف کرده است.

امروز همچنین  یک خبر درباره استعفای  رابرت مالی در فضای رسانه ها داغ شد. البته این خبر  تکذیب شد. به رغم تکذیب این خبر به نظر می رسد این خبر بر روی قیمت دلار هم تاثیر گذاشته باشد. از نگاه معامله گران استعفای رابرت مالی  می تواند یک چالش جدید بر سر راه توافق هسته ای باشد.

در همین شرایط، تایمز اسرائیل مدعی شده یک مقام ارشد اسرائیلی که به همراه یائیر لاپید، نخست وزیر این رژیم به آلمان سفر کرده، به این روزنامه گفته عموم اروپایی ها و آمریکایی ها می گویند برجامی وجود نخواهد داشت. این فرد بدون افشای نامش برجام را مرده توصیف کرده و گفته هیچ مذاکره ای با ایران وجود ندارد.

قیمت دلار زیر تیغ برجام

قیمت دلار در واکنش به اخبار سیاسی آرایش صعودی به خود گرفته است . عده ای از معامله گران معتقد بودند اسکناس آمریکایی در تهران زیر تیغ برجام  و شورای حکام قرار گرفته است.

قیمت دلار وارد کانال 31 هزار تومان شد

نرخ دلار در بازار امروز وارد کانال 31 هزار تومان شد و به سطح مقاومتی 31 هزار و 200 تومان رسید. البته عده ای از  معامله گران مدعی بودند نرخ دلار به 31 هزار و 400 تومان هم رسیده است.

پیش بینی معامله گران درباره قیمت دلار

برخی از تحلیلگران فنی باور دارند در شرایط فعلی در صورتی که بازارساز  با تزریق عرضه نسبت به کنترل نرخ ارز اقدام نکند  و اگر اسکناس آمریکایی در محدوده فعلی باقی بماند ممکن است در مرحله بعدی  نرخ دلار به 31 هزار  و 500 تومان هم برسد.  از نگاه این دسته از فعالان بازار  در صورتی که دلار در نیمه کانال 31 هزار تومان تثبیت بدهد ممکن است نرخ دلار تا مرز 31 هزار و 800 تومان هم پیشروی کند.

x

قیمت دلار یکه تازی می کند

البته امروز بازارهای همسایه هم شاهد یکه تازی نرخ دلار بود و دلیل دیگر افزایش قیمت دلار تهران همین عامل است. هر برگ اسکناس آمریکایی امروز در بازار هرات یک کانال بالا رفت و به مرز 31 هزار تومان رسید.

بازیگران ارزی در بازار سلیمانیه هم امروز قدرت نمایی کردند. قیمت دلار در بازار یاد شده امروز افزایش چشمگیری را تجربه کرد. قیمت دلار در بازار یاد شده امروز نزدیک به 500 تومان افزایش را ثبت کرد و به 31 هزار و 620 تومان رسید.

نرخ دلار توافقی امروز چقدر شد؟

نرخ دلار توافقی امروز (سه‌شنبه،‌ ۲۲ شهریورماه) در آغاز به کار فعالیت بازار توافقی ارز، دلار با قیمت ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان و با حجم ۲۰ هزار دلار معامله شد.

قیمت طلای جهانی در سراشیبی

بازار جهانی طلا هم امروز در سراشیبی قرار گرفت و فلز زرد رنگ در بازار یاد شده ریخت. قیمت اونس طلا ظهر امروز بیش از 8 دلار ریزش کرد و در محدوده 1725 دلار معامله شد.

قیمت طلا و سکه پرواز کرد

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار و قیمت سکه امامی به واسطه افزایش قیمت دلار به پرواز درآمد . قیمت طلا 18 عیار ظهر امروز 1 میلیون و 334 هزار و 400 تومان بود که در مقایسه با عصر دیروز  نزدیک به 14 هزار تومان افزایش را نشان می دهد.

هجوم سکه بازان  به مرز مقاومتی جدید

سکه بازان هم امروز از نیمه کانال 14 میلیون تومان عبور کردند و به سمت مرز مقاومتی جدید هجوم بردند. قیمت سکه امامی امروز به یک قدمی مرز مقاومتی 14 میلیون و 800 هزار تومان رسید. عده ای از فعالان بازار سکه می گفتند در صورتی که فلز گران بهای داخلی بالای محدوده یاد شده تثبیت بدهد احتمال رسیدن آن به کانال 15 میلیون تومان هم وجود خواهد داشت.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی